The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ПРИЗНАНИЕ ЗА ВОЛВО ХС60

#21
Здравейте,
Изправени сме пред избора за покупка на нов семеен автомобил. Как бихте тълкували "странната скоростна кутия и виртуалното 4х4 на ХС60"? Имате ли идея за какво става на въпрос или ако може да ни дадете някакво предложение за автомобил в диапазон окол 60-80 000 лв.
Reply

#22
Никoй ли не иска да каже една добра дума за това волво ?????????????
Reply

#23
kris13 Wrote:Никoй ли не иска да каже една добра дума за това волво ?????????????


Добра дума лесно, но в форума не са много тези които имат XC60, така че малко трудно с мненията. Smile

Мен лично ми харесва, визията му е много добра. Тоест отдалеч си личи, че пристига Волво. :mrgreen:
Върви прилично( карал съм малко такова - но не достатъчно, че да мога да имам някакво отношение на техническа тема) вътре има достатъчно място за всичко. Аз лично бих си купил, ако бях пред такава дилема. Wink

Сега гледах трансмисията е Haldex® AWD с Instant Traction™ което ще рече, че може да разпределя въртящия момент на всяко колело поотделно.
Reply

#24
Всепак значи можело да се каже нещо добро за тази машина... Трансмисията мисля че е същата която ползва WV или бъркам ??? Някои имали конкретни фпечатления от този модел 2.4D (175 hp)
Reply

#25
kris13 Wrote:Всепак значи можело да се каже нещо добро за тази машина... Трансмисията мисля че е същата която ползва WV или бъркам ??? Някои имали конкретни фпечатления от този модел 2.4D (175 hp)


Това си е D5. Мотора е разработка и производство на Volvo. Wink
Но за съжаление пак не мога да помогна с данни за него... Карам бензиново S80. Wink
Reply

#26
kris13 Wrote:Никoй ли не иска да каже една добра дума за това волво ?????????????

Колга изчаках малко да навърти километри и тогава да се изкажа,лоша дума за сега немога да кажа,Д5 215к.с. среден разход с първите резервари около 8-9/100 смесено.

Автомобила е много-добър и както казах за индивидуалисти,ако искаш масов и безличен автомобил вземи си Голфваген и си свиркаи.
Reply

#27
yamaha-racing Wrote:Чак сега видях възраждането на темата и като вече собственик на ХЦ 60 мога да се изкажа:
До колегата които е избрал ФВ само мога да му пожелая успех,предишната ни кола беше Оутлендър много добра кола,ама разбира се доста по-нисък клас и с тоя скапан ФВ мотор 2,0 помпа дюза просто беше егати караджеиката и освем проблеми по мотора колата нямаше други забележки.Преди това имахме пасат 1,9 тди и постоянно имаше някакви дребни проблемчета с електрониката и окачването,за това сега при избора си на следваща кола въобще не съм стъпвал в Порше.БГ

Избрахме ХЦ 60 защото е кола за индивидуалисти много разчупен дизаин нямащ нищо общо с КУБЧЕСТИЯ дизаин на БМВ,ФВ и Мецедес, 6-степения автоматик е много-добре настроен,а пък на спортен режим все едно е друга кола.В момента изпитания и наложилият се на пазара като много-здрав дизелов двигател Д5 е с две турбини(каскадно пълнене) и 215к.с. който са напълно достатъчни за нашите пътища.Сервизния интервал е на 30 000км. като от МП. ни уверяват,че необходимите консумативи +труд за този пробег са не повече от 600лв.(това ще го видиме в най-скоро време).
Да найстина за 100 000лв. има и други коли с тези екстри както каза колегата,но в северозападна българия такива Волва се броят на пръстите на едната ръка,а МЛ-и Х3-5 или пък Туарези са на всеки метър което лично мен ме отвръщава.

yamaha,

абсолютно съм съгласен с теб. Преди да се спра на XC60 гледах и BMW X3 и значително по скъпото Audi Q5 както и новия Kia Sportage. Правих тест драйв и на четирите, моите впечатления - предупреждавам че може да прозвучи много субективно са:

БМВ X3 3.0 D - отлично управление, много дoбра динамика, окачването ми се стори че е доста твърдо но оттам и директното управление, не ми харесва осонено външния му вид, X5 печели отвсякъде в това отношение.

Аudi Q5 - не толкова директно както X3, скучноват салон, малко по-добра возия от X3, добър външен вид, класическа Audi визия Wink.

Кia Sportage - карах 2.0 бензин (ако не се лъжа), не толкова качествени материали особено забележими по корите и вътрешните лостове за отваряне на вратите а това което гледах беше най-високото ниво на оборудване (някъде бях чел че Киа се нареждат напред в класациите за карцерогенни материали в салона), добро ускорение и поведение на пътя, нямам особени впечатления от окачването. Много лоша видимост заради дизайна на А-колоните, което за мен е голям минус.

и така стигнах до XC60 - в момента в които го подкарах разбрах че това е моята кола Wink Приятно изненадан останах от ускорението и поведението на автомобила - пробвах D3 163кс. 420nM (всъщност това е D5 с две турбини но софтуерно спънат и с по-прецизни пиезо инжектори за по-добър разход на гориво), не толкова директно управление като при X3 но по-комфортно возене, въпреки че колата леко подскача на висока скорост при неравности по пътя, като цяло дава усещане за стегнатост и контрол, малък крен при остър завой на висока скорост което ме учуди, очаквах по-голямото клатушкане характерно за SUV-oвете.

Интериора на XC60 e иключително свеж и уютен, седалките невероятно удобни. По удобни от дивана ми в хола Wink Светлия салон (aз съм с бежов T-Tec частична кожа/неопрен/текстил) е много красив. Алуминиевите детайли съчетани със светлия дъб (?) са много ефектни. Много опростено и ефикасно табло, водача се е се чуства поставен в центъра заради ергономичния дизайн на таблото, централната конзола и информационния дисплей, всички обърнати към водача (добър похват, заимстван може би от BMW?).

Външния вид много повече ми допада от X3, бих го сложил наравно с Q5 което е по-консервативно; за мен XC60 е с по-динамична и спортна визия по красив профил и уникална задница с тези характерни за Volvo стоп светлини.

XC60 е много достоен конкурент на BMW и Аudi, да не говорим че и мен ме отблъсква това че ги виждам вече на всяка крачка. Разбира се немските премиум марки са много сериозни автомобили и не искам да оспорвам качествата им, всичко в крайна сметка е въпрос на вкус.

Разбира се мнението ми е много субективно и има неща които не ми харесват - например бавно отварящата се автоматична 5та врата, работата на автоматичните чистачки и т.н. но това са все дребни кусури с които (надявам се) ще свикна.
XC60: AWD/D3 (D5244T16)/Geartronic
Reply

#28
RDRcontact Wrote:БМВ X3 3.0 D - отлично управление, много дoбра динамика, окачването ми се стори че е доста твърдо но оттам и директното управление, не ми харесва осонено външния му вид, X5 печели отвсякъде в това отношение.

От това бягай надалеч и не се обръщай даже!!! Дали ще е X3 или X5 няма значение... Еднакви дървета са.
Имам наблюдения над едно X5 3.0SD купено ново през 2008г. За 100 000км. какво ли не му беше сменено - проблеми с компютри, ходова част, аудиото, два пъти му пада ремъка на генератора защото се чупи някъкъв болт държащ оптегача му, пластмасите вътре скърцат... В момента пак е на ремонт от началото на март и не се знае кога ще е готово. Днес колегата каза, че до няколко дни щяло да е готово, но на мен не ми се вярва. От великден така са му заприказвали... :?
Накратко: Пътуваме с колегата за Варна и на баира до Ябланица написа на големия дисплей в средата "engine fault" и спря. Палене няма - от огромния брой опити (цели 3) да запалим му изтощихме акумолатора и накрая репатрак и обратно в камор софия.
Диагнозата скъсана ангренажна верига. Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock:
На въпроса как така отговора беше "ми те напоследък много често взеха да ги късат"....
Като си помисля, че с това чудо на техниката чак до Германия ходихме, още се чудя какъв късмет беше, че не ни се наложи да се прибираме пеш. :roll:
Reply

#29
Tisho Wrote:Диагнозата скъсана ангренажна верига. Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock:

Скъсана ангренажна верига на 100 000, неприятно! Явно му се е паднала гнилата ябълка на човека. :? Нямам кой знае какви обстойни лични наблюдения от X серията но това което пишеш е меко казано недопустимо, не ми се мисли колко му е излязъл ремонта ако е извън гаранционен.
XC60: AWD/D3 (D5244T16)/Geartronic
Reply

#30
Здравейте колеги! От скоро се регистрирах, но от доста време следя темите. От 1/2010 съм собственик на ново ХС60(D5,DRIVe,Front WD) и сме вече на 67000 км. Никакви забележки, само 2 смени на масло и филтри през 30000км, среден разход 5,6 (съотношение градско-извънградско 20-80%) Пожелавам на всички стотици хиляди безаварийни километри. С предишните модели също не съм имал проблеми( S 40 1,8 -120000; 460 1,8 - 160000км)
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)