The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
сваляне и почистване на турбина

#11
Свалих турбината. Има луфт и изидухва маслото към двигателя. Сваля се заедно с колектора друг начин няма. За цлета се развива и входящи я колектор който пре4и да се извади другия. Турбинката има радиален луфт. Като гледам само втулките са заминали и семерингите ще сменя. Има едно лагер4е ама освен и него да сменяпо4иствам я добре и отивам да търся БМВта. ама мисля да сложа едни хай перформансе перки от гарет Т4 и охлюва така ще стане хибридна Т3Т4 и един колега от англииския форум така е направил и катафалкта е станала 180 коня.
Reply

#12
Супер си, а снимки намират ли ти се, ей така че ми е интересно?
Кило ракия сваля стреса от теб и го пренася върху околните.

Volvo V40 2.0T B4204T
Reply

#13
Немога да разделя централната част на турбината от задния охлюв. Разделят се с чук принципно ама при мене сигурно никога не е сваляно това турбо и се е получило мазало. Накиснах го в една туба с нафта и го чакам да се разкисне само за друг варянт не се сетих. Ще кача и снимки после.
Reply

#14
aleks12345 Wrote:Немога да разделя централната 4аст на турбината от задния охлюв. Разделят се с 4ук принципно ама при мене сигурно никога не е сваляно това турбо и се е полу4ило мазало. Накиснах го в една туба с нафта и го 4акам да се разкисне само за друг варянт не се сетих. Ще ка4а и снимки после.
Моята също беше спекла там, те са на конус и се мъчих два дни. Много внимавай като се освободи чугунения охлюв да не изкриви перката на турбината. Аз също ги бях киснал с WD40 и газ за горене, и накрая ги разделих като държах централното тяло ниско над един дебел парцал и налагах с дървено трупче охлюва от всички страни.
Volvo 945 '97, B200FT, 155hp
Volvo 960 '93, B204FT, 190hp

savarturbo.se
turbobricks.com

It’s not the fart that kills, it’s the smell!
Reply

#15
По4ти сглобих турбината. Оба4е като гледам корпуса се разминава от перките на некви 4асти от милиметъра. И направи изпадам в бесен ужас дали не зака4а някъде. Пробвах го с прахосмука4ката и се въртеше ама неможе яко да го завърти. Незнам дали има зна4ение колко е стеганта гайката отпред аз я бях маркирал и по същия на4ин я стегнах.
Reply

#16
След като скъсах болт на маслена магистрала успях да сглобя колата. Болт намерих на симеон магазин за хидравлики.
След кратко въртене на -10 не запали оба4е не е палена от две седмици и новия ми акумулатор никв го немаше. Чудя се дали е възможно да не пали ако съм затегнал гайката на оста на турбината твърде много и оста е по4нала да се върти по трудно. Вси4ки документации си го пише 8-9 нм но нямам ключ. На ръка се върти турбината с прахосмука4ката пробвах също.

Пиши четливо и грамотно!
Кирил Киров.
Reply

#17
Щом прахосмукачката я върти няма проблем. А и дори да е заклинила и въобще да не може да се върти, колата пак
ще си запали, така че проблема с паленето ти не е свързан с турбото.
Volvo 945 '97, B200FT, 155hp
Volvo 960 '93, B204FT, 190hp

savarturbo.se
turbobricks.com

It’s not the fart that kills, it’s the smell!
Reply

#18
Свалих филтъра и нафтата вътре е бучка лед. Ще го позатопля с газовата горелка след малко двигателя и филтъра писна ми от това олио. Сипах от ОМВ за последно.
Reply

#19
Запалих колата работи нормално, пали нормално. Има проблем оба4е. Турбината прави съвсем малко налягане много е зле и вие слабо и пуши бяло отзад слабо но това е следствие от налягането в турбината дето е никво в момента.
Имам идея защо няма налгане но незнам дали е така. Мисля 4е съм пренатегнал гайката отпред с около 30 нм над допустимото. Тя стяга лагера и бум няма налягане и 4ерния облак стана бял облак и не върви.

Пиши четливо и грамотно!
Кирил Киров.
Reply

#20
Спирам да я ръЧкам работи сега мислех Че не прави налягане ама си е добре около 1,0бар прави преди беше 1,5 бара. ОбаЧе вкарваше и масло а маслото гори здраво и според мене затова вървеше повеЧе. Мислех да сложа Т4 турбината ама за сега няма да я слагам ще си джиткам с старата. Сега няма луфт и няма зверски пушеци отзад.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)