The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ПРИЗНАНИЕ ЗА ВОЛВО ХС60

#11
Commanrail Wrote:Волво е страхотна марка.... хц60 е красив, с добра возия, не е мутренски, предполагам им е по-добро качестовто от на немските кошове които се развалят всеки ден... по евтин е от тях .... защо трябва всеки 2ри да го има за да го имате и вие .... не е ли по-добре да е екзотика и като ви видят на улицата да ви забелязват а не като Х5-те които вече на никой не им прави впечатление .... стига си взимахте комерсиални коли!!!

Правилно колега =D> :thumbup:
Тежко, брате, се живее
между глупци неразбрани,
душата ми в огън тлее,
сърцето ми в люти рани.
Reply

#12
Защото в България почти всеки избива комплекси, хората си купуват автомобили от които нямат нужда, с пари които не притежават, за да направят впечатление на хора които не харесват Smile
Reply

#13
Commanrail Wrote:... предполагам им е по-добро качестовто от на немските кошове които се развалят всеки ден...


ама само предполагаш нали ? Колко немски коша от класа към който се цели Волво си притежавал - чисто нови ?

Не искам да се заяждам в понеделник сутрин, ама мнения на хора които гледат колите само по каталози не са ми меродавни Wink
Reply

#14
Iliev Wrote:Не искам да се заяждам в понеделник сутрин, ама мнения на хора които гледат колите само по каталози не са ми меродавни Wink

Ами аз поне имам наблюдения над едно X5 купено чисто ново от магазина, за близо трите години в който собственика му го кара ходеше поне два пъти по често в сервиз от колкото дъртото ми S80. То бе беше окачване, мултимедията, някъкъв компютър, заради който акумолатора се зареждаше през ден иначе нямаше палене и т.н.
Reply

#15
В Италия карат наистина много Volvo. А ХС60 и V50 бяха доста разпространени. Но те са си фенове на BMW (карат много 3ки и 5ци).
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#16
Мишо, не знам къде си гледал из Италия, ама за 8 дни, 6 града и 1800 км по магистралите им, видях точно 3 бр. ХС60, няколко стари Волва и повечко V50, но на общия фон Волво там си е екзотика. След местните Фиати, най-карания автомобил там е Ауди, после ФВ и БМВ, японските май изобщо не ги уважавт, а корейските са си направо анатема Smile

Не ме разбирайте погрешно - хубава кола е ХС60, на каталог, на тестдрайв... но когато се стигне до момента да дадеш над 100 000 лв за кола, избираш да ги дадеш за нещо по-добро и изпитано Smile
Аз когато избрах Волво С60 го избрах точно защото е изпитана и наложила се техника, пред току що излезлите БМВ 3 и Ауди А4. Но когато избирах SUV заложих на изпитаната техника 3.0TDI, DSG и Quattro на Ауди, вместо на проблемния D5, странната скоростна кутия и виртуалното 4х4 на ХС60 и мисля, че не само аз съм направил избора си така ...
Reply

#17
Принципно много марки, много вкусове, но нямаме ли достатъчно средства за двата немски гранда, всичко друго е компромис :wink:
Reply

#18
Били сме в различни Италии Wink
Да, корейски не видях и аз. Японки тук-там, а най-интересно беше защо карат френски коли. Единствено си го обяснявам с ниската им цена.

В градовете видях наистина много Volvo-та. Мога и снимков материал да приложа при нужда. А относно Д5 според това, което имам като наблюдения е, че е изчистен мотор и се прави от около от 10 години.
Халдекс-а на Volvo се използва и при VW, като дори и във Veyron-а им.

Швабите правят велики машини, но най-красивите остават ферари, ламбо и другите от групата супер (Италия).
За SUV BMW X5, за лимузина S65 AMG (с пет степенната кутия). Всичко останало е компромис.

Както и да е. Според мен ХС60 е добър избор. За 100 000 трудно, но примерно за 60-70 си струва, предвид системите за заблеяни като мен :oops: В пъти по-добре от Тиган с двулитров четирицилиндров дизел или "недовършените" Х3.
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#19
Аз като собственик от скоро на един екземпляр XC60 спокойно мкога да кажа че автомобила е разкошен във всяко едно отношение. Определено е насочен към спокойните хора препочитащи комфортното пътуване пред скоростното каране. А пък в крайна сметка за тези които обичат бързото каране си има екстра като активно окачване позволяващо настройка. Мисля си че хората малко се заблуждават, че би могло да има ГОЛЯМА РАЗЛИКА между различните марки които са в един ценови клас. Толкова много са се изравнили всички марки (пак ще повторя в един ценови диапазон) в техническо отношение, че важното всъщност е човек да си избира кола по дизайна.
Reply

#20
Чак сега видях възраждането на темата и като вече собственик на ХЦ 60 мога да се изкажа:
До колегата които е избрал ФВ само мога да му пожелая успех,предишната ни кола беше Оутлендър много добра кола,ама разбира се доста по-нисък клас и с тоя скапан ФВ мотор 2,0 помпа дюза просто беше егати караджеиката и освем проблеми по мотора колата нямаше други забележки.Преди това имахме пасат 1,9 тди и постоянно имаше някакви дребни проблемчета с електрониката и окачването,за това сега при избора си на следваща кола въобще не съм стъпвал в Порше.БГ

Избрахме ХЦ 60 защото е кола за индивидуалисти много разчупен дизаин нямащ нищо общо с КУБЧЕСТИЯ дизаин на БМВ,ФВ и Мецедес, 6-степения автоматик е много-добре настроен,а пък на спортен режим все едно е друга кола.В момента изпитания и наложилият се на пазара като много-здрав дизелов двигател Д5 е с две турбини(каскадно пълнене) и 215к.с. който са напълно достатъчни за нашите пътища.Сервизния интервал е на 30 000км. като от МП. ни уверяват,че необходимите консумативи +труд за този пробег са не повече от 600лв.(това ще го видиме в най-скоро време).
Да найстина за 100 000лв. има и други коли с тези екстри както каза колегата,но в северозападна българия такива Волва се броят на пръстите на едната ръка,а МЛ-и Х3-5 или пък Туарези са на всеки метър което лично мен ме отвръщава.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)