The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Покупка на 850??

#11
Аз съм с Ес 70, ама то почти същото та сега подред.
Ръжда - ами аз си разпорх пода на един стърчащ "Н" профил два месеца го карах така докато го оправя и ръжда не се беше появила.
Двигател - както казват в [url]http://www.matthewsvolvosite.com/forums/[url] "powered by Volvo's (nearly) indestructible and versatile inline 5-cylinder engine"
И аз подкрепям че 2.5 10 клапана е най-добре, 2.0 - 10 клапана или 126 коня + 1 магаре му е малко тегаво, особено на изкчаване, ноооо учи на улегнало каране и като му свикнеш няма грижи.
Обслужване - не мисля че е по-скъпо от на Ес-Ве40.
В сравнение с 40-ките е същото ама няма нищо общо - возията е съвсем друга (след това няма да искаш да се качиш на нещо по-малко, казвам го от опит 'щото сега на бащата В40-ката ми е малка и некомфортна.
И не на последно място - в Интернето има страааааашно много информация за тях - кеф ти на руски, кеф ти на английски. (сигурно и на други езици има ама като нищо не отбирам от тях Sad )
Reply

#12
Такааа мерси много за информацията,но съм се ориентирал към по-малките двигатели 2.0 10В или 2.0 20В, че на другите ще ми дойде малко нанагорно ихраванването.То е ясно,че ще са по тромави,но какво да се прави за съжаление всичко опира до финансите Cry .Иначе ако не опираше щях да търся някоя R-ка ама :?
Reply

#13
Поразрови насам-натам, но не съм убеден че 2.0 - 10 клапана е най-икономичното.
Reply

#14
ddxdd Wrote:на предния капак можеш да играеш ръченица и няма да се огъне
5.Много красиво като за танк Big Grin
Също така 4-ка белот с двама кибика или душманско гнясане за троица ( пардон :oops: ). И наистина за танк е много елегатен Big Grin
Reply

#15
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.avtomarket.ru/library/catalog/?model=651&class=1" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.avtomarket.ru/library/catalo ... 51&class=1</a><!-- m -->
Тука е описано всичко което питаш включително и разхода на различните двигатели
Reply

#16
за какво ще го ползваш? ако е само возене и разходка с по слаби приятели все едно кой двигател ще вземеш. ако я товариш и качваш баири тогава няма да можеш да се правиш на състезател. иначе добър и гледан мотор дърпа много стабилно дори и 126 коня да е.ясно е че няма да се изстрелваш на старт и да "късаш" рацери, но всичко е въпрос на характер и стил. набере ли няма разлика, върви като змей. след 50 -100 км ще се влюбиш в модела
Reply

#17
Колата ще ми е за лична употреба и да се пренася с нея нещо ще е много много много рядко Big Grin .
Мерси на колегата ddxdd за сайта :wink:
Reply

#18
Мятай се спокойно на 850-тица и няма да съжаляваш!
Понеже казваш че ще ти е за лично ползване, искам да допълня всички колеги които са взели отношение и са познавачи на 8-ците:
- Ако ще я караш преимуществено градско - вземи по-малък мотор, защото големия, особено ако е бензинов си вдига доста разхода. Аз имах 2,5 20 в. 170 к.с. и особено в София и на моя стил каране ... беше с разход над 15/100..., но беше и автоматик!
Сегашният Й собственик казва че във Варна разхода му бил градско под 15 ... около 13/100, което не е невъзможно, но значи че аз съм бил доста немирен с дясното краче... :wink:
Бих препоръчал и дизела, защото никой не се е оплакал крайно от този мотор, който е само една модификация: 2,5 ТДИ на Ауди.
- Ако ще я караш преимуществено извън градско и на пресечен терен - си вземи с по-голям мотор, дори и турбиниран.
Аз имам представа от Т-5R, 250 к.с., и атмосферен: 2,5 20 в. 170 к.с. и 2,5 10 в. 140 к.с., защото такива съм карал /първата служебно и за кратко, но беше незабравимо!/.

Истината е че 2,5 10 в. бензин е достатъчно еластичен двигател и ... икономичен, така че и аз го препоръчвам като осреднен вариант. /такъв точно беше на "германката" ми и си дърпаше прилично, въпреки че беше старата модификация 140 к.с, производство 1993 г., а не 144 к.с., както става след 1994 г. нататък.

Подръжката /ако си правилно информиран и не пазаруваш само нови части от МПФ/ дори е по-евтина от колкото очакваш!
В момента има доста коли които се разглобяват и разпродават на части, така че определени части има дори в изобилие.
Може да попаднеш на някои уникален екземпляр, защото това са дълго карани коли, така че се огледай и ако видиш нещо достатъчно запазено и в добро състояние в рамките до 4-5 хил. лева, не се колебай - вземи го със разсрочка или се пазари!
Истината е че и за 3-3,5 хил. лв. можеш да намериш, но това е кола която не може да караш опърпана.
Ако е запазена като изхабяване и километри и няма някакъв груб дефект /нещо което да е строшено по мотора и да е за основен ремонт/ може спокойно да я караш още 3-5 години без да влизаш във финансови приключения. И ще изпитваш удоволствие на пътя, защото тези коли и до момента те карат да се обръщаш след тях!
Reply

#19
Мерси за препоръките и за инфото :wink: .Колата ще я изполвам предимно градско (на работа да ходя и до университета) за това се целя и към по малките двигатели.Това,че е прекрасна кола няма спор,но за съжаление бюджета ще ми е около 3500лв и ще го имам евентуално чак лятото :? ,но това пък си и има предимства може да направя един тест драив на колите на някой колега на следващата среща и се надявам да ме завладее още повече :wink:
Reply

#20
За тест-драйв знаеш къде да дойдеш. Big Grin
Веднага ще ти бъде предоставено едно 850 комби с най-подходящия мотор - 2.5 10V 140к.с.
Автомат при това.
За останалото -> той, Бойч ще каже, че е извратено. Tongue
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)