The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Качествен чиптунинг директно от Германия отстъпка за форума

#11
:chain:
lubom Wrote:Колата е V40 2000 год турбо дизел (двигател на Рено), води се 95 коня.
Благодаря предварително.
А дано се видя в почерпка!!!
!
Reply

#12
Ако се купи чип за настройките на колата в момента и се ползва същият при една бъдеща смяна на фабричното турбо, има ли отстъпки за вашия софт при такава бъдеща промяна, или трябва да се купи нов чип.
Става въпрос за двигател B4204T, 1999 год. Компютърът е сименс EMS2000
Поздрави!
Reply

#13
lubom Wrote:Колата е V40 2000 год турбо дизел (двигател на Рено), води се 95 коня.
Благодаря предварително.
А дано се видя в почерпка!!!

Не се сещам точно з амотора, дай повече информация. имаш ли номерата на електрониката и да не би да е някой дизел с механично управление на помпата (педала нагазта да е на жило) щото при волво за 2.0 дизел се сещам за мотора който е 136 кончета.
Reply

#14
Привет Брезел,
крайно време беше да дойдеш и в нашия форум ;о)
на колегата
Quote: lubom Колата е V40 2000 год турбо дизел (двигател на Рено), води се 95 коня.
Благодаря предварително.
А дано се видя в почерпка!!!
мога да кажа че най-малкото чипове има за този модел на волво понеже аз лично съм питал човека, но в последствие се оказа, че се иска презапояване на чиповете и го отложих за по нататъшен етап.
В момента това което ме гложди мен лично е може ли на същия модел да се направи ОБД тунинг, и как стои въпроса с еко нормите за ЕС, понеже от друг клубар ползвал услугите дочух че трябва да се простя с тях, което мен лично много ме тревожи на текущия етап.

Поздрави!
Reply

#15
cjman Wrote:Ако се купи чип за настройките на колата в момента и се ползва същият при една бъдеща смяна на фабричното турбо, има ли отстъпки за вашия софт при такава бъдеща промяна, или трябва да се купи нов чип.
Става въпрос за двигател B4204T, 1999 год. Компютърът е сименс EMS2000
Поздрави!

По принцип ако след време слагаш по голяма турбина си ти трябва напълно нов чип. Проблема е че тогава ще трябва да се настрои хубаво колата а аз от разстояние не обичам да настройвам къстъм турбо бензин че малко да убъркам сместа и става мазало. Не е като дизел където всичко е много по лесно и разбрано.
проблема е че немога да ти гарантирам че от разстояние ще ти настроя колата от раз (нужни са няколко пъти промени по софта за да с енаглати турбобензин със сменени части) и затова не бих се захванал да го правя.

Цената за къстъм чип е по висока но бих ти препоръчал да го правиш с някого на място за да постоянно да се гледат данните на колата и да няма опастност. дистанционно предлагам предимно чиове за серийни коли и преработвани дизели. А и ако трябва дасъм честен имам повече опит в преправянето на дизелчета (става дума за сменени карантий и т.н.)

ето мойто тди ежедневката я каам на около 150 кончета и съм си доволен, но при дизела няма опастност от обедняване на сместа (то бедна трябва и да бъде де )

http://www.youtube.com/watch?v=49pcMqwWMz4
Reply

#16
Я хамлет с теб не писах ли преди 2-3 години. Радвам се да те видя отново (макар да виждам само аватара)

Значи за да се знае дали става през OBDто е нужно да се знае какъв вид е електорниката. Сега виждам че колегата е писал че колата е 95 коня и е 200 година а аз разбрах че е 2000 кубика.

Ако например върху ЕКУто пише EDC15c3 като при 2.0 тди примерно то тогава ше може да се чипне през обдто.

1.9 мисля че е е с чипове но пак зависи. Казваш че мотора е на рено. 1.9 DCI на рено се чипва също през обдто щото е с EDC15C2 но на колегата какво е точно немога да отгатна ей тъй.


Като гледам аватари ти е с W регистрация за виена. По принцип дали след чип ще минеш Abgasuntersuchunga зависи от самия чип. Зависи от това как е направен чипа защото мога да демонстрирам във VW форума сравнение на мой чип с такъв на мой конкурент при един и същи мотор и моя чип хем върви повече хем пуши по малко.

По принцип дизела се прави с повече гориво за да върви в определени режими на работа. ако обаче се вдигне налягането на турбото и се направи да е с повече предверение мможе и да нямаш проблеми . Идеята е че е малко относително. Всмисъл зависи и от чипа. Чипа вдигащ мощността с 20 коня работи доста по екологично от ттакъв с 30 коня. Това се дължи на следното нещо. Чипната кола пуши повече дори с хубав чип ако е напъната на макс. това е така защото въпреки вдигането на налягането на турбината (да речем с 0.2 бара) есе вкарва повече гориво и сместа е по богата. всмисъл ако вдигнеш САМО налягането на турбото, сместа става по бедна и мощност не се вдига, а колаа става екологична. Ако вдигне паралелно с налягането на турбината и горивото но така че съотношението гориво въздух да се запази като при оригинала тогава имаш повишена мощност с почти непроменени екологични характеристики. (казвам почти защото смесообразуванете е малко по лошо и имаме малко по дълаг импулс на впръскване) В този случай обаче чипа нее на МАКС както се казва.

Ако обаче имаме вдигане на налягането на турбото (повече въздух) и увеличаване на горивото до толкова че сместа став апо богата , то получаваме много мощност но еко нормите се влошават и AU-то отива по дяволите. Говоря за чип който не е вреден з амотора но все пак печелиме мощност за сметка на екологията.

И тук нещо важно. При повечето чипове на пазара както описах вече имаме просто увеличаване на горивото (а по майсторите и налягането вдигат) Тези две неща обаче не са предпоставка за мощност и качествена работа. Има още редица други неща които трябва да с епроменят. Едно от тях което в твоя случай е важно е предверението Spritzbeginn-a . Количеството гориво при дизела почти винаги се увеличава чрез увеличаване на времетраенето на импулса на впръскване . Тоест по дълго впръскваме . По друг начин неможеме да повлиаеме на горивната система (изключение прави комън рейла където може електнно да се регулира и налягането)

Та в твоя случай имаме удължено впръскване. За съжаление част от горивото идва прекалено късно в края на горивния процес и понякога доизгаря в турбината !!! като я нагрява чупи и това доизгаряне води до мнго пушек. Тоест част от горивото идва късно и служи само за пушене а не с епечели мощност. За да се предотврати това нещо се променя предверението за да впръскването да стане по рано и да има достатъчно врмее горивото да изгори пълноценно като изгарянето му да води до мощност а не до пушек (това е една от многото причини да има силен чип с малко пушек и слаб чип с много пушек)


При днешният дизел предверението се командва от ЕКУто и с увеличаване на оборотите на мотора се увеличава и предверението. При различни обороти предверението се променя по различен начин но целта е по ранното впръскване на горивото. (Der Spritzbeginn wird vorvelegt)

Като цяло бих ти предложил да опиташ с слабичък чип който да ти направи колата по пъргава но въпреки всичко да минеш някъде на екотест от любопитсво за да няма изненади при AU . Другия варянт е ако си за смяна на чипове да си сложиш чиповете на цокли. и 2 дена преди АУто да си ги смениш с оригиналните (без да се пои повече, просто вадиш тунинга и слагаш оригинала в цокъла) В този случай може да си караш с каквито си искаш чипове.

Най хубавото е да си с ОБД и да си сменяш софта кога си искаш но незнам дали при теб е възможно.

А най хубавия варянт е да си като мен. Регистрация на колата в БГ , а като си взимаш Umwelplakette даваш само малкия талон на който НЕПИШЕ дали си с бензин или дизел. Казваш че си бензин и взимаш зелена плакета (като мен) а ако те хванат пак не те лови нищо защото ти не си човека който ще заповяда на полицията каква плакета да ти дадът, такава дали с така караш :twisted:
Reply

#17
Ами реално и аз го мислих вариянта с поставяне на цокли ама така и неми остана време в БГ да се поинтересувам по задълбочено. Сега като видях че и ОБД правиш и се запалих пак по темата. Колкото до ЕКУ-то знам си само номера който ми искаше едно време и оттогава несъм го свалял пак: BOSCH - 0 281 001 906

Едит:
Иначе за протокола тук нямаме пикели за централната част както е в Берлин (поне засега), отдавна обмислям вариянта с регистрирането в БГ, но има и вторични ефекти които засега ми пречат, но и това ще стане някой ден.

Поздрави!

Едит: Преместих ти темата във тунинг секцията като мисля че там е по подходящо и точно хората които се интересуват ще я видят.
Reply

#18
хамлет Wrote:Едит: Преместих ти темата във тунинг секцията като мисля че там е по подходящо и точно хората които се интересуват ще я видят.

в такъв случай искам да помоля всеки който има въпроси относно цени поръчка и т.н. на чипове да ми пише на ЛИЧНИ СЪОБЩЕНИЯ или на посочените телефони. Все пак тунинг форума НЕ Е пазар.

Който иска да обсъжда нещо свързано с чипове или има въпроси относно чиптунинг нека пише тук.

Така няма да нарушаваме правилата а и темата ще бъде полезна вместо да се размива.

Big Grin
Reply

#19
здравеите пичове,искам да питам дали има чип тунинг за волво 460GLE пална ижекциа 1991г и дали може да се сложи на този модел че вече имам чуството че почва да издъхва имам чуството че няма мощ като преди Smile Smile ако може пишете Smile Smile
Reply

#20
Мога да препоръчам работата на Brezel
На моятата колица сложихме чипове с негова информация и
съм много доволен.
Колата е доста по-пъргава ,върви много леко и приятно.
За тези които са си направили труда да прочетат постовете на човека
ще кажа че разхода ми падна с литър на градско и литър и половина извън града 5,5/9,2
Така че дерзайте Big Grin
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)