The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Разход на 850 2.5i, 10V 17л./100км. - нормално ли е?

#11
Me4ok Wrote:Здравейте отново Smile
Днес засякохме разходът в града и той е 17/100, на газ. Предполагам, че не трябва да е такъв, но все пак да попитам, нормално ли е? Въздушният филтър е нов. Какво мислите.
Доколкото знам и двата двигателя 2.5 са пълни инжекциони, нали?

Споко. Моя раход градско се разхожда около 13-18 бензин. в зависимост от задръстванията и цикъла делник/уикенд. Междуградското спортно каране до ЦПШ Мальовица 14.4 вярно че мотора и скорстаната са другни но калибъра е близък.
-Oly-
Reply

#12
Smile Много Ви благодаря за съветите, мненията, пожелания ... Страшни сте !!!
Reply

#13
Ме4ок - мношко ми се вижда. Макар да си близо. Каква е газовата? Аз съм с Ланди-Ренцо с ламбда контрол и 17 ми дава в най-студената зима - иначе около 14-15. Аз все пак съм с 2.0 20V.
Диагностика можеш да си направиш сам - 1993г имат куплунг с които се четат грешките без допълнителни устраийства. Вярвам, че процедурата е описана някъде. Ако не - пиши ще ти обясним.
Volvo 850GLT, 2000cc, 20V, 1993, ~210 000km
!ПРОДАДЕНА!
Reply

#14
orlincho Wrote:
Me4ok Wrote:Здравейте отново Smile
Днес засякохме разходът в града и той е 17/100, на газ. Предполагам, че не трябва да е такъв, но все пак да попитам, нормално ли е? Въздушният филтър е нов. Какво мислите.
Доколкото знам и двата двигателя 2.5 са пълни инжекциони, нали?

Споко. Моя раход градско се разхожда около 13-18 бензин. в зависимост от задръстванията и цикъла делник/уикенд. Междуградското спортно каране до ЦПШ Мальовица 14.4 вярно че мотора и скорстаната са другни но калибъра е близък.

Множко е бе!!!???
На мен ми дава не-повече от 14,5 градско, а надали "въртиш" повече, пък за навън, ако не се залисам падам и до 8-9!!!!!
666
Reply

#15
Nikson Wrote:Ме4ок - мношко ми се вижда. Макар да си близо. Каква е газовата? Аз съм с Ланди-Ренцо с ламбда контрол и 17 ми дава в най-студената зима - иначе около 14-15. Аз все пак съм с 2.0 20V.
Диагностика можеш да си направиш сам - 1993г имат куплунг с които се четат грешките без допълнителни устраийства. Вярвам, че процедурата е описана някъде. Ако не - пиши ще ти обясним.
Няма да е зле, да ми обясните как да направя това нещо. Въпреки това, другата седмица имаме запазен час в ЮВЕ. Там ще ни "прегледат" Smile. Относно тази диагностика, чрез този куплунг, има ли я обяснена в Haynes за 850-ците ??? Говоря за този Haynes. Ако го има, няма да Ви занимавам, а ще се опитам сам да разбера за какво става въпрос.
Айде доскоро Smile
Reply

#16
Лошо няма - провери и ти Юве - ще споделиш. Аз пък ще ти кажа какво съм направил в Амкол (за климатика).
Нямам представа дали има описание в Хаинес наръчника. Ще взема да направя един пост със снимки ще помоля модераторите да закачат отгоре.
Volvo 850GLT, 2000cc, 20V, 1993, ~210 000km
!ПРОДАДЕНА!
Reply

#17
Ok Благодарско...
Reply

#18
И така... вторник бяхме в ЮВЕ (със записан час предварително Smile). Хората погледнаха колата, "диагностицираха" двигателя и казаха, че е добър Big Grin. На кабелите на свещите закачиха 2 кабела, които бяха към някакъв апарат (незнам как се казва апарата). По този начин, откриха че кабелът на 2-ри цилиндър е започнал да дава "оттечка" (изразявам се с мои думи, извинете ме и ме поправете ако бъркам) - "на същият ден кабелът беше сменен с такъв на бош. Оказа се (поне според продавачите по магазините), че поотделно кабели продават само бош. Но скоро замисляме пълна им смяната (което ме подсеща - кажете какви кабели използвате, от кои сте доволни и т.н.)". След това, закачиха автомобилчето на друг стенд (апарат), на който майстора "настъпи" колата на 3500-4500 об/мин. Та на въпросният апарат се отчитаха няколко стойности, които не мога да Ви кажа защото стоях зад волана и изпълнявах нареждания от сорта на "запали, дай газ, изгаси и такива Smile". Но благодарение на тях, регулираха разхода, който според майстора е бил малко височък (17/100). Не ни се отдаде възможност да го засечем след дисагностиката, но и това ще стане. Както разбирате, не съм голяма спец, но мисля че българската фраза "...Абе викам ти майсторе, щот не ти знам името...", не важи за ЮВЕ. Хората са свестни, а и доре вършат работа. Поне според мен.
А и най-важното. След всичките тези измервания, диагностики, регулировки и такива неща, които впрочем отнеха около 25-30 мин (като изключим чакането) колата тръгна по-добре. И не мисля, че това е подсъзнателно, защото ми се иска да "върви" по-добре :lol:, ами си е истина. Баща ми също забеляза разликата, така че .....
С две/три думи за сервиз ЮВЕ мога да кажа - "добре свършена работа"...
P.S. Моля да извините честото ми повторение на "кабели" в началните редове.... Smile
Reply

#19
Е добре, нека и аз да споделя за Амкол - както бях обещал.
Става със записване. Човека е симпатичен и не се скъпи на обяснения - аз го разпитах за каквото се сетих. Направи ми добро впечатление, че не бърза, а това е важно. Във фреона слагат стандартно масло и оцветител.
В общи линии мисля, че могат да бъдат препоръчани.
Недостатъка е че са скъпи - на мен смяната на фреона ми излезе 98лв - работа + 550гр Р134а(фреон). 850-ките са с 750гр но на мен ми бяха останали 200гр в системата та ми ги приспаднаха.
Volvo 850GLT, 2000cc, 20V, 1993, ~210 000km
!ПРОДАДЕНА!
Reply

#20
Me4ok Wrote:Здравейте отново Smile
Днес засякохме разходът в града и той е 17/100, на газ. Предполагам, че не трябва да е такъв, но все пак да попитам, нормално ли е? Въздушният филтър е нов. Какво мислите.
Доколкото знам и двата двигателя 2.5 са пълни инжекциони, нали?
бива, като ги знаем майсторите на газови и трафиkа.
но винаги можеш да си купиш смaрт Smile)))
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)