The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLS във Volvo S40

#1
Здравейте,

Какви говорители и монтажен център ще ми препоръчате за смяната на заводските с DLS във Volvo S40 (след 2007) :?:

Идеята ми е качествена предна линия и субуфер, захранвани от 3-лентов усилвател...
Volvo. For Life
Reply

#2
Ами ако си в Плевен се гласи за БасМания ,но цените за монтажите си нямам на идея как са...те са дилъри на ДЛС за ПЛевен също...А към какви продукти си се ориентирал?Слушал съм повечето от продуктите и мога да ти споделя впечетления ако те интересува нещо конкретно...
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#3
Здрасти.Не спомена колко кинта си готов да отделиш за качествено аудио? Ако си заделил към 2-3 хиляди,по-добре си вземи на старо комплект на ,,Dynaudio" които се вграждат оригинално в Премиум пакета. <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.dynaudio.com/eng/auto/s40_v50.php" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.dynaudio.com/eng/auto/s40_v50.php</a><!-- m --> Но истинско чудо е да се намерят втора употреба на достъпна цена.Преди време наддавах в английския Е-bay за един комплект от S40-ка,но в последните секунди на търга(както винаги става) цената стана към 1600 паунда.Шантава работа.В момента поне аз не виждам да се предлага нещо за S40-V50 или C30-ка.Но не забравяй,че смениш ли говорителите,задължително трябва да смениш усилвателя и допълнително трябва да се третират и вратите с акустични абсорбатори.НО мисля,че е престъпно неразумно да се хвърлят толкова пари за аудио в автомобили в класа като нашите.Първо-те не са достатачно шумоизолирани и второ,най-важното - истински чистия и натурален звук човек може да постигне единствено в къщи и то след спиращи дъха инвестиции.Просто автомобила не е най-подходящото место за релакс.Там нека други емоции да вземат връх.Това е моя съвет,макар да зная,че ако изпадне и при мен нещо истински качествено(и на добра цена,разбира се), веднага бих го взел.Успех!С удоволствие ще следя темата.
Reply

#4
Това, което искам да постигна е максимално чист звук, не много мощен... Имам вече купен усилвател и субуфер (DLS A5 и DLS Nobelium 10"). Искам да си взема кабели и 2 комплекта двукомпонентни говорители и да използвам заводският хедюнит (това е задължително). Който има идея да помага с идеи и препоръки. За сега фаворит са ми DLS R6...
Volvo. for life
Reply

#5
Използването на ориналния плеър според мен ще е голяма спънка за нобелиума и въобще компоненти от този клас...
Р6 не са лоши мидове ,но в нашата врата имат голям проблем...
заради големия обем слизат ниско ,губят ударност и имат бумтене на около 100хз
високите т25 не са лоши но UR са доста по-добри според мен....
За мидовете незнам какво да те посъветвам тей като и аз още не съм си избрал мидове и пробвам различни варианти...А и р6 не е много впечетляващ от към среда и лично според мен не е най-добрия вариант за двулетнтова система...Е поне на мен не ми допада де(въпреки това р6а е най-продаваната система) ама това не трябва да е критерий по който да съдим...
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#6
MaxBass Wrote:Използването на ориналния плеър според мен ще е голяма спънка за нобелиума и въобще компоненти от този клас...
Р6 не са лоши мидове ,но в нашата врата имат голям проблем...
заради големия обем слизат ниско ,губят ударност и имат бумтене на около 100хз
високите т25 не са лоши но UR са доста по-добри според мен....
За мидовете незнам какво да те посъветвам тей като и аз още не съм си избрал мидове и пробвам различни варианти...А и р6 не е много впечетляващ от към среда и лично според мен не е най-добрия вариант за двулетнтова система...Е поне на мен не ми допада де(въпреки това р6а е най-продаваната система) ама това не трябва да е критерий по който да съдим...


Нашите врати са различни. Твоята е V40, а моята Volvo S40 (2). Спънка или не оригиналното радио си остава... Идеята е какво да сожа на мястото на оригиналните говорители? И как да свържа усилвателя към фабричното CD.
Volvo. for life
Reply

#7
Като чуеш моите в S60 то и ще се сетиш.Не ти трябват DLS. :wink:
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#8
Kangalov Wrote:Като чуеш моите в S60 то и ще се сетиш.Не ти трябват DLS. :wink:

Ако при теб аудиото е Dynaudio нищо чудно, но при мен не е, а и женицата от Пазарджик си е била мурдарче... Сега почти всички "щети" от ползването и са заличени, но аудиото трябва да се оправи, а защо не и да се добави Bluetooth Smile
Volvo. for life
Reply

#9
чакай ,чакай твоето е 2004+ ли?
Ако е така аз не мога да дам съвет тей като нищо нз за него...
Ако е то се сещам защо дършиж на плеъра Big Grin
Ако вратата е около 20литра можее и да заудря р6-цата...
Иска яко изолация предполагам знаеш...
А за динаудиото не се ядосвай...Без да искам да обиждам никой за цената която струва премиум системата може да се направят чудеса в автомобила....
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#10
MaxBass Wrote:чакай ,чакай твоето е 2004+ ли?
Ако е така аз не мога да дам съвет тей като нищо нз за него...
Ако е то се сещам защо дършиж на плеъра Big Grin
Ако вратата е около 20литра можее и да заудря р6-цата...
Иска яко изолация предполагам знаеш...
А за динаудиото не се ядосвай...Без да искам да обиждам никой за цената която струва премиум системата може да се направят чудеса в автомобила....

Аз не искам изолации и т.н. Не искам тунинг проект, а качествен звук.
Volvo. for life
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)