The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въпроси за S60 2.4 170 hp и 2.4T 200 hp

#21
joro74 Wrote:
Cavalera Wrote:Нима е по-добре фиат пунто на бензин вместо волво на газ???

Фиат пунто и Волво 2 литра имат еднакъв разход на бензин - 10 -11 градско, 7-8 извънградско следователно Волво на бензин си е най-добре. Митовете и легендите за 8/100 градско, 5.5 извънградско с бензинов двигател са рибарски лафове.


Да разбира се!Няма такива измислици за 5,5 извънградско при бензиново Волво..

Сега Жоро, да те попитам, защото караш кола с двигател като на моята ,макар и автоматик..
ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ВОЛВО В 40 2,0 РЪЧНА СКОРОСТНА КУТИЯ ИЗНВЪНГРАДСКО С РАВНОМЕРНА ГАЗ, УМЕРЕНО, ДОРИ ПЕНСИОНЕРСКО КАРАНЕ, ДА ДАДЕ РАЗХОД ОТ 6,5 ЛИТРА НА 100 КМ БЕНЗИН?
Аз знам отговора, но искам да попитам вас колеги инай вече Жоро74.....
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#22
s0me0ne Wrote:
Cavalera Wrote:Ей тоя довод не мога да го разбера ... "Като не можеш да си позволиш да я караш на бензин тая кола, по-добре си купи друга" :roll: И защо :?: :?: :?:
Според мен, ако начина да си позволиш да караш точно тази кола е ГАЗ - слагай и не му мисли.
Нима е по-добре фиат пунто на бензин вместо волво на газ???
Също немога да разбера и довода "Ако караш много - вземай дизел", защо тогава в германското мобиле е пълно с BiFuel V70-ки на по няколко години на 400-500 хиляди км? И защо такситата са предимно на газ - нима карат малко?

Колко BiFuel-а и колко таксита си видял с турбина?
Истината е там, че ако ще караш евтино - не може да си с много коне. Защо Волво не направиха мотор БиФюел с турбо? Защото не са създадени за това турбинираните мотори.
Турбиниран мотор - повече вървеж, но по-скъп.
Атмосферен мотор - по-малко върви, по-евтино.
Ние пак искаме - хем да върви, хем да е евтино. Никой не е забранил, но редно ли е? Не е създадено да бъде така. И още нещо - при бифюел моделите, газовата бутилка е на определено място, като има резервоар за бензин от 10 литра само. Т.е. то е направено както трябва. А не да рискуваш със разни липси на резервни гуми и др.

И попитай един немец. Ако има Х пари и с тях може да си позволи бензиново пунто или да слага газ на Volvo какво би избрал. И кое реално погледнато е правилния и цивилизован избор.

Добре де Някой си, твоето Волво дизел или бензин е?Колко гори?

Аз също съм против газовата конверсия на бензиновите коли, но фактът, че сме беден народ, че в България масово колите са на газови уредби е показателен...
При днешните цени на бензина е нормално...-
Нивото на заплащане в България не е адекватно....
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#23
Моето е 2.4 140 к.с. 5 цил. без турбо. Гори 1 резервоар на месец, което автоматично ме прехвърля в категорията неделен шофьор за тази кола (не споменавам служебната, там е друго). Със 70 литра се минават към 500 км предимно градско. Според борд. комп. сега разхода е 13.6. Карам я нормално. Извънградско ми дава към 7.2 до 8, при умерено каране с 5 човека, климатроник и багаж за 6 (така се стекоха обстоятелствата) за повече от 1200 км. Не знам защо коментираме тази тема... въобще. Редно е да имаш адекватна кола на заплащането. Аз ако карах повече със сигурност нямаше да карам тази кола, а извън града не ми пречи особено разхода, често не съм и сам и е оправдан разхода.
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#24
Малко Confusedpam2: , но не можах да се сдържа " 8. "Пенсионерска" ли била - земи тез' 200-300 коня пък колкото ще да тежи купето, все ще стигнат. :thumbleft:
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#25
Razsipnik Wrote:
joro74 Wrote:
Cavalera Wrote:Нима е по-добре фиат пунто на бензин вместо волво на газ???

Фиат пунто и Волво 2 литра имат еднакъв разход на бензин - 10 -11 градско, 7-8 извънградско следователно Волво на бензин си е най-добре. Митовете и легендите за 8/100 градско, 5.5 извънградско с бензинов двигател са рибарски лафове.


Да разбира се!Няма такива измислици за 5,5 извънградско при бензиново Волво..

Сега Жоро, да те попитам, защото караш кола с двигател като на моята ,макар и автоматик..
ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ВОЛВО В 40 2,0 РЪЧНА СКОРОСТНА КУТИЯ ИЗНВЪНГРАДСКО С РАВНОМЕРНА ГАЗ, УМЕРЕНО, ДОРИ ПЕНСИОНЕРСКО КАРАНЕ, ДА ДАДЕ РАЗХОД ОТ 6,5 ЛИТРА НА 100 КМ БЕНЗИН?
Аз знам отговора, но искам да попитам вас колеги инай вече Жоро74.....[/qu :mrgreen: :mrgreen:
не съм Жоро74 Wink ама може и аз да ти отговоря да може даже и 6.2 - 6.3 може питай колегата който купи мойто волво при средна скорост 120км/ч нощно каране и лятно време и не мисля че този разход е измислица и бръщолевене след като самия производител го е дал ... като среден за извънградско каране :mrgreen: ::beer:: ::beer:: ::beer::
Reply

#26
Razsipnik Wrote:Сега Жоро, да те попитам, защото караш кола с двигател като на моята ,макар и автоматик..
ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ВОЛВО В 40 2,0 РЪЧНА СКОРОСТНА КУТИЯ ИЗНВЪНГРАДСКО С РАВНОМЕРНА ГАЗ, УМЕРЕНО, ДОРИ ПЕНСИОНЕРСКО КАРАНЕ, ДА ДАДЕ РАЗХОД ОТ 6,5 ЛИТРА НА 100 КМ БЕНЗИН?
Аз знам отговора, но искам да попитам вас колеги инай вече Жоро74.....

Най- доброто ми постижение досега е София - Велинград и обратно - 7/100. И на отиване и на връчане детето спеше и карах като много меко и плавно. 6.4 постигнах веднъж като занулих на топла кола и карах Младост - Люлин по околовръстното в 4 сутринта, зверски ми се спеше и карах много бавно. При нормални условия 6.5 е недостижимо за мен.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#27
joro74 Wrote:
Razsipnik Wrote:Сега Жоро, да те попитам, защото караш кола с двигател като на моята ,макар и автоматик..
ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ВОЛВО В 40 2,0 РЪЧНА СКОРОСТНА КУТИЯ ИЗНВЪНГРАДСКО С РАВНОМЕРНА ГАЗ, УМЕРЕНО, ДОРИ ПЕНСИОНЕРСКО КАРАНЕ, ДА ДАДЕ РАЗХОД ОТ 6,5 ЛИТРА НА 100 КМ БЕНЗИН?
Аз знам отговора, но искам да попитам вас колеги инай вече Жоро74.....

Най- доброто ми постижение досега е София - Велинград и обратно - 7/100. И на отиване и на връчане детето спеше и карах като много меко и плавно. 6.4 постигнах веднъж като занулих на топла кола и карах Младост - Люлин по околовръстното в 4 сутринта, зверски ми се спеше и карах много бавно. При нормални условия 6.5 е недостижимо за мен.
впрочем ..... защо вярвате на 100% на показанията на бордкомп-а .... аз си го меря пълня догоре ..... стигам определената дестинация независимо дали на 20-200-500 и допълвам ........ при последния такъв преход нощно каране 3 през нощта тръгване от София средно 6.3 - 6.4 Wink
Reply

#28
Точно така се засича. Пък борда според такова засичане си дава доста сериозни отклонения. И не само при волво-то, а и при предишните ми коли.
И в Чернообил сега е пролет.Тревата синее,птичките лаят...
Reply

#29
Мисля че колегата Andy имаше конктерни въпроси...
Последните няколко мнения могат да си продължат дискусията в Колко ни харчат Волвата.
Сорри ама добре че не съм админ...
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#30
lilker Wrote:Точно така се засича. Пък борда според такова засичане си дава доста сериозни отклонения. И не само при волво-то, а и при предишните ми коли.
Борд компютъра си мери доста точно, даже съм сигурен че мери по-точно от 99% от бензиностанциите в България, така че това "до горе" се оказва доста субективно измерване у нас :wink: :wink: :wink:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ivailovgrad.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://ivailovgrad.com/</a><!-- m -->
ASS, GAS OR GRAS - NOBODY DRIVES FOR FREE
VOLVO 850 2,0 20V 143HP - Ръбчо
VOLVO 940 D24TIC 122HP - Red Devill
VOLVO 480 B18FT   120HP - Жабчо
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)