The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo S60 D5 vs Mazda 6 136 ps МНЕНИЯ!!!

#31
ОК . Аз малко съм си Шумахер та си допадам по алуминиевият дизайн. Както e при теб колега Iliev.
Благодаря за бързият отговор.
Reply

#32
sergio Wrote:Колеги да Ви питам. Има ли разновиности при ръчна скоростна кутия на Д5. Защото някои са със стандартна ръчна скоростна кутия с кожено лосте, а някои са с алуминиеви апликации отдолу при основата и скоростите ги пише отдолу в основата.
Не знам дали успях да обясня

Това е стандартно изпълнение:
[Image: 064adfb478beef613525bf3aa6d9a2f2_300x300.jpg]

А това е опционалния лост "spaceball":
[Image: d1f239f7aa3b1a28502ae9b231b2263f_243x208.jpg]

Разлика в кутиите няма, единствено лоста, като в чужди форуми правят разни смени.
Ако имаш интерес за инфо при автоматичните кутии пиши да пишем Smile

П.П. Илиев, за миг си представих ситуацията с твое участие в шоурума на мазда Big Grin Big Grin Big Grin
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#33
s0me0ne Wrote:
sergio Wrote:Колеги да Ви питам. Има ли разновиности при ръчна скоростна кутия на Д5. Защото някои са със стандартна ръчна скоростна кутия с кожено лосте, а някои са с алуминиеви апликации отдолу при основата и скоростите ги пише отдолу в основата.
Не знам дали успях да обясня

Това е стандартно изпълнение:
[Image: 064adfb478beef613525bf3aa6d9a2f2_300x300.jpg]

А това е опционалния лост "spaceball":
[Image: d1f239f7aa3b1a28502ae9b231b2263f_243x208.jpg]

Разлика в кутиите няма, единствено лоста, като в чужди форуми правят разни смени.
Ако имаш интерес за инфо при автоматичните кутии пиши да пишем Smile

П.П. Илиев, за миг си представих ситуацията с твое участие в шоурума на мазда Big Grin Big Grin Big Grin

Благодаря за бързият отговор. Ръчната скоростна кутия ми допада повече.
Reply

#34
Здравей колега и аз като теб бях изправен пред подобна дилема (няма смисъл да изпадам в подробности), като дори и не бях решил какво да търся- безнин или дизел. Дизела (Д5) е наистина страхотен двигател, на който като недостатък мога да посоча, че става лееекичко шумничък при 120-130 км/ч, бензиновия(2,4i 170к.с.) е страхотно балансиран (направо останах очарован от него), но въпреки това ме притеснява разхода на гориво и така отново съм на вариант дизел. Към момента пазара на с60-ки(Д5-163к.с.) е направо отчайващ, (може би защото съм вдигнал високо летвата, знам ли) като аз търся с60-ка след 2003г.
Reply

#35
ръчната скоростна кутия наистина е добра, превключва стегнато и точно, добре разпределена, само първа предавка е малко по-палава, но пък автоматика си е автоматик ... ако моето беше с автоматик щях да си го карам ежедневно Smile

П.П. Мишо, какво стана с чипването на мотора, че и аз искам повече пауър ?
Reply

#36
Колеги за всеки случай може ли малко инфо. и за автоматика (типтроник). Гледах няколко в чужбина имат и автом. типтроник. Ако попадна на запазен екземпляр защо не. Smile
Reply

#37
Относно автоматиците:
тук:
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=14541" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=8&t=14541</a><!-- l -->

Независимо дали лоста има гиъртроник, или не кутията е еднаква. Софтуера е различен.
Ако има +/- до лоста - честито, има гиъртроник.
Кутията е "умна" и се самонагажда според карането с километрите.
Има си зимен режим, няма спортен (има кикдаун) и това е като че ли. Останалото в темата.


Илиев, ДВГ 140 и 170 к.с. са 1:1. Проектиран е 170 к.с. с код на мотора S, като след това е направен модела S2, който е 140 к.с.
Можеш да видиш в този файл:

.pdf   S60_August_2002.pdf (Size: 43.16 KB / Downloads: 214)

Данните са изключително интересни. Дори предавателните числа на авт. кутия са същите.
Излиза, че над 4500 при 140 к.с. въртящият момент секва, докато при другия мотор (170 к.с.) въртящ момент се предава до 5900 оборота. При автоматичната кутия е сериозен недостатък, защото няма как да се сменят по-рано предавките. Разликата от 10 нютонметра обаче между двата мотора е сериозно отразена в това за колко време остава (разликата в оборотите) и от там идва разликата във времената от 0 до 100 км/ч т.е. 10.2 срещу 8.7 (за ръчна кутия).
Според Volvo не би трябвало да има разлика в разхода на гориво при автоматичната кутия, а всъщност според мен и при ръчната не би трябвало да има (според данните - около 100 гр повече харчи 170 к.с.).
За да може да се смени мощността и да се отваря на 4/4 вместо на 3/4 дроселовата клапа е необходим само софтуер.
НО (както винаги има едно голямо НО)
тези атмосферни мотори се управляват от ECU Denso. Съответно за наше нещастие никой в БГ не иска да ги пипа.
Естествено се оказа, че има решение. Сваля се ECUто, изпраща се до един човек в Швеция заедно с 500 евра, компютъра пристига и колата влиза в Мото-Пфое за софтуер. Какво се случва с CEM (модула, който знае характеристиките на колата)? Ами просто се променя този код на мотора от S2 на S, а в Мото-Пфое софтуера ще разпознае колата като S и просто ще свали за 80 лв. софтуера за код на двг S.
Тук не чух някой да може да "изтрие" тази гадна двойчица от спецификацията на колата в нейния си компютър.
Сега идва интересната част. Този мотор се чипосва до 188 к.с. безгрижно. Дори се предлага селф инстал кит от BSR (шведска тунин компания). Пращаш 484 евро, пращаш си VIN номера и получаваш една кутийка с 2 бутона, която включваш към OBD буксата, натискаш едното копче и О, чудо! Имаш си 188 к.с. Ако решиш можеш да си върнеш софтуера обратно към фабричния. Съответно не може да го направиш на друга кола, защото VIN номера, който е закодиран в таблиците на джаджата е различен и може да не запали никога повече.
Аааа и нещо важно относно идеиите за взимане на компютър от кола 170 к.с. - няма никога да се получи, защото има код на имобилайзера, още един код и съответно няма да запали кола с комп от друга.

BSR - <!-- m --><a class="postlink" href="http://en.bsr.se/products/t1546/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://en.bsr.se/products/t1546/</a><!-- m -->


Attached Files Thumbnail(s)
   
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#38
значи надежда няма, щото на тия с "копчетата" не им вярвам вече ... какво да се прави, ще си го карам бавно Sad

а на колегата ентусиаст да кажа - бензиновия е много надежден, но дизела върви повече и въпреки това няма да си като Шумахер с тая кола Smile
Reply

#39
Исках да каже, че ми изглежда като скоростен лост на ферари Smile

И да питам още нещо. Има ли как да разберем оригиналните километри на колата по някакъв начин ако е превъртяня. Примерно на БМв тата се запаматява на няколко места, ключа компютъра и т.н
при волвото има ли такова нещо?
Reply

#40
БМВтата са най-сладки за омагьосване - справка автопазар Горубляне Big Grin
При Волво също може да има омагьосване, но:
1. при екземплярите до 2004 година таблата са слаб момент и след интервенция от джамбазите (тук или в Италия) често се губят редове от дисплея или започва да премигва - по това се познава. Понеже е отделен модул и както всеки в колата е с идентичен номер не може да бъде купен втора употреба такъв, защото програмиран един път към една кола не може да бъде препрограмиран повторно (към твоята). Съответно ти трябва ново табло ~2000 лв в Мото-Пфое. Има решение естествено - Тишо от форума ги прави за 1/10 от цената на ново табло и към момента няма изревал след ремонта.
2. в глобалната система на Волво има информация за всички автомобили докато са били гаранционни, а ако има и за след това, то значи са били обслужвани в оторизиран сервиз. Т.е. даваш ВИН номера на Роби, той поглежда в системите и ти казва "последно колата е видяна 200х година (дай боже 2010), на ХХХ ХХХ километра (дай боже ХХ ХХХ) и е била за ХХХХХ (дай боже смяна на масло). Също се вижда какво е подменено гаранционно. Не е изключено колата да ти я рекламират за 143 000 км, а тя 2005 г. (произведена 2002) да е била гаранционна за последно и да е била на 160 000 примерно за смяна на консумативи.
3. има още нещо, по което се знаят километрите на колата, но няма да го напиша тук. Той Роби го знае, така или иначе трябва да отиде до мото-пфое при него.
4. защо трябва да си причиняваш това? Вземи кола от собственик в БГ. В темата, която ти линкнах по-назад има доста информация защо е по-добре.

П.П. Илиев, BSR са като AMG, но за Volvo. Наистина не лъжат. <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=Sxtz4DfkdyQ" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.youtube.com/watch?v=Sxtz4DfkdyQ</a><!-- m -->
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)