The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с ABS на V70 XC AWD, 1998

#1
Колеги, моля ви за помощ или съвет.

Имам V70 XC AWD, бензин, 1998 година.
Появи се преди няколко месеца мистериозен приблем с ABS системата.
От време на време предупредителната лампичка (оранжева)
светва, с което показва че има проблем с ABS системата,
след което ABS вече не работи. Това се усеща и при спиране по мокър път.
След загасване на двигателя и отново палене, често лампичката за проблем с ABS изгасва след около две минути, понякога не, (в този случай обикновено на следващото гасене / палене изгасва) и понякога след час, два, три или пет минути пак светва.
Една от особенностите на тази кола, е че ABS системата управлява и системата за управление 4x4 - TRACS, поради което и лампичката TRACS светва, сиреч управлението на AWD не работи.
Ходих в няколко сервиза, некои специализирани за ABS проблеми, както и в сервиз GT.
Навсякъде максималното, кето правят е да нулират грешката, която винаги е:
"Грешен сигнал или проблем в датчика на задно дясно колело" и нищо повече.
Също така, понякога (не винаги) малко преди лампичката да светне, се чува едно избръмчаване или по-скоро тракащ звук от към хидравличния усилвател на спирачната система. Звукът е като трррррррр, точно, както при натискане на спирачките по мокър път и сработване на АВС има едно "помпане" или "тракане" на спирачният педал.
От информацията, която проучих и доколкото мога да разсъждавам може би вариантите са:
1. Проблем с датчика - най-малко вероятен, защото понякога ABS-а светва и при спряла кола,
независимо с натиснати ли не спирачки.
Във всичките сервизи, където гледаха колата казват,
че датчика не може да е повреден, или поне няма външни признаци за това.
Датчикът не е свалян за проверка, защото ги е страх, че ще го счупят, освен това не са сигурни.
Освен това си мисля, че ако беше датчикът, то ABS-а ще два постоянно грешка, а то не е така.
2. Електроситемата - лоши връзки или контакти по кабелите;
3. Компютърчето, което управлява ABS системата - в едни руски форуми прочетох, че на много модели 850 след 1995-96 година има лоши спойки в компютърчето и след презапояване се оправя проблемът.
Въпросите са ми:
1. Знаете ли как точно да се диагностицира по-точно този проблем и
2. Знаете ли някой сервиз, освен МотоПфое, което ми е последния вариант, където да може да се изясни тази мистерия.

благодаря ви предварително
Reply

#2
Аз имам волво с 40 и имах сащия проблем. При мене се оказа че ми липсва един заб от гривната на ABS. Провери твоите дали са там. За задните незнам но при мене беше на предно ляво колело и няма гривни които да се продават по отделно, трябваше да си я купя с карето което струва 150 лв. Аз обаче си свалих гривната и си заварих един заб намястото на липсващия и всичко се оправи.
Reply

#3
Такива проблеми, има го, няма го, са най-трудни за откриване. Проблема е точно това, което казва компютъра - Грешни данни от датчика на задното ти дясно колело. Общо взето трябва да се проверят (евентуално сменят) всички неща по веригата
1. Зъбно колео
2. Датчика/кабелите
3. Конекторите към компютъра на този датчик.

Тъй като си ходил по сервизи, зъбното колело биха го забелязали. Първото, което бих направил, е да сменя датчика с кабела.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)