The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo S60 D5 vs Mazda 6 136 ps МНЕНИЯ!!!

#21
не се излагайте. Въобще не трябва да има такова сравнение. Имах такава мазда служебна, миналата година един приятел си взе и ходихме с волвото и мазната - не му се слизаше от волварката. Просто са различни коли.
И в Чернообил сега е пролет.Тревата синее,птичките лаят...
Reply

#22
sergio Wrote:Здравейте колеги
Пред страшна дилема съм. Искам да си купя една от тези 2-та автомобила(Mazda 6 diesel 136 ps vs S60 131 ili D5 163 2002, 2003 год и двата ), но нямам никакви наблюдения по тях.
Може ли малко инфо. да ми дадете, най вече за слаби и силни страни на 2-та автомобила и подръжка естественно. Рахода на гориво не ме интересува.
Изчетох няколко неща по форума за С60.
Моят съвет е да вземеш Волвото, особено ако сред приоритетите ти са: сигурност, комфорт, лукс, красота на интериора и екстериора, престиж...
Маздата е много вероятно да се окаже по-качествен автомобил( С60 моделите до 2002, 2003 г. съм чувал, че дават някои проблеми).Ако имаш деца, то за тях пространството между седалките отзад в Маздата ще е несравнимо по-голямо(при Волво С60 е СРАМНО малко).Това също е плюс за Маздата, ако те вълнува де!
По отношение на досадната ръждица, то там и дума не може да става за съпоставяне-Волво рулира отвсякъде, а японците никак не са добре :wink: Разбира се, това би те интересувало, ако смяташ да задържиш автомобила дълго време!
Покарай ги и двете, ако имаш тази възможност!Това окончателно ще те убеди да вземеш Волво :wink: Вервай ми OSmile Аз смених японско с Волво-разликата е огромна и е в полза на шведите :love4:
Успех с покупката.
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#23
sergio Wrote:Здравейте колеги
Пред страшна дилема съм. Искам да си купя една от тези 2-та автомобила(Mazda 6 diesel 136 ps vs S60 131 ili D5 163 2002, 2003 год и двата ), но нямам никакви наблюдения по тях.
Може ли малко инфо. да ми дадете, най вече за слаби и силни страни на 2-та автомобила и подръжка естественно. Рахода на гориво не ме интересува.
Изчетох няколко неща по форума за С60.

Колега, преди 5 месеца бях изправен пред същата дилема като теб. Една, от колите, която беше в short list-а бе Mazda 6.
Изборът, който направих се вижда както от аватара, така и от факта, че пиша в този форум Big Grin
А разхода на гориво съчетан с мощността на мотора, определено е един от основните моменти, които не могат да бъдат пренебрегнати :wink:

Оставяйки всички технически въпроси на страна, визията на S60, поне за мен е класи над тази не само на Mazda, но и на някои марки от по-нова година.

Успех в избора !
Volvo S60 D5 / 163 PS / 2003
Reply

#24
Колеги нещата няпълно взеха превес към Волвото. Колегите ни от мазда бяха толерантни и разкриха няколко фабрични дефекта за тази 6-ца 2002,2003. Да ви кажа честно и на мен повечко ми допада волвото, въпреки че е тясно отзад, но аз не карам отзад Big Grin пък все още и не съм семмеен. За мен волвото е кола със стил и индивидуалност.

И така сега се оглеждам само за Волво S60 Д5. Ако познавате колеги които си продават Волвото S60 D5 може да ми пишете ЛС.

Искам да съм част от клуба вече Smile
И още нещо, мога ли да разчитам на вас при покупка на автомобил за оглед от ваша страна.
Reply

#25
Малко късно, но и аз бих се включил. Преди няколко месеца си избирах кола. Въпреки, че съм свързан с Volvo, не съм кон с капаци. Огледах и други марки. Например си бях харесал Lexus IS200. Оглеждах и мазди, но в нито една дори не ме привлече да седна. Типичното за японските коли - като в такси съм вътре с тяхната наистина черна пластмаса и сребристо боядисани конзолки. Едни и същи копчета, липса на какъвто и да е лукс (това не значи екстри, а цялостно усещане) и липса на масивност. В IS-а все едно съм в спортна кола. Признавам - красив е, върви супер с компресора, но отвътре... с тези смешни бутони и като цяло онова стегнато спартанско усещане, а дори да погледнеш кората на вратата... не е за мен. Ако искам спортна кола винаги мога да се насоча към трибуквените за 2.5, 6-так със задно. Просто не търсех спортна кола, а японците не могат да предложат комфортна и луксозна с повече "глезене" (изключвам корабите от класа на 7er и S-класа, Honda Legend и др). Изискването ми за автоматик също ограничи в известна степен марките, защото японките с автоматици са си кът на пазара, а нова може би е след топ 10 за която бих отишъл на тест драйв. И аз като теб не съм семеен и грам не ме вълнува този, който се вози отзад дали му е широко или тясно, защото не съм такси. Не, че не возя и приятели понякога, дори 1500 км бяхме 5 човека, с багаж и не съм чул оплаквания за мястото.

П.П. виж и тази тема: <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=15050" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=8&t=15050</a><!-- l -->
Успех в търсенето и не се лишвай от екстрите, защото наистина е удоволствие, за което не си и предполагал и не са нещо излишно както смята почти всеки преди да се досегне до тях Smile
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#26
Определено съм "ЗА" Volvo S60. Първо е модел, който допреди няколко седмици беше в шоурумите, и не на последно място, защото е в съвсем друг сегмент - премиум, а там изискванията са сериозни Smile
Volvo. for life
Reply

#27
Определено Волвото спечели. Сега ровя из "мобилето" да намерия нещо читаво. Ако някой колега си продава неговото или знаете за такъв колега, може да пишете ЛС. ::beer::
Reply

#28
виждам че вече си взел решението, но все пак и аз да се изкажа .... преди години когато търсех нова кола, първо минах пре магазина на Мазда много мотивиран за нова Мазда 6, но след като я огледах, проведох слдедния диалог с дилъра:
- има ли ел.седалки ?
- не, това е излишно
- а двузонов климатроник може ли да се поръча ?
- неее, това е излишна глезотия !
- а поне аератори за задните седалки ?!
- не ! японците не признават такива неща ...
...
Е, какво ми продавате тогава за 60 х.лв., аджеба ? евтина пластмаса като лего менте ?

след което случайно попаднах в шоурума на Волво и в момента в който седнах в С60 и знаех, че това е моята кола - няма евтини пластмаси, а само качествени материали, има всички желани екстри и най-вече изглежда страхотно ... 4 години по-късно мога да кажа, че тази кола е наистина една от най-здравите на пазара с недостатъци които лесно се преглъщат - липса на маневреност, харчи повечко и не толерира хард стил на шофиране ...

Успех в търсенето и дано попаднеш на добра машина Wink
Reply

#29
Колеги да Ви питам. Има ли разновиности при ръчна скоростна кутия на Д5. Защото някои са със стандартна ръчна скоростна кутия с кожено лосте, а някои са с алуминиеви апликации отдолу при основата и скоростите ги пише отдолу в основата.
Не знам дали успях да обясня
Reply

#30
разликата е в дизайна Smile
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)