The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въпроси за S60 2.4 170 hp и 2.4T 200 hp

#11
yuckuJackD Wrote:Колега, когато се съберат инженерите и дизайнерите на ВОЛВО да мислят нова кола дневният ред изглежда нещо от сорта на това:
1. Сигурност - ако наЩа кола не е 1-ва позиция на краш тестовете сме уволнени.
2. Каво още не сме измислили за да подобрим точка 1.
3. А какво ще кажете за точка 2.
4. Комфорт - я да помислим какво павим докато сме в колата най-често за да го наприм по-добро. А какво ни се иска да правим?
5. Дейностите от точка 4 могат ли да повлиаят на сигурността.
6. Надежност - ако ще се чупи през ден, отиде ни репутацията.
7. За какво да произвеждаме само каре, а не цялата полуоска с двете карета да е един елемент? Те и без това не се чупят и не се налага да се сменят...
8. "Пенсионерска" ли била - земи тез' 200-300 коня пък колкото ще да тежи купето, все ще стигнат.
9. Остана ли кухина по купето? - Да я напълним с еърбег!
...
...
...
ххх. Разход на гориво.

В допълнение VOLVO е единствения автомобил, при който по време на проектирането си пъро се разработва отсега за пасажерите, обезопасява се и чак след това се мисли от полученото нещо как да направим автомобил.

Левчетата на километър никога не са били фактор с който ВОЛВО като производител се е съобразявал - политиката им е такава. Вярно опитали са се в ранните си години около световните войни да напавят и такива модели. Опарили са се и не смеят да повторят.
Споменатите 20 лева на 100 ги правя градско с ГИ че и не ми стигат при сегашната цена на газта 1.30-1.35. Докарвал съм 17 литра/100км но съм докарвал и 23л/100к. Мотор - споменатият атмосферен 2.9 6 цил нетурбиниран 200hp. Същия турбиниран е 273hp.
Иначе като дизайн, комфорт и сигурност по-добро за същите пари няма да намериш.
Споменаваш (питаш) колко носача има - не е ауди с хх носача и то аломиниеви - споко Smile
Ако отвориш каталога за части и сравниш колко ти струва една биалетка (примерно) със тази на конкурентен автомобил, цената която ще видиш ще е значително по-висока - да. НО на конкурентния автомобил ще си сменил вече втора а в същото време на волвото ще си казваш "Абе аз кога я сменях? Чакай да погледна да не е тръгнала вече."
Спирам, че както съм тръгнал няма да ми допрочетеш поста...
Ако си от Русе можем да пием по едно да ти поговоря за марката Smile


Това е много точно написано......
Просто Волво са си КОНСЕРВАТИВНА МАРКА, произвеждаща КАЧЕСТВЕНИ, НАДЕЖДНИ И СИГУРНИ АВТОМОБИЛИ!
Целта не им е била икономия....
Просто живеем в ШИБАНА ДЪРЖАВА И ШИБАНА РЕАЛНОСТ И ТЯ НИ ПРИНУЖДАВА ДА ИКОНОМИСВАМЕ ОТ ГОРИВО!

А УискиДжак, ти с твоята кола си ударил джакпота.....просто този двигател, както е атмосферен няма чупене, освен ако не си идиот по отношение на поддръжката, а ти не си....
Двигател от рада на характерните за БМВ- голям, нетурбиниран, атмосферен не прекалено форсиран като японските кутийки, дето след 200 000 км стават масларки.....


Не знам защо, обаче не обичам японски коли.......

Признавам Ауди, БМВ, Волво и Мерцедес.....

Просто другите марки нещооо.......................особено японките ............Субективен съм знам, но не ги имам за добри коли....
Лично мнение(моля не ме бийте с камъни). Smile
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#12
Според шведите от СААБ и Волво за да се оптимизира работата на един бензинов двигател, той има нужда от т. нар. "леко турбо" - принудително пълнене на ниско надналягане (около 0,4 атм).
Нямам любима марка, не мразя нито един автомобил, нито собственик на автомобил. Преди 2 г. карах немска кола, след това рекох да покарам малко и японска. Италианците обаче мисля да ги пропусна и в бъдеще. Частите са скъпи, но (пак като при Волво) като смениш нещо с качествена част и кадърен монтаж, то има дълъг "живот".
Харесвам седани с ясно изразен багажник и в резервоара досега винаги съм наливал бензин. Предпочитам да не е масов модел, но да има части и да не са скъпи, да е удобна за дълги пътувания и да има сравнително голям двигател, не много мощен (к.с.), за да има ресурс, тъй като аз като си взема нещо, обикновено го ползвам дълго. Сега имам галант 2.5 V6, 2000 год. Две години се чудех да си го правя ли като за мен, да го продавам ли. Нарочно търсих колата с максимално близко до оригиналното й лице. След като се хванах че избирам все обходни маршрути като се прибирам и че все си търся повод да ида до някъде с колата, започнах да го стягам и май това не беше добра идея.... Освен че съм на минус 1500 лева, не бях забелязал че С60 вече не е чак толкова недостъпен в ценово отношение модел. Все пак има и добра страна от това да купиш само карана кола - неприятното усещане при вида на касовата бележка при пристигане на част Х се компенсира в голяма степен от чувството, че частта Х е изкарала 10 години и над 160 000 км. Предпочитам оригиналните, предписани от производителя части, нищо че са по-скъпи. Например вместо водна помпа от 100 лева, ще взема оригинална за 270; съединител бих купил само Екседи/Дайкин, оригинални накрайници по 87 лева вместо по 25 да кажем френски или белгийски. Както и да е. С60 е модел, който очаквам напълно да отговори на моите скромни изисквания за семеен автомобил. Първо ще покарам, после ще му мисля. Няма да свършат колите.
п.п. Чета дълги мнения, всички са ми интересни и както се вижда имам навика да споделям такива Tongue
Reply

#13
абе с много лека ръка определяте приоритетите на Волво... А в последните 10 години важна цел е ЕКОЛОГИЯТА и ИКОНОМИЧНОСТТА - това което и рекламират. Да не говорим, че направиха и на газ коли... Как така решавате, че икономичността е е на последно място при КОЙТО и да е производител, камо ли при Волво, които внедриха турбото с ниско налягане...
И в Чернообил сега е пролет.Тревата синее,птичките лаят...
Reply

#14
lilker Wrote:абе с много лека ръка определяте приоритетите на Волво... А в последните 10 години важна цел е ЕКОЛОГИЯТА и ИКОНОМИЧНОСТТА - това което и рекламират. Да не говорим, че направиха и на газ коли... Как така решавате, че икономичността е е на последно място при КОЙТО и да е производител, камо ли при Волво, които внедриха турбото с ниско налягане...
Aбсоютно съм съгласен с колегата, ако някой с BMW, Audi, Mercedes или недай си боже, някоя италианска, японска или френска пародия, която поне малко се доближава до класа и отговаря на характеристиките примерно на моята 850-ка( която вече е пълнолетна), успее да постигне разхода който аз постигам,аз ще взема да му купя още една да си има и да и се радва цял живот, пък аз си знам какво да карам Big Grin Big Grin Big Grin А турбото си е турбо, две менения няма :twisted: :twisted: :twisted:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ivailovgrad.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://ivailovgrad.com/</a><!-- m -->
ASS, GAS OR GRAS - NOBODY DRIVES FOR FREE
VOLVO 850 2,0 20V 143HP - Ръбчо
VOLVO 940 D24TIC 122HP - Red Devill
VOLVO 480 B18FT   120HP - Жабчо
Reply

#15
За какъв разход говориш, Ицо?
Не бъди много сигурен че няма такава кола по тези критерии. Може на някой прякорът му да е Пешо инерцията, да кара до 1800 оборота и то само в неделя следобяд в жегата със затворени прозорци без климатроник.
Reply

#16
lilker Wrote:абе с много лека ръка определяте приоритетите на Волво...
yuckuJackD Wrote:Колега, когато се съберат инженерите и дизайнерите на ВОЛВО да мислят нова кола дневният ред изглежда нещо от сорта на това:
Изказвам лично мнение, не ангажирам никого с това. По образование съм инж. диз. и ми е било интересно да проследя пътя на едно волво от момента в който шефа събира екип и им казва "Колеги, ще правим нов модел" до момента в който 100 000 бройка отива при собственика си. Единствената личност присъстваща във всички екипи от всеки един от етапите е тази на дизайнера.
Списъка, разбира се силно изопачен и леко иронизиран Smile Подреден по начин, по който да подкрепи твърденията ми, но вярвам, че не се отличава смислово от деиствителните такива (те са фирмена тайна).
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#17
Ей тоя довод не мога да го разбера ... "Като не можеш да си позволиш да я караш на бензин тая кола, по-добре си купи друга" :roll: И защо :?: :?: :?:
Според мен, ако начина да си позволиш да караш точно тази кола е ГАЗ - слагай и не му мисли.
Нима е по-добре фиат пунто на бензин вместо волво на газ???
Също немога да разбера и довода "Ако караш много - вземай дизел", защо тогава в германското мобиле е пълно с BiFuel V70-ки на по няколко години на 400-500 хиляди км? И защо такситата са предимно на газ - нима карат малко?
Reply

#18
Cavalera Wrote:Ей тоя довод не мога да го разбера ... "Като не можеш да си позволиш да я караш на бензин тая кола, по-добре си купи друга" :roll: И защо :?: :?: :?:
Според мен, ако начина да си позволиш да караш точно тази кола е ГАЗ - слагай и не му мисли.
Нима е по-добре фиат пунто на бензин вместо волво на газ???
Също немога да разбера и довода "Ако караш много - вземай дизел", защо тогава в германското мобиле е пълно с BiFuel V70-ки на по няколко години на 400-500 хиляди км? И защо такситата са предимно на газ - нима карат малко?

Колко BiFuel-а и колко таксита си видял с турбина?
Истината е там, че ако ще караш евтино - не може да си с много коне. Защо Волво не направиха мотор БиФюел с турбо? Защото не са създадени за това турбинираните мотори.
Турбиниран мотор - повече вървеж, но по-скъп.
Атмосферен мотор - по-малко върви, по-евтино.
Ние пак искаме - хем да върви, хем да е евтино. Никой не е забранил, но редно ли е? Не е създадено да бъде така. И още нещо - при бифюел моделите, газовата бутилка е на определено място, като има резервоар за бензин от 10 литра само. Т.е. то е направено както трябва. А не да рискуваш със разни липси на резервни гуми и др.

И попитай един немец. Ако има Х пари и с тях може да си позволи бензиново пунто или да слага газ на Volvo какво би избрал. И кое реално погледнато е правилния и цивилизован избор.
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#19
Става въпрос за удоволствието от шофиране на голяма и мощна кола на дълъг път.Пълниш за D5- 1 резервоар с 80л дизел и се возиш над 1000 км с него,настъпваш когато ти потрябва 160 -190 на прави хубави участъци.Колата не се влияе от това дали си сам или се 4 пътника с много багаж и климатроник.Не е като при газта да търсиш да зареждаш да си подхвърляш резервната гума в багажника и тн.А такситата са на газ защото висят по цял ден по задръствания и не си струва да са на дизел.
Reply

#20
Cavalera Wrote:Нима е по-добре фиат пунто на бензин вместо волво на газ???

Фиат пунто и Волво 2 литра имат еднакъв разход на бензин - 10 -11 градско, 7-8 извънградско следователно Волво на бензин си е най-добре. Митовете и легендите за 8/100 градско, 5.5 извънградско с бензинов двигател са рибарски лафове.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)