The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ПРИЗНАНИЕ ЗА ВОЛВО ХС60

#31
Добре дошъл Колега!

Отличен разход ти дава, при мен с AWD/автомат комбинирания разход е 8.7 - 9.0 при това отчет само от компютъра. Признавам не съм си играл да го засичам на принципа пълен резервоар - изминати километри. Реалния сигурно ще е по-висок, още не съм я карал през зимата, когато разхода допълнително ще се вдигне. Досега съм и направил само 6000км. - уникална кола, прекрасна във всички отношения. Единственото нещо което не ми допада е бавната автоматика на 5-тата врата.
XC60: AWD/D3 (D5244T16)/Geartronic
Reply

#32
Iliev Wrote:
Commanrail Wrote:... предполагам им е по-добро качестовто от на немските кошове които се развалят всеки ден...


ама само предполагаш нали ? Колко немски коша от класа към който се цели Волво си притежавал - чисто нови ?

Не искам да се заяждам в понеделник сутрин, ама мнения на хора които гледат колите само по каталози не са ми меродавни Wink



Хайде, хайде господин Илиев, тези спорове вече сме ги водили някъде назад във времето Smile .

Няма да рзпалвам огъня отново, но не съм съгласен, че Волвата не се продават, напротив Волво в момента се продава много по-добре, от когато и да е било. На мен, колко нови Волва се продават в България не ми е меродавно също! А мнението ми за XC60 срещу Q5 го занеш Smile

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#33
Абе уж не искаш да спорим, ама ми вадиш постове от преди да се регистрираш още Big Grin

Имам чувството, че имаш радар за някой думички засягащи немското автомобилостроене и реагираш като бик на червено :lol:

И като фанатизиран защитник на Волво (ако ти не можеш по географски причини, нека е някой друг доверен човекѝ), докарай едно ХС60 да го сложим до КЮ5 и да започваме, така на фантазии и на сляпо е за децата в 7 клас Smile
Пак ще кажа - Волво ХС60 е много добра машина, но за друг тип шофьори, не за мен Smile и мястото му в сравнителните тестове не е при 'омразната тройка', а едно стъпало по-надолу за да блесне 8-)
ex. 2006 Volvo S60 2.4
2013 Porsche Cayenne GTS
2009 Audi Q5 3.0 TDI Quattro
2005 Porsche Cayenne Turbo
2005 Mercedes SLK 200K
Reply

#34
колкото до продажбите .... ето една статистика за последния месец от Европейската асоциация на автомобилните производители:

GROUP | BRAND | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN

PC- Passenger Cars

BMW 43 924 | 40 310 | 74 579 | 56 366 | 59 648 | 65 450



MERCEDES 44 531 | 40 715 | 68 384 | 51 250 | 54 614 | 59 399


AUDI 51 543 | 45 324 | 84 163 | 61 871 | 66 810 | 70 300

VOLKSWAGEN 130 095 | 120 679 |186 498 |139 215 |149 661 |157 196


VOLVO 21 067 | 17 446 | 26 738 | 20 748 | 20 217 | 22 919

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.acea.be/news/news_detail/new_vehicle_registrations_by_manufacturer/">http://www.acea.be/news/news_detail/new ... ufacturer/</a><!-- m -->
ex. 2006 Volvo S60 2.4
2013 Porsche Cayenne GTS
2009 Audi Q5 3.0 TDI Quattro
2005 Porsche Cayenne Turbo
2005 Mercedes SLK 200K
Reply

#35
То е ясно, че немските мега-концерни изпреварват и ще изпреварват VOLVO по произведени и продадени автомобили. Мен това не ме притеснява, харесвам немските автомобили и не оспорвам качествата им, просто съм на мнение че Волво има повече индивидуалност от масовите Германци, донякъде и затова избрах XC60 (+по-добрата оферта също беше от значение) a не Audi Q5.

Иначе в показаната статистика - личи си положителния ръст на продажбите в Европа - дано да се дължи на стабилизиране на икономиката а не на по-топлите месеци, когато хората са по-склонни да купуват коли Wink
XC60: AWD/D3 (D5244T16)/Geartronic
Reply

#36
RDRcontact Wrote:Иначе в показаната статистика - личи си положителния ръст на продажбите в Европа - дано да се дължи на стабилизиране на икономиката а не на по-топлите месеци, когато хората са по-склонни да купуват коли Wink

Иска ми се да вярвам, че именно тази е причината и все повече хора да могат да си позволят нови автомобили... Между другото ми направи впечатление, че в Белгия където Волво имат завод се карат масово нови модели. Марката е поела по правилния път - за кошмар на феновете на "олд скуул волво" Smile и се надявам да правят все по-добри автомобили и някой ден пак да се кача на техен върхов модел 8-)

П.П. Не оплювам Волво, просто не съм със завързани очи Wink
ex. 2006 Volvo S60 2.4
2013 Porsche Cayenne GTS
2009 Audi Q5 3.0 TDI Quattro
2005 Porsche Cayenne Turbo
2005 Mercedes SLK 200K
Reply

#37
Същото наблюдение имам и аз за Белгия, видях доста нови модели на Волво да се карат. Явно хората подпомагат 'родната икономика' (визирам Волво завода в Гент). Направи ми впечатление че автопарка в Белгия (и Холандия) е по-нов от този в Германия, специално във Фламандската част на Белгия, където и стандарта е по-висок от Френската. Интересно дали Волво дават по-добри цени за покупки в Белгия?
XC60: AWD/D3 (D5244T16)/Geartronic
Reply

#38
И на мен ми прави впечатление същия факт, но нормално правят се в Белгия, карат ги на преферциялни цени пък и хората тук на запад ценят собственото си производство и наливат парите си в собствената си икономика, което е много правилно.

До колкото се касаят немските автомобили в тази тема, не веднъж съм казвал аз карам Волво, защото съотношението цена качество е най- доброто на пазара. Немското е добро спор няма, но в това съотношение дори и то е под Волво, поради изкуствено високите си цени, а бих добавил без особенна причина!

Статистиката която е представена е ок, но да не забравяме факта, че говорим за XC60, а не генерално продадени бройки от всички модели. Нали се сещаш, че Фолксваген само педи Голф има Лупо, Поло, Фокс......Лиско, Близко и така нантатък, от тук идват сериозните разлики в бройките, защото малките коли се продават в хиляди бройки, а именно Волво намат малки коли в редиците си като изключим C30. Така че това не може да се смята за сериозно, но ако на теб така ти е изгодно лошо няма.


Поздрави
Volvo For life!
Reply

#39
Iliev Wrote:Абе уж не искаш да спорим, ама ми вадиш постове от преди да се регистрираш още Big Grin

Имам чувството, че имаш радар за някой думички засягащи немското автомобилостроене и реагираш като бик на червено :lol:

И като фанатизиран защитник на Волво (ако ти не можеш по географски причини, нека е някой друг доверен човекѝ), докарай едно ХС60 да го сложим до КЮ5 и да започваме, така на фантазии и на сляпо е за децата в 7 клас Smile
Пак ще кажа - Волво ХС60 е много добра машина, но за друг тип шофьори, не за мен Smile и мястото му в сравнителните тестове не е при 'омразната тройка', а едно стъпало по-надолу за да блесне 8-)


И какво ако докарам XC 60, до тук ли стигат разбиранията ти за това дали една кола е по- добра от друга. Аз търся малко други други неща в автомобила който карам. Като гледах XC60 можеше да ми ги предложи, а Q5 неможа,но живеейки в Англия причините да се спра на една кола са доста по различни от тези в България. Няма начин тук по друг начин се гледа на това какво би ти предложила една кола.


Поздрави
Volvo For life!
Reply

#40
Нека разграничаваме нещата.
Когато казваш, че едно нещо е по-добро от друго правиш директно сравнение, без да влагаш лични емоции и вкусове.
Когато казваш, че на теб нещо ти харесва повече от другото - това вече е ПЕРСОНАЛЕН ВКУС и неможе да заклеймяваш другото, най-малкото защото оценката ти не е обективна. Казваш - като гледаше... можеше евентуално, вероятно, навярно, може би да е по-добре, а Smile е, аз не говоря от позицията на гледащ мечтател, а на каращ
ex. 2006 Volvo S60 2.4
2013 Porsche Cayenne GTS
2009 Audi Q5 3.0 TDI Quattro
2005 Porsche Cayenne Turbo
2005 Mercedes SLK 200K
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)