The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Фарове за 240-ка

#11
50 кинта единия...фъкин инглиш кънтс! Добре че един авер си иде от там след 20 дена и може транспорта да спеста...

А нещо за старите - няма ли реставрация? Калайдисване малко и айде.. :minigun:
Reply

#12
Пробвай с измиане, матиране и сетд това да ги пръснеш със спрей никел, П ръскането става на няколко пъти , пръскаш исъхва малко пак и така до блясък, след това хубави крушки при мен са някаква Варта с много синьо по 20 тина BGL, успех
Направи го както трябва!
Reply

#13
След толкова време все пак се оказа че не сме сами в космоса!!!

Най-после фаровете са читави и светат...И то не с нови ами с чиста аматьорска реставрация.
Довечера ще се пробвам да направя снимки с малко разяснение.

Ама сега пък меганизмите за повдигане нещо се прекофтиха..единия рефлектор май се откачи...Абе...идилияSmile
Reply

#14
Имам питане.
Рефлектора ти ПЛАСТМАСОВ ли е или МЕТАЛЕН?
При 9хх та серия има и двете.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#15
Efri 740 Wrote:Имам питане.
Рефлектора ти ПЛАСТМАСОВ ли е или МЕТАЛЕН?
При 9хх та серия има и двете.

Чисто тенеке. То може би заради това и стана фокуса...ама айде да подготвя снимки на вълшебния препарат и ще докладвам.
Reply

#16
Пръсни на ламарина, и ако се огледаш значи е добре.
После може да го подложиш и на експеримент, с вода намокри и в фурната поопечи колкото 50 ватова крушка.
Дали ще смени цвета, както и нещо друго.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#17
Какво стана със снимките?
Лентата ли се преекспонира?
Какъв е резултата от реставрацията?
Направи го както трябва!
Reply

#18
Nigel Wrote:Какво стана със снимките?
Лентата ли се преекспонира?
Какъв е резултата от реставрацията?

Върло съм несериозен за което се посочвам с пръст. Ето сега малко инфо. Това е снимка на спрея който използвах:

[Image: 015014611.jpg]

- преди да започна да пръскам почистих рефлекторите със суха салфетка

-минах 3 ръце като между всяка имаше поне два часа време. След третата ги оставих да съхнат 24 часа

-оказа се много важнен ъгълът на впръскване както и разстоянието. При определени съчетания покритието ставаше по-гланц, но до чисто огледален ефект не се стигна

-после купих някакви обикновени крушки за 20 лв комплекта, на които пишеше само 30% more light, а марката беше нещо като Halogen или някакво такова. Демек не беше нещо марково, ама не беше и OSRAM

Та след цялата процедура нещата светната в буквалния смисъл на думата. Преди правеха само едни далечни точки, а сега си светят харабия. Май вече почти два месеца се минаха от тогаз, ходих веднъж до Бургас в нема такава мъгла и мрак, и да ви кажа фарчетата се държат доста прилично.

Така че за нискобюджетно решение си е екстра.Сега не знам докога ще изкарат ама ако се прогори пак ще повторя процедурата. А ако имам кинти ще ги пратя на онзи пич в Стрелча мах беше да ги галванизира. :mrgreen:
Reply

#19
Ето че е време да извадим тази тема от нафталина, по малко тъжен повод. Снощи под влиянието на една суперкрасива кака нещо се разсеях и се ковнах лекичко в едно дърво. Толкова лекичко че левия фар стана на сол, а мигачът до него на пипер. Big Grin Та това породи следните въпроси и заключения:

-откъде мога да си намеря ляв мигач и има ли идея някой по колко вървят?

-откъде мога да си намеря само стъкло за фара, или трябва да се купува цял фар? Някой идеи за цени и места за намиране?

-като падна стъклото обаче се оказа че методата ми за рециклаж на рефлектори работи на 6! Въпреки опасенията че крушката ще прогори спрея, покритието не беше мръднало, така че и ний сме дали нещо на света. Big Grin
Reply

#20
Ако ти е здрава основата на мигача,стъкло има в Евро 07,СканТех,http://www.partsforvolvosonline.com/,пак там и ма и стъкло за фара.Преди половин година като търсих фар за нашето 240,в Деа експрес беше 50 кинта с мигача.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)