The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем със спирачките на Volvo V40

#21
Според мен не би трябвало да спират еднакво и предни и задни, освен това те и дисковете отпред са с по-голям диаметър. Имаш ли система ДСА (Dynamic Stability Assistance )?
Reply

#22
Вярно е, че предните спират по-добре, но не е вярно/поне за този модел/, че са с по-голям диаметър от задните. Просто предните дискове са вентилирани и затова изглеждат, че са с по-голям диаметър.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#23
Затова пък накладките са с по-голяма площ.Така се компенсира по-интензивното износване на предните накладки спрямо задните,които спират с по-малко спирачно усилие.
Reply

#24
Когато купувах накладки за задните дискове, на кутията им пишеше, че са за задни на Волво S/V40 и предни /:roll: / на мицубиши Каризма. Това ме учуди и единственото обяснение, което си дадох е, че мицубишито е по-леко и затова му трябват и накладки с по-малка площ.Не че това има кой-знае каква връзка с темата.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#25
Може и да ви прозвучи като виц, но си проверявах задните спирачки по следния сценарии:
Реших да пробвам спирачките на стенд, за да разбера какво им е моментното състояние и се втрещих:
Резултата показваше, че предните спирачки са ОК, а задните ги нямаше никакви. Cry Sad
Оплаках се на момчето в сервиза, а той ми каза да не се чудя ами да седна на задната седалка заедно с 2 негови колеги и пак ще пробваме спирачките....... :?
Може да си представите картинка с 3 маймуни на задната седалка на колата, които се оглеждат тъпо и чакат резултата :o :lol:
След този експеримент се оказа, че задните спирачки са ок, а проблема бил, според "майстора", че имало някакъв разпределител, който се задействал според килограмите в задната част на колата и т.н. и т.н. дрън дрън простотии Confusedhock:
Не знам дали е бил прав, ама провери и този вариант, като вземеш със себе си 2 дружки Big Grin Big Grin Big Grin
P.S. Колата беше Golf 3 Confusedhock: :tfrag: :gib:
През 2020 се очаква да свърши света!!! Ако искаш да оцелееш -  ела в България!!! Тук сме с 30 г. назад !!!
Reply

#26
Ами по горе съм дал и схема и превод, ма кой ли ги чете... :roll:

Иначе не търсете под вола теле. Те хората са си ги оразмерили добре и накладките и дисковете и спирачното усилие и всичко останало. Друг е въпроса ние как ги сервизираме и с какви части ги поддържаме, пък после се чудиме защо не спира...
Vovlo V40 2001 1.9Di 115Hp
Reply

#27
Верно е нема кой да четеееее !!! :evil3: Информацията от Данго е перфектна и показва най-точно всичко което може да ни интересува по спирачната система! ::beer::
Reply

#28
Хиляди благодарности на Данго. Прегледах подробно схемата и информацията към нея, но нямам врема да направя профилактика на цялата спирачна система. Надявам се през почивните дни да имам време да я прегледам.
Reply

#29
Здравейте!
Някой може ли да ми каже дали има к.н на ремонтен комлект за задни дискови спирачки за В40.Имам предвид уплътнения,маншончета.Тъй като имам едно задържанена ляво колело и загрява.Мислех,че е от ръчната,но спрях да я изпозлвам и пак се получава предимно при по рязко спиране и след това има задържане.Виждам,че в ebay има,но не ми се чака толкова време.
Благодаря!
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#30
Това което описваш не се решава с гумички, с гумички се оправят само течове.

Най-лош сценарии са криви водачи, тогава нов апарат. Ръждясал цилиндър от влагата в цилиндъра заради пропускане на смяна на спирачна течност най-много на 2 години. Пак нов апарат

По леки диагнози:
Въздух в цилиндъра, който при загряване се разширява и оставя цилиндъра натиснат докато не изстине.
Не си смянал спирачна течност поне на 2 години и сега влагата в нея кипва и прави въздушни мехурчета при загряване.
Ако не си сменял спирачна течност - смени я, ако си сменял - обезвъздуши пак.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)