The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Щракане на педал на съединител

#11
И аз благодаря много за отговорите. Също ще съм ви много задължен, ако ми кажете за доверен майстор от когото сте доволни и който може да разбере какъв точно е проблемът и да го оправи. Аз съм от София Smile
Мерси !
Reply

#12
Колеги, налага се да посъживя малко темата понеже и при мен има същия проблем. За съжаление никой, който е писал за проблема не е споделил как и дали го е отстранил. Моля някой, който се е справил с това пукане/скърцане/щракане да каже от какво е било и как го е оправил.
1998 Volvo V40 1.9TD 90hp
Reply

#13
Мдааа, и аз съм със същия проблем.
И аз смазвах с всякакви смазки и нищо.
Моля, някой препатил да разкаже.
[Image: 2012-volvo-s60-polestar-concept-performance]
Reply

#14
При мен от скоро се появи скърцане при натискане и отпускане на педала на съединителя. Наподобява скърцане на пружина. Не знам какво е и дали става въпрос за помпа, съединител, лагер, маховик или пружина. Като разбера и го отстраня ще пиша.
Reply

#15
Колега, миналата година ми се случи следната авария. Спирам пред блока, включвам на задна...и там си остава лоста. Натискам съединителя 1-2-3 пъти и все по-леко и по-леко....накрая загасих и така изключих задната.
Извиках на място майстор, вдигна капака - масло колкото искаш разпръснато. Долна помпа на съединителя. 120лв чисто нова на Бош. Побеля ми косата, а майстора ме успокоява - че горната помпа, която се вижда - е м/у 200 и 400лв. Дано при теб да не е това!!! :o :roll: :roll:
ВОЛВО S40 1999
1.8I 85KW
Reply

#16
nightwish Wrote:Колега, миналата година ми се случи следната авария. Спирам пред блока, включвам на задна...и там си остава лоста. Натискам съединителя 1-2-3 пъти и все по-леко и по-леко....накрая загасих и така изключих задната.
Извиках на място майстор, вдигна капака - масло колкото искаш разпръснато. Долна помпа на съединителя. 120лв чисто нова на Бош. Побеля ми косата, а майстора ме успокоява - че горната помпа, която се вижда - е м/у 200 и 400лв. Дано при теб да не е това!!! :o :roll: :roll:

Съединителя как е? Защото обикновенно тази помпа се чупи като се износи много съединителя.
Reply

#17
За мен е добре - отлепя малко преди средата, незнам как да обясня.
Майстора и него прегледа.
Засега няма проблеми
ВОЛВО S40 1999
1.8I 85KW
Reply

#18
И моя така заскърца и защрака и изкара има няма 2 км.
А скърцането и щракането според мен е или от счупена пластина на притискателния диск или от счупена пласмаса на лагера (изхвърлящия).

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=25036">viewtopic.php?f=8&t=25036</a><!-- l -->
А ето и последствията и главоболията .
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

#19
абе и аз да се оплача че и на мен ми скърца педала на съединителя и аз смазвах ама нищо скърцането си остана.ако някой открие решение на проблема да сподели
Reply

#20
И при мен се появи това. Sad
Volvo S80, D5, 2007г.
Volvo S40, D5, 2006г.
Клубна карта № 00269
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)