The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въпрос за номе на двигател и неговият вид???

#1
Здравейте.
Вчера си купихме Volvo 850 ! ! ! Tongue
След около 3-месечно търсене в БГ и в чужбина, накрая го взехме от София. Първоначалните ми впечатления от колата са добри. Другата седмица ще ходим в провинцията и тогава ще бъде по същественият тест драйв Smile (по магистрала и междуградски).
Имам обаче един такъв въпрос. Колата я купихме с идеята, че е 2.5 пълен инжекцион, 20V, 170 кс. Тази сутрин обаче се разрових из интернет (все пак съм българин, тома неверни, трябваше да се уверя Smile) и установих, че номерът на двигателя отговаря на 10V. Номерът на ДВГ 20V 170кс трябва да е B5254S...., а номерът на нашата е B5252S..., което отговаря на 10V 140 кс. Дотук добре, разбрах, че колата е 140 кс. Но на капакът на клапаните на 10V трябва да пише SOHC, а на нашата пише DOHC, което значи 2 разпределителни вала :?: :?: :?:
Дали някой ще може да ми обясни за какво става въпрос, защото в крайна сметка не съм сигурен автомобилът 10V 140 кс ли е, или 20V 170 кс ???
Reply

#2
малко е тъп тоя въпрос ама погледна ли под капака на клапаните :?: :lol:
ПП
къде погледна за тази информация че и аз искам да проверя нещо за моята
ПП2
ако искаш заповядай днес на срещата от 12.30 пред НИМ и колегите които имат такава кола могат да споделят нещо
Volvo 360GLE лети с попътен вятър :-), а да и едно S70 2.5 TDI не него не му требе попътен ветър Big Grin
Не повтаряй грешките на другите, така твойте ще са УНИКАЛНИ :-)
Вече не се казва "Върви на майната си", а се казва: "Ходи в Русия"
Reply

#3
unicata Wrote:малко е тъп тоя въпрос ама погледна ли под капака на клапаните :?: :lol: ...
Smile Глупав или не, въпросът за мен е важен. Ако знаете няккаъв начин за проверка на клапните и конските сили кажете. Къде да погледна и т.н. Относно срещата, ще гледам да дойдем са баща ми.
unicata, това е линка, на който можеш да провериш рама и такива неща. Дано ти свърши работа.
Reply

#4
пластмасовоя капак върху мотора може да е сменен умишлено за заблуда така че трябва да се вярва на номера на двигателя - там няма измама. съжалявам но сте били заблудени умишлено или не.
B5252S - 103KW 140кс
ела на срещата днес и може някой със същата кола да погледене
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply

#5
sasho_s40 Wrote:пластмасовоя капак върху мотора може да е сменен умишлено за заблуда така че трябва да се вярва на номера на двигателя - там няма измама. съжалявам но сте били заблудени умишлено или не.
B5252S - 103KW 140кс
ела на срещата днес и може някой със същата кола да погледене
Благодаря за отгвора. За срещата, както казах ще се постараем да дойдем. Аз не се ядосвам, за това че колата е 140 кс, относно това няма проблем. Просто искам да знам реалната и мощност. На мен много си ми харесва автомобилчето, така че и на 140 съм доволен Smile
Reply

#6
Тъй като, реших въпроса си и няма смисъл да занимавам колегите от форума с това нека някой админ или мод, ако желаят да заключат темата.
Reply

#7
Честито за 850-то, само че къде се разбърза толкова кажи поне какво се оказа в крайна сметка 8)
SAXON
Reply

#8
alex Wrote:Честито за 850-то, само че къде се разбърза толкова кажи поне какво се оказа в крайна сметка 8)
Smile Smile Smile
Благодаря... Big Grin
В крайна сметка е 2.4i, 10V, 140 кс. Явно някой е сменил пластмасата, намираша се върху капака на клапаните с такава на която пише Volvo DOHC, което не е съвсем вярно. Сигурно с цел, да я продадат на някои лаик като мен (надявам се с ваша помощ да вляза в час, за да може да не ме минават а и да знам какво карам Smile) за 20V вместо за 10V. Но мога да кажа, че изобщо, ама изобщо НЕ СЪЖАЛЯВАМ. Автомобилчето е страхотно, широко, возия страшна, управление... много се радвам, че послушах Вашите съвети и в крайна сметка взех Volvo 850. Сега стискам палци, да сме късметлии с баща ми и колата да е в добро състояние, защото не всичко може да се прегледа преди да се купи... Но се надявам всичко да е на 6+ Smile


Attached Files Thumbnail(s)
                   
Reply

#9
Абе все нещо ще се обади ама кеф цена няма така че успех а относно клапаните и конете хич да не ти пука Big Grin
SAXON
Reply

#10
alex Wrote:Абе все нещо ще се обади ама кеф цена няма така че успех а относно клапаните и конете хич да не ти пука Big Grin
Абсолютно си прав :thumbleft:
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)