The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Осъществихме среща с Мото-Пфое

#51
Влизам и чета тук, колко песимистично сте настроени. Е да, но имайте предвид, че и служители на МП също влизат и чета какво пишетe... [/quote] Aз не съм песимист,а реалист.Напълно подкрепям УС с изпращане на писмо(предложение) до МП.Миналата година част от УС се свърза с представители на МП,тази година те с нас.Дано отговора им не закъснее! А това,че служители на МП четът какво пишем е много хубаво,може нашите обективни критики да раздвижат малко бурокрацията им. 8).
We are N:1,VOLVO FOREVER!

#52
Willie Wrote:
Luben Manev Wrote:
Willie Wrote:И не очаквайте че ще тръгнем с отстъпки в цените, но ако на първо време договорим безплатни прегледи, ще е ОГРОМНО постижение, а по-натам... НЕ се знае, знае ли се?!?!
Всяка година преди Коледа имат дни на отворените врати, правят прегледи безплатно, миналата година и аз бях, обърнаха ми внимание, прочетете темата и вижте колко колеги са се възползвали от тази услуга.
Дават и 20% отстъпка ако в рамките на 1 месец си ремонтираш колата след откритите при тях дефекти.
Аз говоря не за всяка година по Коледа, а за клуба ни и то по всяко време от годината. Едно е да се наредиш по Коледа на опашка заедно с фордове, ягуари и роувъри, съвсем друго е да отидеш когато имаш нужда!
така е, но по коледа нямаше никой освен мен и колегата Лийч

#53
Luben Manev Wrote:така е, но по коледа нямаше никой освен мен и колегата Лийч

Доколкото се сещам :? и Бойко също беше ходил.
Все пак си мисля че причината да не отидат по голям брой хора е в незнание или физическа невъзможност, а не от нежелание.
Немога да разбера защо трябва да се оплюват опитите на хора решили да свършат нещо полезно и за другите. А и не мога да разбера какво очаквате от едни такива отношения с МП - все трябва да се почне от някъде. В крайна сметка ако бъдат ИЗВОЮВАНИ някакви облаги те няма да са задължителни.
Volvo V40 2.0, 140 h.p. 1996, ГИ PowerJet

#54
далеч съм от мисълта да "оплювам" някой, не ми е в прородата, независимо, че съм Българин, просто изразих скептицизъм нищо повече, казах какво смятам, споделих че не е лошо да се преброим, така че МП да знае какви части да внася. Ако се прочете форума ще се види, кой какво и за колко купува от МП. Казах също така, че ще продължа да пазарувам от МП. Така че не виждам смисъл в изпадане в излишни полемики. Погледнах предложението до МП, хареса ми, може да се помисли за някакво абонаментно обслужване, което да се плаща на преференциални цени. Може да се сподели с МП, че сайта на Волво клуба има еди колко си импресии, така че може да се сложи рекламен банер на МП, ей такива конкретни неща. спирам до тук.
А относно опитите на хората от УС да извоюват нещо за общото благо, шапка им свалям, аз самия съм в УС на едно друго дружество което се бори за една друга кауза и знам колко е трудно, особено когато съчетаваш нещата с ежедневните си служебни и домашни ангажименти.

#55
Quote:...далеч съм от мисълта да "оплювам" някой, не ми е в прородата, независимо, че съм Българин, просто изразих скептицизъм нищо повече, казах какво смятам, споделих че не е лошо да се преброим, така че МП да знае какви части да внася. ... спирам до тук.

А относно опитите на хората от УС да извоюват нещо за общото благо, шапка им свалям, аз самия съм в УС на едно друго дружество което се бори за една друга кауза и знам колко е трудно, особено когато съчетаваш нещата с ежедневните си служебни и домашни ангажименти.

Любене, май сам се набутваш в "скептиците".
Полемиката по-горе е ... да погледнеш по-широко на нещата.

По отношение на частите - няма как ние да им кажем какви части да внасят, а те да им носят риска от нереализирането им.
Можем да им кажем, че доста артикули ни се струва че не са налични "сега и веднага", каквото е очакването ни, нищо повече.

По въпроса със свещите, точно защото първо са консуматив и второ - Волво не произвежда свещи ... ако размислиш - сам ще си дадеш отговор на въпроса си - защо не държат такива неща на склад.
Ако все пак се чудиш, ето го отговора:
Тъй като основните производители на свещи също имат дистрибутори в БГ и тяхната цена е далеч по добра от тази на МПФ - Волво не разчита на печалби в тази посока. Просто техните свещи са примерно Бош, на които пише "Волво". И понеже българина освен недоверчив, обича "сам да си свършва работата та да спести нЕкой лев... " /затова при този абсурд сме оцеляли/ - обикновено си пазарува по-изгодните свещи директно от Киров-Бош /Авточасти/ и отива между други наложителни ремонти да му ги сменят в МПФ, защото си е соленко. Подържат се свещи основно на последните модели и то тези които са в продажба за гаранционно обслужване.
Толкоз по ... свещите.
/сърдиш ли се още или само си намусен вече, защото имаш нужда от персонално внимание ... :wink: / Закачам те!

Е, благодаря ти че като обществен деец на друго място разбираш и оценяваш усилията ни в УС, ето това е важно за нас!

Погледни сега проекто писмото и ми кажи като деец на друго място, ако трябва да включим въпроса ти за свещите - как и в коя точка го виждаш включен? ...

И ако питаме за свещи .... то не трябва ли да поставим въпроса и за всички останали консумативи, части и детайли?
А като питаме за един модел ... то той има през годините няколко модификации...
Е, само за тоя модел ли да питаме ... ами останалите клубари с другите модели ... трябва някак си да прибавим и тях?!...

Та схвана ли сега каква книга с въпроси трябва да спретнем, ако подхода е толкоз детайлен? ...

Кой мислиш че ще го напише това?

И кой ще го чете след това? Big Grin

Схвана ли Любене сега ... къде се набутваш сам?! :wink:

Не се сърдиш, нали ... просто исках да те активизирам в
посоката в която реално очакваме съдействие, а не приказки.

Айде като се видим, ако почерпиш една бира - значи си разбрал.
А аз също ще почерпя една - та да не си назад с материала!

Виж сега тук това и ми кажи:
Като отвориш едно писмо, дето толкова е писано ... писано ... :roll:
дори само една страница да е, чете ли ти се или ... ти се ще да го хвърлиш в "кръглата папка", под бюрото? :twisted:

Ето и препратката пак:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?p=60321#60321">http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewt ... 0321#60321</a><!-- m -->

Или ако искаш - ти като общественик - дай един твой проект за
писмо
по повод "Опорни точки за взаимодействие"...

Какво да им напишем ... така, че писмото да НЕ скочи веднага в ... хралупата под бюрото, а напротив ... да получим дори отговор?! И да раздвижим реално с нещо нещата?!

Благодаря, предварително за съдействието!
КЛАСИЧЕСКИ Volvo мислител... 850 GLT "АА" до 2009 г.
2009-2014: Ford Mondeo 2.0 TDCi Duratorg, Estate Wagon - Giha, Geartronic  .07.2003 г.
Ех... минало!

От 2014 г. насетне стига лигавщини: "Всичко или нищо" Mercedes Benz!

За контакт:
GSM: 088 99 00 911 - BOYCH
boych@abv.bg

#56
Бойко, тези свещи ми поникнаха на главата, само за справка в МП са по евтини от Киров Бош например, отделно вероятността да си вземеш менте от МП е по малка, но да приключим с тези свещи, сменил съм си ги и за сега не ми трябват.
За бирите никакви грижи Smile
Относно Проектните допирни точки, прекрасно написано но липсва конкретика. Например в т. 3 "3. Организиране на едногодишни безплатни прегледи и диагностики на следгаранциония брандов автопарк, като с предимство да се ползват редовните членове на Клуб „Волво-България” за съответната година." - аз ако не съм член например, какво? вие сте с предимство, не става, неможе да вменяваме такова нещо, все пак отношенията са пазарни. По скоро тези прегледи, които ще са безплатни да са за редовните членове, без предимства, промоции и т.н
Отделно не знам дали в представянето сте направили някакъв обзор на Клуба, членска маса и т.н, наличен автопарк, така от МП ще имат информация колко свещи да заръчват :lol:. Също така това ще е от значение дали писмото ще се озове в хралупата или ще бъде разгледано внимателно.
Пак в тази връзка, може в т.1 да се добави размяна на рекламни банери, популяризиране, въпреки че на МП едва ли им трябва. Отделно МП биха могли да запитват клиентите си с Волво дали са членове на клуба, и ако не са да ги препращат насам, но и това е трудно реализируемо.
Убеден съм че конкретните предложения ще завалят след като вече се осъществят допирните точки.

#57
Днес на софийската среща имаше тест-драйв на C70 докарано от ПР-а на Мото-Пфое, Волен Чинков. МНого добре, мисля че доста клубари останаха доволни. Е, аз не се доредих, свърши горивото от много тест драйв, но следващият път съм първа. Щото ще е C70, ама с X отпред!
Just keep on walking
Proud To Drive Volvo

#58
Първо поздравления. Най-вече радостно е, че инициативата е била тяхна.

Garfield Wrote:Честно да си кажа и аз съм скептично настроен относно тези взаимоотношения(клуб-МП).

Според мен, това, което виждаме като обслужване от МП е политика на фирмата и то едва ли ще се промени заради нас.
За съжаление и представителствата на други марки коли са на този хал( имам преки наблюдения) но не всички.
Имам чувството, че фирмрните сервизи, разчитат най-вече на лизинговите и фирмените автомобили. От които свалят сериозни суми за "поддръжка". В този ред на мисли ние за тях не сме приоритет, парично.

Не мисля.

Импулсът за тези срещи идва от ръководството, а нашите впечатления са на ниво "приемчик-монт*ор". Разликата няма как да не е голяма. На ръководно ниво добре осъзнават кономическият потенциал на Интернет /респ. форумите/. Хората мислят за бъдещето и са наясно, че всяка една написана дума тук остава практически вечно и представлява реклама или антиреклама от първа ръка. Ако напишете на български език в Гугъл "Волво, мото, пфое" голяма част от връзките ще водят именно към този форум.

Изводите са ясни. Мисля, че от ръководството на форума имат добри идеи как тази ситуация да се използва в интерес на клуба на Волво, а също и в интерес на МП с цел засилване позициите на едните и на другите.

Ще чакам да видя как и дали изобщо ще се осъществят на практика.

#59
Аз искам да съм втори с едно кръгче с XC-то... Ма някъде на някоя нива, да си покаже мускулите... Дори и да се возя, а собственикът да кара!
945 Polar 1997
2.0 Turbo B200FT
1986 cc
4 cylinders, 8 valves
Compression ratio: 8.5:1
114 kW (155 PS) @ 5600 RPM
230 Nm @ 3600 RPM
M90 manual gearbox

#60
Поради някой стечения на обстоятелствата темата бе изтрита. Успяхме да възстановим част от постовете, с помоща на Граф_БезУхов и Ефри, останалата част ще добавя по най-стария начин тук
Quote:Re: Осъществихме среща с Мото-Пфое
by Mishell on Sun Aug 17, 2008 11:16 am

След изпращането на проекто-предложенията сме в процес на очакване за следващата среща. Да, не може да се отрече че е отпускарски сезон, освен това МП са в отчет на полугодието. Очакваме развръзката (за да не излезе, че и тая тема потъна в прахта).
Just keep on walking
Proud To Drive Volvo

Mishell
Председател Волво клуб

Posts: 1346
Joined: Mon Mar 13, 2006 12:00 pm
Location: Sofia

1998 Volvo S40
Skype: mishell_mtv
Клубна Карта №: 00066
Re: Осъществихме среща с Мото-Пфое
by BOYCH on Tue Aug 19, 2008 9:57 pm

Колеги, днес: 19.08.08 г. от 18 ч. се състоя втора среща на Клуба ни, представен от трима души от УС от една страна и представители на "Мото Пфое" ЕООД от друга, отново на тяхна територия - в административната им сграда, находяща се в София, бул. "Сливница" № 444. /МПФ - Люлин/

От страна на Клуб ВОЛВО-БЪЛГАРИЯ присъстваха:
председателката на УС на Клуба: Mishell,
и следните членове на УС: Willie, и аз /BOYCH/.

От страна на Мото Пфое ЕООД, присъстваха:
Александър Костадинов - Директор Маркетинг и продажби
Изобр.001.jpg;
и Волен Чинков - Волво Маркетинг комуникации
Изобр.002.jpg.

Прокоментирани бяха "опорните точки" на взаимно изгодното сътрудничество, като се подписа Рамката на насоките за бъдещото сътрудничество.
Същата ще бъде представена допълнително във форума след уточняване на вътрешните инструкции за ползване на отстъпките и предимствата от редовни членове на Клуба ни, както и легитимирането им пред съответните представители на МПФ в цялата страна. /Същото е в процес на изчистване./

Следва да отбележим, че сътрудничеството ни в определени насоки ще бъде подплатено и с подписването на Договори в посока на фиксиране и взаимен ангажимент на предложените ни от МПФ в цялата страна отстъпки от части и услуги за коли над 6 години след производството им и закупуванеуто от първи собственик.

Срещата е междининна и поради големия брой отпускари и от двете страни, като уточнихме, че следващата такава ще осъществим към края на м. септември.

Ето и малко снимки на тема... и за адет:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
КЛАСИЧЕСКИ Volvo мислител... "А-А"?

Ford Mondeo 2.0 TDCi Duratorg, Estate Wagon - Giha, Geartronic .07.2003 г.
Ех...

За контакт:
GSM: 088 99 00 911 - BOYCH
<!-- e --><a href="mailto:boych@abv.bg">boych@abv.bg</a><!-- e -->

BOYCH
Член на УС

Posts: 1454
Joined: Fri Jun 23, 2006 11:35 am
Location: Sofia

1993 Volvo 850
Skype: mr.Boych
Клубна Карта №: 00111
Re: Осъществихме среща с Мото-Пфое
by Garfield on Wed Aug 20, 2008 7:52 am

'А'е хаирлия да е!
Както се казва - Да ни е честито!
I'd like mornings better if they started later

Garfield

Posts: 365
Joined: Wed Jan 18, 2006 2:17 pm
Location: Пловдив

1998 Volvo V40
Re: Осъществихме среща с Мото-Пфое
by 100Y0 on Wed Aug 20, 2008 1:30 pm

Браво на колегите от ръководството и най-вече на Бойко, че е документирал със снимков материал срещата и ни информира навреме относно провеждането й. Дано сега, като имат "опорните точки" от МП да видят в лицето на клуба не само възможността за реклама , а и да чуят организирания глас на собствениците на Волво за проблемите най-вече с обслужването. Така едновременно ще се помага на членовете , а и предполагам, че ще спомогне за за по-добрата работа и на МП.
Ще чакаме с интерес развитието на сътрудничеството.
VOLVO V40 16V 1997 115hp 1.8i бензин/газ/ГИ/

100Y0

Posts: 392
Joined: Mon Feb 18, 2008 7:34 pm
Location: КАЗАНЛЪК V 40 1997 1.8/16V/115к.с. Бензин/газ-ГИ/

1997 Volvo V40
Клубна Карта №: 00228
Re: Осъществихме среща с Мото-Пфое
by Mishell on Thu Oct 30, 2008 10:33 pm

Чакаме да се оформи договора от тяхна страна, звънях им, така де, ама имало проблем с пощите и документите не са се получили.

Mishell
Председател Волво клуб

Posts: 1346
Joined: Mon Mar 13, 2006 12:00 pm
Location: Sofia

1998 Volvo S40
Skype: mishell_mtv
Клубна Карта №: 00066
Re: Осъществихме среща с Мото-Пфое
by Kangalov on Wed Nov 05, 2008 4:57 pm

Минавах и исках да проверя до къде стигнахме със Мото Пфое.

Kangalov

Posts: 1240
Joined: Mon Aug 06, 2007 2:30 pm
Location: гр.Варна

2006 Volvo S40
Skype: kangalov
Re: Осъществихме среща с Мото-Пфое
by Willie on Wed Nov 05, 2008 8:04 pm

Другата седмица живот и здраве...
Re: Осъществихме среща с Мото-Пфое
by NASKO1973 on Sun Feb 08, 2009 8:29 pm

Да живей!

NASKO1973

Posts: 383
Joined: Wed Oct 10, 2007 3:26 pm
Location: софия

1995 Volvo 850
Клубна Карта №: 200
Re: Осъществихме среща с Мото-Пфое
by raceteam on Sun Feb 08, 2009 11:00 pm

NASKO1973 wrote:
Да живей!

Честито на всички!!!
П.П.Имам една идея, да се направи една тема в която е описано какво получават клубарите и да се направи ВАЖНА и да се заключи,за да се знае

raceteam

Posts: 546
Joined: Sun Dec 02, 2007 10:04 pm
Location: София

1997 Volvo V40
Skype: carata2566
Клубна Карта №: 00262
Re: Осъществихме среща с Мото-Пфое
by Tisho on Mon Feb 09, 2009 9:51 am

raceteam wrote:
П.П.Имам една идея, да се направи една тема в която е описано какво получават клубарите и да се направи ВАЖНА и да се заключи,за да се знае



Не ти е лоша идеята. Предвид факта, че в петък си закарах там колата да я правят след като тъпия тиражия я смаза...

Tisho

Posts: 100
Joined: Tue May 06, 2008 1:59 pm
Клубна Карта №: 00277
Re: Осъществихме среща с Мото-Пфое
by Kangalov on Mon Feb 09, 2009 9:10 pm

Tisho wrote:
raceteam wrote:
П.П.Имам една идея, да се направи една тема в която е описано какво получават клубарите и да се направи ВАЖНА и да се заключи,за да се знае



Не ти е лоша идеята. Предвид факта, че в петък си закарах там колата да я правят след като тъпия тиражия я смаза...


Ааа,за коли под 6 годишна възраст ,не се включват в споразумението.

Първо плащат КАСКО (огромно),после данък (ОГРОМЕН),и най накрая никой не ги пита защо новите коли все-повече намаляват.Да не говорим,че новите коли,никой не може да ги направи,като влязат в сервиза...

Това е всичко което мога да направя до момента. Моля за толерантост и разбиране.

Поздрави


Attached Files Thumbnail(s)
   



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)