The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
пресни цени от мотопфое

#11
казаха че има макар че не съм се ровил да го търся. някой сменявал лие филтър на климатик/климатроник на св40
VOLVO S40 1998 100kW (140к.с.) 5 MANUAL 183Nm минало
VOLVO S60 D5 2006 136kW (185к.с.) 6 MANUAL 400Nm минало
VOLVO XC60 2013 158kW (215к.с.) 6 AUTOMATIC 440Nm настояще
VOLVO бъдещето е неизвестно...
Reply

#12
На мен в един сервиз не можаха да ми открият къде стои филтътрът.
Говорих с Велислав и той ми каза, че се намира зад жабката.
Тук е мястото и той да се намеси Smile .
1999 VOLVO S40 1.8 GDI 125p.s.
Reply

#13
Цените няма да ги коментирам..... Чудя се как имате нерви да ходите до там, та да се гаврявт с вас ...
Исках да се вмъкна оп темата са филтъра на климатроника, защото моя много го търсих (дори мислех са сваля всико от таблото) докато накрая прочетох, че той бил оционен и е наълно нормално в някой автомобили да го няма...
Иначе реди време някой беше вмъкнал линк към сайт, където имаше дори снимки къде се намира и как се сменя филтъра на климата...
Reply

#14
Ама товаобяснение и снимките къде се намира този филтър - остана в дира.
Просто някой трябва да се разрови - и да го пеистне тука.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#15
Вчера си смених въздушният филтър /S70/.Купих го от сервиз Фулда за близо 15 ЛЕВА.В МотоПФ цената беше доста по....!Не съм скръндзав и сериозните части ги купувам от Мотопф, ама тази разлика за обикновен филтър ме кара да ги подозирам в нечисти мисли!
Reply

#16
Павлов Wrote:Вчера си смених въздушният филтър /S70/.Купих го от сервиз Фулда за близо 15 ЛЕВА.В МотоПФ цената беше доста по....!Не съм скръндзав и сериозните части ги купувам от Мотопф, ама тази разлика за обикновен филтър ме кара да ги подозирам в нечисти мисли!

Има сериозна разлика между това да си скръндзав и да те правят на балъм. Понякога прекаляват, но пък преден джам за S40 '98 е 514 лв без монтаж, което реално погледнато не е много предвид, че е оригинален.
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#17
Незнам доколко това ще ви е полезно но ще споделя.
Моята 850-ка има два филтъра:
1. за климатика, намира се под/зад жабката. Това е стандартен филтър за климатика и е задължителен за да работи нормално. Важно е и да се сменя от време на време
2. Поленов филтър за купето. Има го в стандартен и в карбонов вариант. Опция е и служи за пречистване на въздуха в купето от изгорели газове, полени (за алергичните) и т.н.
Товам, че е опция означава, че не на всички коли го има (в моята го няма) но леглото си му седи - тоест можете да си го купите и сложите.
Само дето на повечето места за части не са и чували за такъв филтъра но това е друга тема.
Поленовия филртърри мен се намира под кората на чистачките, сменя се като се отвори капака и се "открехне" кората от към пасажера.
Логично е и при 40-ките да е там някъде ама.... знае ли човек
Volvo 850GLT, 2000cc, 20V, 1993, ~210 000km
!ПРОДАДЕНА!
Reply

#18
Що бе пичове? Аз отскоро карам V40 1.9tdi,но вече ми се наложи да сменя това-онова. Ходих в МП-Варна и:
Тампони за задни надлъжни носачи-55лв./бр.,във един друг магазин за авточасти-48лв.
гарнитура на картера+ семеринг на клянов вал+ маншон на 1-та полуоска=315лв. Виж за труд ми казаха ~300лв. Нямам идея това много ли е?!
Във един друг според мен елитен сервиз(предвид возилата,които го посещават) ми искаха само за труд на смяната на горепосочените тампони 100лв. във МП-20 лв. Освен това във този сервиз като ми сервизираха колата(смяна на ремък и масло),гледам по фактурата,че са ми сменили само един филтър. Доколкото знам на дизелите се сменят и трите или поне маслен + въздушен. Поправете ме ако греша!
И въпросното сервизиране(части+ труд)=400лв.Това как е?
Reply

#19
Що бе пичове? Аз отскоро карам V40 1.9tdi,но вече ми се наложи да сменя това-онова. Ходих в МП-Варна и:
Тампони за задни надлъжни носачи-55лв./бр.,във един друг магазин за авточасти-48лв.
гарнитура на картера+ семеринг на клянов вал+ маншон на 1-та полуоска=315лв. Виж за труд ми казаха ~300лв. Нямам идея това много ли е?!
Във един друг според мен елитен сервиз(предвид возилата,които го посещават) ми искаха само за труд на смяната на горепосочените тампони 100лв. във МП-20 лв. Освен това във този сервиз като ми сервизираха колата(смяна на ремък и масло),гледам по фактурата,че са ми сменили само един филтър. Доколкото знам на дизелите се сменят и трите или поне маслен + въздушен. Поправете ме ако греша!
И въпросното сервизиране(части+ труд)=400лв.Това как е?
Reply

#20
А аз съм светнат на цената на стелките.за моята са 215 лева.Персийски килим бре!!!!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)