The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с разхода на V40

#11
Според мен ти харчи малко множко, но зависи колко я настъпваш особено на светофари и къси разстояния, ако се изтрелваш и после натискаш яко спирачката енергията ти отива във въздуха, а ти изчисляваш на километри :wink: . Наща е 1.8 и ми даде 8,1 извън градско при 140км, смесено 8,8 като е карана по равно градско извън градско, за чисто градско още не съм я засекъл но ще е около 10, 10 и нещо. Имай предвид, че за разхода трябва да я изчисляваш при равни условия и най-дбре с гориво от едно и също място (верига бензиностанции), някой път вярно все по-рядко, но сипваме 95, а то почти 85 станал бензина :lol: Иначе, не пречи да провериш, гилтри, свещи, сонда, обороти, и т.н.
V40 1999 1.8 115hp
Reply

#12
Вижте какво намерих в дир-а за едно с40:
Цитат:
"По едно време харчеше ужасно много - проблема се оказа пукнат маркуч към някакъв датчик, който определял количеството гориво. Тогава даже се давеше от прекалено много гориво и не вървеше . Сега харчи 9, с пуснат климатик 10/100."

Къде се намира тоз маркуч да го видя в ред ли е :? ?
V40 2.0 16V
Reply

#13
stoyko Wrote:Вижте какво намерих в дир-а за едно с40:
Цитат:
"По едно време харчеше ужасно много - проблема се оказа пукнат маркуч към някакъв датчик, който определял количеството гориво. Тогава даже се давеше от прекалено много гориво и не вървеше . Сега харчи 9, с пуснат климатик 10/100."

Къде се намира тоз маркуч да го видя в ред ли е :? ?

Ами не се сещам за друг освен за този който излиза след дросела и е вързан към регулатора за налягане на горивото. Регулатора за горивото се намира на рейката на която са закачени инжекторите и от него излизат 2 маркуча. Единия отгоре - връща гориво в резервоара, а другия отдолу е точно този който следи налягането в смукателния колектор. На схемата по-долу регултора е ограден с червено, а стрелката сочи въпросния вакум.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#14
Благодаря за подробното обяснение. Проверих го маркуча, като нов е както и всичко останоло около него, уговорих си час за газ анализатор да се види и ламбда сондата как е, но май и тя ще излезе наред. Явно толкова гори пущината. Човека в сервиза я кара и каза че върви идеално и го съмнява да и има нещо. Каза ми че ако искам някоя бегачка да си намеря А4 1.8Т и за около 3000лв ще и смени турбината и чипа и ще стане около 220кс, пак ще гори толкова, но ще върви доста по добре.
V40 2.0 16V
Reply

#15
Замери и налягането на горивото някъде. Би трябвало да ти държи около 3 бара налягане. При мен беше прецакан регулатора и хвърляше гориво в интейка. Сега смених цялата система и ще тествам събота и неделя да видя дали ще падне разхода.
Най добрия вариант е да говориш с някой тунер във Варна да ти замери горивната смес със wideband lambda sond. Ако колата харчи повече от необходимото със сигурност сместа ще е прекалено богата и сондата ще покаже това. Във Варна има един много добър който по форумите се подвизава като Келеша <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.tuning.bg/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=108">http://www.tuning.bg/forum/profile.php? ... file&u=108</a><!-- m -->. Пусни му едно лично съобщениое и го питай дали той може да ти замери сместа или да те насочи на някъде.
Reply

#16
stoyko Wrote:Здравейте колеги, напоследък колата много взе да го смуче тоя бензин, то че аз много я ръчкам e верно, но 16.5/100 градко за 2 литра мотор как ви се струва? То вече не се трае, с 50лв малко над 150км градско минавам. Извънградко с 140-160км/ч дава 10-11л/100. Замислям се газ, но там не ми се мисли какъв разход ще даде. Всичко без горивен филтър съм сменял преди два месеца и половина. Свещите са ми Sagem, около 40лв беше комлекта. Майстора ми ги препоръча за волвото.
Тези разходи са без пуснат климатик.
Много ти харчи мой. Аз имам 850-ка и преди малко я проверих дава ми 9,8 по компютър градско(естествено без много ръчка) от Варна до Провадия по магистралата съм я свалял на 6,5 на 100км ,а това за 850 2,0 GLT 20V 143к.с.(климата не се изключва никога) си е доста добър разход.Ако искаш ще те свържа с един майстор , който разбира от инжекции, той може да има софтуер за тебе, за 850 има пък ако няма поне ще провери какъв ти е проблема.
Reply

#17
VolvoFan Wrote:Замери и налягането на горивото някъде. Би трябвало да ти държи около 3 бара налягане. При мен беше прецакан регулатора и хвърляше гориво в интейка. Сега смених цялата система и ще тествам събота и неделя да видя дали ще падне разхода.
Най добрия вариант е да говориш с някой тунер във Варна да ти замери горивната смес със wideband lambda sond. Ако колата харчи повече от необходимото със сигурност сместа ще е прекалено богата и сондата ще покаже това. Във Варна има един много добър който по форумите се подвизава като Келеша <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.tuning.bg/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=108">http://www.tuning.bg/forum/profile.php? ... file&u=108</a><!-- m -->. Пусни му едно лично съобщениое и го питай дали той може да ти замери сместа или да те насочи на някъде.

Ходих на елкон, замериха ми всичко, и всичко беше наред, нямам проблеми със сонди и други датчици, сместа беше в нормалните граници, нито бедна нито богата, единственото което беше малко под нормата беше нялагането на горивото, 2.5 бара на 750 об/мин, като се подаде газ качва на 3 бара. Някакви идеи какво мога да замеря още?
V40 2.0 16V
Reply

#18
stoyko Wrote:
VolvoFan Wrote:Замери и налягането на горивото някъде. Би трябвало да ти държи около 3 бара налягане. При мен беше прецакан регулатора и хвърляше гориво в интейка. Сега смених цялата система и ще тествам събота и неделя да видя дали ще падне разхода.
Най добрия вариант е да говориш с някой тунер във Варна да ти замери горивната смес със wideband lambda sond. Ако колата харчи повече от необходимото със сигурност сместа ще е прекалено богата и сондата ще покаже това. Във Варна има един много добър който по форумите се подвизава като Келеша <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.tuning.bg/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=108">http://www.tuning.bg/forum/profile.php? ... file&u=108</a><!-- m -->. Пусни му едно лично съобщениое и го питай дали той може да ти замери сместа или да те насочи на някъде.


Ходих на елкон, замериха ми всичко, и всичко беше наред, нямам проблеми със сонди и други датчици, сместа беше в нормалните граници, нито бедна нито богата, единственото което беше малко под нормата беше нялагането на горивото, 2.5 бара на 750 об/мин, като се подаде газ качва на 3 бара. Някакви идеи какво мога да замеря още?

А след това като пуснеш газта слиза ли на 2.5 бара? Значи при мен прецакания регулатор точно това правеше - държеше налягането на 2.5 бара. Но в същото време хвърляше гориво в интейка. Но това е по вероятно да го прави в движение, а те са ти я мерили на място. Покарай я малко спри и извади маркучето от регулатора към дросела от страната на дросела и виж дали капе бензин от там. Не бързай да сменяш регулатора не мога да ти гарантирам, че е от него но 2.5 бара не е нормално. Но това е мое мнение, така че не мога да гарантирам 100%
Reply

#19
VolvoFan Wrote:А след това като пуснеш газта слиза ли на 2.5 бара?
Да, пада пак на 2.5.
V40 2.0 16V
Reply

#20
stoyko Wrote:
VolvoFan Wrote:А след това като пуснеш газта слиза ли на 2.5 бара?
Да, пада пак на 2.5.

Сега ще погледна във ВАДИС дали няма информация за твойта кола.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)