The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Волво ХС 70 - екстри

#21
Благодаря и на Вас безаварийно
Reply

#22
Благодаря и на Вас безаварийно


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#23
goofy Wrote:
ceco2008 Wrote:ясно, много благодаря. Нормално ли е това Волво да харчи при средна скорост 120-140км между 6.6 - 7.0 литра. дизел
Абсолютно е нормално. Моята 60-ка е с D5 185 к.с. и извънградско я засекох със средна скорост 120 км. ми гори 5.1 л. на 100.
Със здраве да си я караш и аварии да не те достигат.

Не знам как ги правите тези работи, но аз карам XC70 D5 - със 6-степеннен Geartronic - разхода е 11.5 средно.
Reply

#24
goofy Wrote:
ceco2008 Wrote:ясно, много благодаря. Нормално ли е това Волво да харчи при средна скорост 120-140км между 6.6 - 7.0 литра. дизел
Абсолютно е нормално. Моята 60-ка е с D5 185 к.с. и извънградско я засекох със средна скорост 120 км. ми гори 5.1 л. на 100.
Със здраве да си я караш и аварии да не те достигат.

Не знам как ги правите тези работи, но аз карам XC70 D5 - със 6-степеннен Geartronic - разхода е 11.5 средно.
Reply

#25
1. XC 70 e е по-тежък автомобил с по голяма въздушно съпротивление
2. Автоматичната скоростна кутия вдига допълнително разхода, аз съм със 6 степенна механична.
3. Постоянно 4х4 също е от значение :wink:
Reply

#26
1. XC 70 e е по-тежък автомобил с по голяма въздушно съпротивление
2. Автоматичната скоростна кутия вдига допълнително разхода, аз съм със 6 степенна механична.
3. Постоянно 4х4 също е от значение :wink:
Reply

#27
Здравейте,

Малко ще изтупам прахта от тази тема. Моята машина(в подписа) не разполага с парктроник. Имам желание да монтирам такъв оригинален. Тъй като колата е 51 седмица на 2005г. каква е вероятността парктроник от същия модел но 2004 да пасне идеално. Цялата операция по монтажа plug and play ли е или трябва да се прекарва окабеляване и да се прави обучение на ECU?

Моля ако някой е правил горната процедура да сподели опита си.

Поздрави,
Йоско
Reply

#28
goofy Wrote:1. XC 70 e е по-тежък автомобил с по голяма въздушно съпротивление
2. Автоматичната скоростна кутия вдига допълнително разхода, аз съм със 6 степенна механична.
3. Постоянно 4х4 също е от значение :wink:
Колегата явно има проблем,за да достигне 11,5 среден разход.При мен варира между 7,7 и 9,0 л/100км( на колконка) на същия автомобил.По борд компютър до 1 литър надолу :roll: И 4х4 не е постоянно Wink
Reply

#29
В ръководството на колата пише, че предни и задни колела са винаги зацепени, разбира се в различно съотношение.

"Четири двигателни колела – AWD е постоянно включено. Системата AWD е с четири, постоянно задвижвани колела, което значи, че четирите колела на автомобила винаги са двигателни. Въртящият момент на двигателя автоматично се разпределя между предните и задните колела. Електронно управлявана система за разпределение на въртящия момент на двигателя, насочва момента към колелата, които имат най-добро сцепление с пътя в момента. По такъв начин се подобрява сцеплението на автомобила с пътя и се предотвратява буксуването на колелата. При нормални условия на движение, основната част от мощността на двигателя се предава към предните колела. Системата AWD повишава безопасността на движение при дъжд, сняг и заледен път."
Reply

#30
Rikulau Wrote:В ръководството на колата пише, че предни и задни колела са винаги зацепени, разбира се в различно съотношение.

"Четири двигателни колела – AWD е постоянно включено. Системата AWD е с четири, постоянно задвижвани колела, което значи, че четирите колела на автомобила винаги са двигателни. Въртящият момент на двигателя автоматично се разпределя между предните и задните колела. Електронно управлявана система за разпределение на въртящия момент на двигателя, насочва момента към колелата, които имат най-добро сцепление с пътя в момента. По такъв начин се подобрява сцеплението на автомобила с пътя и се предотвратява буксуването на колелата. При нормални условия на движение, основната част от мощността на двигателя се предава към предните колела. Системата AWD повишава безопасността на движение при дъжд, сняг и заледен път."
Да,така е! ,,При нормални условия на движение, основната част от мощността на двигателя се предава към предните колела" - т.е. задните НЕ ползват от мощността на двигателя.Разбира се,малка част се отнема от кардана.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)