The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
сваляне и почистване на турбина

#41
Здравейте, малко новини и от мен.
Свалих турбината и днес успешно разделих топлата и студената част. Единствено ме спря липсата на клещи за голямата зегер шайба. Ще се опитам с помощта на снимки да покажа действията си до момента:

1.Локализиране на гайките и тяхното отвиване. Имайте предвид, че без спрей против ръжда няма да стане номера. Турбината е захваната за колектора с 4 шпилки, като две са на турбината и 2 на колектора, съответно 2 от гайките са отпред и 2 - отзад на горещата част на турбината. Кюнеца се държи на 3 шпилки, завити в тялото на турбината.
[Image: wuhi_dbe_ub9ws.jpg]

2.Също при мен се оказа невъзможно да развия тръбичката за връщане на маслото "oil return pipe" , но тя се оказа че не е захваната откъм блока и си излезе спокойно след като повдигнах турбината.
[Image: wuhi_82a_ub9ws.jpg]

3.Разкачане на маркучите на студената част от възд.филтър и към интеркулера, тънките маркучета към регулатора, също и двете метални тръби на водната и маслената магистрали. Всъщност тези разкачвания се правят преди всичко описано досега, но пропуснах да снимам на този етап. :? Като цяло свалената турбина изглежда така:
[Image: wuhi_4ab_ub9ws.jpg]

4.Поглед откъм горещата част...
[Image: wuhi_fd3_ub9ws.jpg]

Като между другото установих, че има пукнатина на изх.колектор, която трябва да измисля как да оправя, но това - в друга тема.
[Image: wuhi_b41_ub9ws.jpg]

Както и гадни пукнатини почти навсякъде по горещата част Cry
[Image: wuhi_c14_ub9ws.jpg]

Вижда се омаслената перка на компресорната част.
[Image: wuhi_695_ub9ws.jpg]

Малък поглед към разкачените уейстгейт и блоуоф:
[Image: wuhi_b3c_ub9ws.jpg]
[Image: wuhi_3e3_ub9ws.jpg]

5.Като следващо действие е премахването на скобата, съединяваща двете части. Развива се с камък или ключ 10.
[Image: wuhi_920_ub9ws.jpg]

6.Трябва сега да се разделят двете части на конструкцията. В статии от други форуми се препоръчва напръскването често на цепката с WD-40 за да се улесни отлепването и леки почуквания с чук по цялата дължина на цепката.
[Image: wuhi_032_ub9ws.jpg]

Някои препоръчват използването на тънка остра права отвертка в цепката и почукване по нея с чукче за да стане работата. Аз лично използвах шпатула, а впозледствие стар нож.
[Image: wuhi_09e_ub9ws.jpg]
След като се появиха леки наченки на отлепване на двете части разположих турбината така, че да мога да издърпам горещата част нагоре без да се наранят лопатките.
[Image: wuhi_593_ub9ws.jpg]

Така изглеждат двете части , вече разделени:
Няма да има объркване при обратното съединяване на двете части, тъй като позиционирането на горещата част е осигурено с пин, който влиза в тялото.
[Image: wuhi_c4f_ub9ws.jpg]
[Image: wuhi_5a6_ub9ws.jpg]

Очаквайте продължение, след като намеря подходящи клещи за зегерката.

Наясно съм, че отовора не касае 9хх модели, а и ще стане малко дълга, та моля някой от администраторите да препоръча какво да предприема - да остане така или да създам нова тема в раздел Съвети.
Благодаря за вниманието. Поздрави.
Кило ракия сваля стреса от теб и го пренася върху околните.

Volvo V40 2.0T B4204T
Reply

#42
Така като гледам тези пукнатини търси втора употреба такава турбина. Някой ако знае къде в софия има морга за турбини да каже.
Reply

#43
Здравейте, има развитие по темата - турбината е почистена, сменени са втулките, сегментите ( ico850 беше прав че са сегменти Smile) , изчистени са перките. Комплекта дойде от e-bay.со.uk и е доста пълен, в него нямаше само перките с оста Smile. А иначе доста мизерии извадих отвътре, имаше спекано масло навсякъде, даже в един канал на оста имаше изпечено масло до такава степен че беше като въглен и доста твърдо, едвам го изчистих. Както и да е, турбината още не е монтирана на колата и нямам никакви резултати за работата й. Чудя се колко трябва да бъде и как евентуално да се измери вече новия луфт, тъй като след смяната забелязах, че аксиалния изчезна, а радиалния си го има, но е по-малък от преди. Знам, че като се напълни с масло луфта ще намалее още. Интересува ме също колко лесно трябва да е въртенето на оста на ръка, т.е. имам съмнения, че мааалко повече съм затегнал гайката. При завъртане с пръст прави няколко оборота и спира, не е като да се върти съвсем свободно 1мин. да кажем, а нямам прахосмукачка да сравня преди и след. Снимки има доста но скоро ще ги постна, тъй като малко свободно време ми остава вкъщи. Поздрави.
Кило ракия сваля стреса от теб и го пренася върху околните.

Volvo V40 2.0T B4204T
Reply

#44
Не трябва да се върти 1 минута. На ръка трябва да може да се върт просто. Като я запалиш колата сложи един уред за налягане да видиш какво налягане прави и виж дали се върти с някво огледалце примерно. Ако си затегнал много гайката ще има скапан лагер аксиален и крива ос. 8-9 нм май се затягаше гайката.
Reply

#45
OK, мерси за отговора.
Кило ракия сваля стреса от теб и го пренася върху околните.

Volvo V40 2.0T B4204T
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)