The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с ксеноните

#21
Spurs Wrote:Благодаря! Моята е 11.2007. Този сафтуер къде се инсталира? Със запалването на колата ли светват или се включват допълнително?
Като се видим, ще ти разкажа подробно и ще видиш как работят.
Определено е много удобно, защото хем работят като DLR, хем се включват фаровете автоматично.
За съжаление губиш халогените като фарове, но аз лично не включвам халогени когато имам ксенон на късите - светлината им "пробива" по-добре мъглата от халогенна крушка ... но въпрос на лично предпочитание.
Другият вариант е като при Ванката - да се направят с релета и да работят и като халогени, но не светят толкова насочено, т.к. имат съвсем друга функция и ледовете не излъчват толкова лумени, така че не могат да се ползват като фарове за мъгла.
Иначе DLR-a през деня свети достатъчно силно и се виждат отдалеч ... но ще ти ги демонстрирам Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#22
Изглеждат много добре!!
Предполагам си вървят с някакъв сертификат/лиценз за пред чичко поУИцай, че иди му обяснявай на нашенеца, че това е DLR.
Това с баща ми го играхме със служебния шкодак (неговите DLR са до халогените и са крушки, не са LED) в едно село до Елин Пелин...спряха ни и тръгнаха актове да пишат...???
Цирк.
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#23
Yankov Wrote:Изглеждат много добре!!
Предполагам си вървят с някакъв сертификат/лиценз за пред чичко поУИцай, че иди му обяснявай на нашенеца, че това е DLR.
Това с баща ми го играхме със служебния шкодак (неговите DLR са до халогените и са крушки, не са LED) в едно село до Елин Пелин...спряха ни и тръгнаха актове да пишат...???
Цирк.
Както обичам да казвам - нашият проблем, на българите, е че "разбираме" от всичко Wink
Аз този проблем с Шкодата също го имах, карам служебна Октавия. Не един полицай-олигофрен му показвах как работят, менюто в колата, самите халогени ... дори бях решил да ги сваля и да му доказвам, поне лесно се свалят, но онзи олигофрен ме застреля със следното "Какви глупости ми говориш, DLR е само бяло син, защото са ледове, а не обикновени крушки." ... след което му отговорих - "Пиши тогава акт, за да се видим отново!".
Върна ми документите и ме пусна, защото бил разбран човек и не му се спорели излишно ... пълна маймуна, но да не се паля ...
Взех си едни силни лед крушки - синьо-бели, сложих си по един резистор, че много се осветква чекът при всяко палене и повече не са ме спирали - вече съм със законни DLR - от диоди :lol:
На Волвото са си напълно оригинални и се управляват от СЕМ-а, силно светят - 4 диода х 1,25W и се пречупва светлината в призми на фара (рефлектор), така че няма какво да ти кажат наопаки ... отделно може да си направиш едно копие от поръчката, там си пише "DLR activation", "DLR re-program" - по спомен са 2 или 3 софта, които се качват, за да станат DLR и да се включват сами фаровете на тъмно ... но тогава ще възникне лингвистичен проблем - освен ако не се наложи да му повикаш преводачка на полицая, че на фактурата излиза на ИнгИлийски :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#24
Yankov Wrote:Изглеждат много добре!!
Предполагам си вървят с някакъв сертификат/лиценз за пред чичко поУИцай, че иди му обяснявай на нашенеца, че това е DLR.
Това с баща ми го играхме със служебния шкодак (неговите DLR са до халогените и са крушки, не са LED) в едно село до Елин Пелин...спряха ни и тръгнаха актове да пишат...???
Цирк.

Че е цирк - цирк е. Но с Волвото вече повече от половин година (май по Нова година ги монтирахме) не съм имал никакви проблеми - не са ме спирали, явно защото видимо са диоди и т.н.

А и може би са се информирали, че LED DRL се монтират на ХС90 след последния фейслифт, например оттук: <!-- m --><a class="postlink" href="http://beyondtheredline.org/btrl-reviews-2012-volvo-xc90-d5-se/">http://beyondtheredline.org/btrl-review ... c90-d5-se/</a><!-- m -->

Аз имах подобна дълга и напоителна разправия с такъв тъпанар с фуражка заради една тестова Фобия - що караш на "халогени", а не на къси?
Volvo XC90 D5 Inscription '16
Volvo XC90 D5 Executive '12
Volvo XC60 D5 Summum '11
Alfa Romeo Spider 2.0 '90
Lancia Ypsilon 1.2 '00
ex Volvo XC90 D5 Summum '06 [Image: 492232.png]
ex Jeep Grand Cherokee Limited
ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD
Reply

#25
Dodo 155 Wrote:Както обичам да казвам - нашият проблем, на българите, е че "разбираме" от всичко Wink
Аз този проблем с Шкодата също го имах, карам служебна Октавия. Не един полицай-олигофрен му показвах как работят, менюто в колата, самите халогени ... дори бях решил да ги сваля и да му доказвам, поне лесно се свалят, но онзи олигофрен ме застреля със следното "Какви глупости ми говориш, DLR е само бяло син, защото са ледове, а не обикновени крушки." ... след което му отговорих - "Пиши тогава акт, за да се видим отново!".
Върна ми документите и ме пусна, защото бил разбран човек и не му се спорели излишно ... пълна маймуна, но да не се паля ...
Взех си едни силни лед крушки - синьо-бели, сложих си по един резистор, че много се осветква чекът при всяко палене и повече не са ме спирали - вече съм със законни DLR - от диоди :lol:
На Волвото са си напълно оригинални и се управляват от СЕМ-а, силно светят - 4 диода х 1,25W и се пречупва светлината в призми на фара (рефлектор), така че няма какво да ти кажат наопаки ... отделно може да си направиш едно копие от поръчката, там си пише "DLR activation", "DLR re-program" - по спомен са 2 или 3 софта, които се качват, за да станат DLR и да се включват сами фаровете на тъмно ... но тогава ще възникне лингвистичен проблем - освен ако не се наложи да му повикаш преводачка на полицая, че на фактурата излиза на ИнгИлийски :mrgreen:

Много си прав. И понеже всичко си знаем и можем, най-мразим да се (до)образоваме. Добре, че има изключения (все още).
Не знам, да се смея ли...да плача ли...да се ядосвам ли...
Тая "компетентност" не е само на пътя. Тя е навсякъде. Най-страшното е, че я има в здравеопазването...и то по много.
Всичко по-кадърно избяга към терминал 1/2...
Както казваше един приятел (който в последствие не можа да се пребори със себе си, и от близо година се брои за Канадец) - цитат едно към едно: "България ми е любимата страна. Тук всяка сутрин се събуждам по-умен от предишния ден...на база на статистика".
Но това е друга тема...
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)