The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
За пластмасите в 4хх серия

#1
Здравейте на всички,пъро искам да пожелая успех на форума и дано ставаме все повече феновете на Истинските коли 8) .
Проблема за обсъждане са Пластмасите и таблото в 4хх серия,отскоро имам колата(460)и забелязах че доста пукат пластмасите(това не ме дразни),наместват се по време на движение.Като мина през някоя не голяма неравност и доста неща скърцат и мен това много ме дразни щот съм си маняк на тема тишина :wink:
Та ако някой знае някакъв "ЛЕК" за това нека го сподели.

ПП:Аз съм чувал за някаква гума или за силикон.

ППП:Сега нямам време да се занимавам,но лятото 100% ще разглобя купето и силикона ще влезе в действие :lol:
Orion - High Performance Car Audio
Reply

#2
Аз съм с 440 Bodyguard - след 94г. По принцип май таблото е същото но нищо чудно да са сменили материала. При мен също поскърцва пластмасата - особено през лятото, но не е много дразнещо. Някой беше писал че има някакъв спрей за това но май не е имало дълготраен ефект. Ако някой знае нещо по въпроса нека сподели - аз също се интересувам
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall
Reply

#3
Днес видях въпроса ти иначе вчера на срещата щях да ти кажа.Моето табло се беше разскърцало и най-вече в участъка където опира до страничните колонки.Напръсках го със силиконов спрей и в рамките на същия ден всичко утихна.Засега трети месец няма звуци,ще видим лятото като поразгрее как ще е.
Reply

#4
Положението отзад е същото. Трие се кората на задните колони в плоскостта, върху която са тонколоните (в основата). Предполагам, че силиконовия спрей ще помогне и тук. Общо взето обаче се използват уплътнители (дунапрен, естествена или изкуствена кожа и т.н.). В някой от по-старите Автобилд имаше цяла статия посветена точно на тази тема.


VOLVO е религия!
Reply

#5
Еми досега събирах инфо за този силиконов спрей и в крайна сметка май него ще зема(ако не се лъжа в Бриколаж е 10тина лв.)Само малко да се постопли че сега всичко се е удървило здраво :wink:

ПП:Малко ме притеснява че лятото на жегите няма да издържи,ама трябва да се пробва.
Orion - High Performance Car Audio
Reply

#6
Smile айде пробвай пък аз после от теб ще гледам да си оправя моята Wink
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall
Reply

#7
Наи-накрая намерих малко време да се позанимавам с интериора на колата и направих следното:

1. Купих силиконов срей от бриколаж(пише че е за да не залепват гумените уплътнения,да не се напуква пластмасата и т.н.).Та напръсках колата на някой места по таблото и по пътя към нас наистина доста неща спряха да дрънкат :lol:

2. Взех и нормален черен силикон който също мнгоо добре ми влезе в употреба - намацах половината кола и ОПРЕДЕЛЕННО има голям ефект :wink:

ПП:Обаче имам едно много неприятно чукане(паразитен шум)мислих да не е биалетка,но на мен окачването ми е с цялата щанга и не е това.Просто ме побърква и не мога да разбера какво е.Почти целия багажник разглобих и НИЩО не напраих :roll: Като го оправя и намеря(задължително)ще се похвала(колко ли глупаво ще се окаже на край ама....... :wink:
Orion - High Performance Car Audio
Reply

#8
трябва да погледна какво си направил и аз да приложа твоя опит на моята кола
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall
Reply

#9
Моята не е от най-новите, но засега нямам оплакване от скърцаници на таблото или където и да било! Smile
Reply

#10
Да ти е хрумвало да видиш дали не хлопя някое от гърнетата, бронята ни жилото за ръчната или някой от спирачните механизми.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)