The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Издирва се Volvo 240 2.1 turbo 155hp

#21
Благодаря ти Кире!

Надявам се да успея да се включа наживо в някоя от следващите ви клубни срещи :-)
Само дано да е сухо времето, че аз принципно на мокро или сняг избягвам да я карам.
Затова нарочно не си купувам и зимни гуми. Иначе може да се изкуша :-)

Мога да разкажа още малко за колата. Купих я в края на 2007 година в Амстердам от пилот на KLM на баснословна за нашите условия цена, но отговаряща тогава на актуалната за холанско, че дори и по-ниска. Все пак колата за целия си живот колата има фактури за доста харчове.
Пилотът беше неин втори собственик от 1993 година. Убавицата е печелила и награди в Холандия за най-красивото ВОЛВО 240 на страната. Предполагам, че знаете за голямата популярност на Волво 2-ра серия там. Имам друг приятел холандец, който има 5 броя :-). Но там колите над 25 години са освободени от пътен данък и са доста ценени и карани.
Много се чудя дали въобще да опитвам да продавам колата в нашенско, по простата причина, че не няма да мога да си върна дори и половината инвестиция, понеже почти съм сигурен, че особено в тая криза, накой ще направи адекватно предложение. Другата ми опция е да я обявя в Холандия, където със сигурност ще намери ценител ,който да я вземе на прилична цена. Никак не искам да я продавам, но пусто безпаричие ни налегна и няма накъде да се мърда. Колата се кара основно "на дълги семейни пътувания" за море през лятото и през останалото време само я припалвам и я раздвижвам по малко, за да не се скапе. За тези три години откакто я имам има навъртени само 10 хил. км и е стояла винаги в гараж. Както споменах зимата не я карам изобщо. Има вече леки "тръгнали ръждици"(нормални за годините, но нищо страшно) , едно леко подпиране на преден десен калник и нормални за годините драскотини по боята, но не съм я пастирал досега, иначе доста от тях ще изчезнат. Сменил съм водната помпа с японска GMB от щатите.Салонът е доста пазен и поддържан. Климатикът е ретрофитнат на R134a с нов компресор и си работи, но скоро се скапа термостатът и ще купувам нов да го сменям. Турбото е било сменено малко преди аз да купя колата. Има професионално пригодено водно охлаждане освен масленото. Някой само да не го сбърка с интркуулер. Оригиналните емблеми с надпис "Turbo" съм ги свалил от предната решетка и от задния капак нарочно, че лесно се свалят. Колата е пребоядисвана още през 1993 година. За преобразяването и имам цяла брошура, която мога да сканирам и да ви покажа в снимки. Лошото е, че е на холандски :-)

Толкова засега!

Поздрави и успешна седмица на всички!

Тодор,
Reply

#22
Тоше, айде, моля те, изплюй камъчето! За какви пари би се разделил с тая твоя убавица? :?
Reply

#23
Здравей Ростислав!

Имаш лично.

Поздрави,

Тодор.
Reply

#24
Абе само аз ли съм галфонът дето не знае къде да я види тая галерия... :x :oops: :oops: :oops:
Reply

#25
Ето колега - <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/gallery2.php?g2_itemId=22982" onclick="window.open(this.href);return false;">gallery2.php?g2_itemId=22982</a><!-- l -->

todbt Wrote:Тодор.
Ако е удобно колега прати ми и на мен Л.С.,за да не се налага после да я вземам "насила" колата от Рости Big Grin :wink: Smile
Тежко, брате, се живее
между глупци неразбрани,
душата ми в огън тлее,
сърцето ми в люти рани.
Reply

#26
todbt Wrote:Здравей Ростислав!

Имаш лично.

Поздрави,

Тодор.

Аз млъквам... Нямам какво да добавя! Съобщението до мен от Тодор, беше изчерпателно и красноречиво!
Тоше, подкрепям твоето становище, че, трябва да обявиш "състезание" за колата! Да видим, какво ще произлезе!...


kire Wrote:Ето колега - <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/gallery2.php?g2_itemId=22982" onclick="window.open(this.href);return false;">gallery2.php?g2_itemId=22982</a><!-- l -->

todbt Wrote:Тодор.
Ако е удобно колега прати ми и на мен Л.С.,за да не се налага после да я вземам "насила" колата от Рости Big Grin :wink: Smile

Кире, ти си, Брат!

Следва продължение...
GSM 0888386839
Клубна карта № 00095
Reply

#27
Култ!!! Ако и аз намера една цифра с няколко нули и аз ще докарам мойта до тоя хал.Иначе е едно към едно отсекъде само дето е комби...

П.С. Така за информация едно ЛС може ли и на мен? Big Grin
Reply

#28
Колицата е страхотна ,
Евала на предишните собственици.
Много любов е вложена в поддръжката на колата, Не са пестили средства.
Не ме интересува сумата , но не бих се разделил с нея.
За краи бих казал " дай Боже на всеки"
Направи го както трябва!
Reply

#29
Уважаеми колеги,
Искрено ви благодаря за добрите отзиви!

Наистина добре се е грижил предишният собственик, защото когато е купувал колата от Швейцария през 1994-та, тя е била по мои груби спомени на около 100-на хил. км. След което вярно е служила като семеен автомобил цели 13 години. Няма да забравя как се срещнахме със продавача - Карел (както ви споменах-пилот от KLM- командир на Еърбъс 320) на летището Шипхол в Амстердам. След като огледах колата, която вече бях заплатил :-), дойде да го вземе дъщеря му с едно Ауди А6 и настана голяма драма. Тя се разстрои доста, при което той я прегърна за да я успокои, защото вече сълзи се стичаха по лицето и знаейки, че баща и продава свидният им, изпълнен с доста спомени автомобил. Доста мъчно им беше на хората. Но както и да е.
А, сега се сетих, че нещо друго важно не ви бях споменал.
Тази кола има още малко интересна предистория :-). Известно време преди да се появя аз, човекът продал колата на някакъв случаен холандец, който му се представил за Волво ентусиаст, но впоследствие, след около 3 месеца същият този "прекупвач" я обявява за продажба с около 1000 евро отгоре.
Моят приятел (бях ви споменал - също холандец) вижда обявата и решава да се обади на Карел по този повод. Тогава Карел доста се ядосал, отишъл при оня мошеник и със триста пазарлъци успял да си върне наскоро продадената кола след като я откупил от него с цели 500 евро отгоре на парите, за които му я бил продал преди това :-). Звучи като голям майтап, но повярвайте това е самата истина. Затова в новата си обява (чрез която аз купих колата) Карел беше изрично бе подчертал, че Волвото се продава единствено и само на сигурен и доказан Волво 2 ентусиаст, за какъвто бях представен аз пред Карел от моя приятел холандец. А то не беше лъжа. Колата наистина попадна в сигурните ръце на Волво 2 ценител:-).
Искам още да спомена, че аз в никакъв случай не държа да продам колата на всяка цена. Всичко зависи от предложенията и пазара. Ако може да стане това, което попитах Кирето за евентуален търг тук, но чакам да се произнесе. Още обмислям какво точно да предприема, защото имам 3 коли Волво 2-ра серия-един 2-ка Полар 1993, който наскоро завещах на чичо ми, едно 1979г. 244GLE ( което смея да твърдя, че е също едно от най-запазените в България, освен че му е поизгорял лакът от слънцето във Франция и, че преди няколко месеца ми пресече пътя един Голф 2 и го направих на манерка, а при мене е леко закривена бронята и калника :-). Това лесно обаче може да се оправи. Колата е със всички екстри за модела - кожен салон, ел. стъкла, ел. огледала, подгряване на седалките при темп. под 10 градуса,климатик, хидравлика, автопилот-работещ отлично и т.н. И накрая, но не на последно място мойта убавица. А отделно и колата на жена ми. :-)) Е то мойто бива, бива, ама в един момент се оказа, че всяко удоволствие се заплаща и то солено :-). То кеф цена няма , но....Като сметна само Гражданските отговорности и данъците на 4-те коли и направо зле ми става. Та затова ми се налага да започна да намалявам отнякъде разходите на семейството. Трудно се издържа вече. Когато взех "Турбото" през 2007-ма не вярвах, че такива скапани години ще настъпят :-(, но какво да се прави? Ние нали сме оптимисти, гледаме и ще гледаме само напред!

Моля ви да ме извините за дългото словоизлияние, но така ми дойде отвътре :-)

Ако има още коментари, ще се радвам да ги споделите.

Поздрави и приятна вечер!

Тодор.
Reply

#30
Лелееее...ааа само аз си мислех че съм побъркан ахахах :twisted:
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)