The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем със спирачките на Volvo V40

#31
Ами работата е там,че пролетта сменях предни дискове ,накладки(предни задни)И цялата спирачна течност.И нямах никави проблеми.Всичко работеше ок.Дойде зимата(лугата,пясъци и т.н)И почна да задържа.помислих,че е от ръчната.Защото си мисля,че я ползвах 2 3 пъти.И беше студено и евентуално да е замръзнало нещо.След това спрях да я ползвам нарочно да видя.Но не е от това.Пак започна.И забелязвам,че при по скстремно спиране се получава задържане.При леки намеси поне засега не се наблюдава.То като цяло не ми блокира апарата ами запира и ми намалява инерцията.И к ато се прибера и като излезна ми понамирисва и като си сложа ръката на джантата има топла вълна.Ако е този апарат амй отиваме на много пари.То и диск ще трябва.Ще отида на сервиз да го видят.няма да мога да се орпавя.Мислих да си взема гумички и да ги сменя.Но ти ме отказа.

п.с А междудругото когато сменях спирачките(предни ,дискове ,накладки, сп.течност)преди това не мога да кажа какво е било.Така съм я купил.Задните накладки бяха почти на 0 имах един см изтъркано на диска другото беше неизползвана повърхност и окислено(корозирало)но за лятото почти се поизтърка.Дали евентуално не се е поизкривил диска.А бе пак на сервиз не ги разбирам тия работи.Дано да ми усетите проблема и по-точно решението.
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#32
Възможно е и диска да е крив. Ако накладката е лягала криво и си сложил нови накладки на такъв диск и новите накладки са за боклука. Със сигурност е трябвало да смениш и дисковете отзад при неравномерно износване. В ebay има евтини задни комплекти дискове с накладки.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#33
Ами има ли някаква допустимост на кривинаПри другия не се получава така.Заформя се голяма драма ми се струва.Сега се пита ако сменя диск и накладки дали ще се оправи?Да не се окаже,че трябва да сменя и диск и накладки и апарат.Гледам,че диск в скантек е към 50лв.Сякаш е на психологическа граница приемлив.Много въпроси неизвестни станах.Ще се ходи на сервиз.Ми там дали ще диангостицират правилно нещата или за да се застраховат ще кажат брат купувай дискове накладки,и апарат ,че да ти е мирна главата
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#34
Едва ли е апарата, корав е. Щом натиска и после пуска без да тече значи си е наред. Може и накладките да са скапани. Аз преди години си взех за форда някакви много евтини испански дето 'на служебните коли ги слагаме' . На студено си бяха добре, като покарам 10тина километра и блокираха, почивам, изстиват и пак. Смених накладките и се оправи.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#35
Ами да ти кажа.Всичко ,което сложих е на TRW.Аз мисля,че не пропуснах да кажа,че спирачките ми откакто ги смених съм супер доволен.Колата спира супер незавимо дали е мокро или сухо.Нито скърца нито свири нещо,нито има много пепеляк по джантите.Псото или е съвпаднало със студеното време или се е променило износването на диска.Понеже той беше покорозирал преди да сменя накладките.Имаше само 1 2 см лъскава част.И с времето се поизтърка,но то се търка и средната и се е поизкривил най-вероятно.Но със сигурност не е протекъл.Сменили съм цялата спирачан течност пак с TRW.Предните дискове са tekstar.Предните накладки са също TRW.
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#36
И аз съм с TRW и нямам оплаквания. Ако диска има ръб е възможно ръба да дере. Преди месец смених задните Delphi с TRW. ТРWто са с 2 мм по широки от Deplhi и сега ми обират ръждата по ръбовете, но аз съм със сравнително нови дискове и ръба ми е под 1мм.

Преди това бях сложил пак TRW отпред на стар диск на ръба на допустимото. Когато ги смених се бяха износили клиновидно по ръба.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#37
При мен причината да не сменя задните дисковее,че нямаха ръб просто просот бяха изтъркани повече в средната част,където е имало феродо на старите накладки.И смених с нови TRW.Но според мен сега като се е излъскало е станало на вълна повърността.Със сигурност има някаква драма там.Сега само ще даваме хипотези.Ако е проблем с диска или поне се надявам.Ще трябва да го сменя заедно с нови накладки.Но се чудя за от другата страна(на другото колело) там нямам никакви проблеми,дали ще оказва влиание при спиране.Дали ще имам някакво усукване ?
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#38
И аз го имам тоз проблем!Втора година минавам метър на прегледа без задни спирачки!Но реших да взема вече мерки.Според документацията на колата има някъде под предния капак регулатор на налягането към задните спирачки.Той го ограничава до определена стойност,така че да не блокират задните колела и да се завъртиш.Има го показан на снимка в ръководството на Haynes.Но дали е изправна тая джаджа незнам как да разбера!Казаха ми че въпросния кантар,който е масово разпространен при комбитата вече не се прилага за тая дейност.Създавал ядове!Той е пак клапан за налягане,но отваря повече според натоварването на колата.Та с две думи налягането на спирачките отзад се регулира от този регулатор и ABS според запознати!V 40 няма стария кантар!
Тръгнах аз първо от спирачния апарат.Отворих водачите и ги почистих и смазах с грес.Маншончетата е хубаво да ги почистиш и сложиш малко грес в тях,ако не са скъсани и да е ръждяса водача Smile !Има хлабина между тях и втулките в апарата и при редовна поддръжка трудно ще клеясат.Греста е на Текстар в жълта тубичка,но не е медна ,а някаква силиконова.Буталото не съм го вадил.Но отпуска след натискане на педала.
Дисковете вече наближават минималния размер,но бяха на бразди и язви от ръжда Smile !Отиват към смяна!Пуснах им по една стружка да ги зачистя и ги монтирах.Понеже съм стругар не ми е проблем престъргването им.След монтажа на главината им дават биене до 0.04 мм.Но преди да ги монтираш е хубаво да почистиш до блясък челото на главината дето ляга диска и отвътре челото на диска!Аз ги докарах до 0.01--0.02 мм биене след монтажа.
Пооправих и накладките,защото бяха заклинвали по водещите повърхнини на апарата.Но са някакви боклуци,така си дойде от Италия!Имат много месингови стружцици във феродото за разлика от TRW-то.Смених и спирачната течност.Но още не съм ходил на стенд да ги пробват колко са добри.А и трябва известно време да се сработят накладките с дисковете.Като ида да ги проверят ще се обадя.
Но няма ли пак ефект,ще продължим по нататък!В момента дисковете са идеални,като нови и накладките би трябвало да са сработили вече.Но още не съм ги проверил.Само внимавай като ги напечеш дисковете от много спиране,да не минеш през локви!Тогава измятат и се кривят!
Хубаво е все пак и апаратите да се отворят и почистят!Да се видят и спирачните маркучи в какво състояние са.Но този регулатор много ме притеснява,дано не е блокирал!Успех
VOLVO V40 2.0 1997г. 140 к.с.
Reply

#39
Е браво ти си си играл.Аз не съм такъв специалист,че да ги пристръгвам.МОите си бях ана язви,заради предните накладки,които бяха износени.А относно този регулатор изобщо не съм го гледам.То трябва канал затова.Намира се отдолу някъде около скоростната кутия.Утре ще ходя на сервиз.При мен мисля,че диска ми е виновен.МОже да е станал на вълни и при по-рязко спиране да размества накладката.Повече ми задържа при по-рязко спиране и натискане по-силно на педала.Но ще видим утре какво ще се види.Ако имам новини ще пиша и аз какви са впечатленията
Volvo V40 1.9 DI 1999г. август D4192T2 Първа рег.2000г.
[Image: ab202814.gif]
Reply

#40
[quote="yasho"]След като помислих над проблема ти,моето мнение е че може да са ти клеясали водачите на задните супроти и спирачките ти работят неефективно.....
+1
Това според мен ти е проблема!
Имах го същия като твоя и се реши с почистването на тези водачи!
Така беше запекъл, че се наложи леко и внимателно да го нагрея за да може да отпусне!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)