Волво Клуб - България

Full Version: въпрос спешно
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Колеги някой знае ли как се нарича кутията под левия фар и пред калника.Според мен е кутията на модула за управление на двигателя но може и да е нещо друго т.е да има и други функции освен тази.Прилагам снимка от Вадис но така и не можах да намеря името й /отбелязаната със червена стрелка/.Благодаря.[attachment=17521]
На мен ми прилича на конзола.... намерих такава позиция в едни схеми с номер 8678594 ... в МП е около 70лв. Не съм сигурен....най-добре се обади до МП...те трябва да знаят. Между другото миналата седмица се дзверих на същото нещо ама на Форд Фокус (те са същите де). И там му беше ECU-то... лично мое мнение, че са избрали едно от най-неподходящите места..... почти нищо не го защитава при удар.
E те така се простих с него.Странното е, че след удара намерих ECU- то /разбито/ но от кутията нямаше и следа.
Ако можеш да му намериш друга позиция на това ЕКУ няма да е зле... стига да има начин окабеляването да се премести без да се реже и нади. Просто идея.
Интересно защо на джиповете (а явно и не само) наистина там го навират, а на седаните отдясно на същото мястото е предвидено за печка, отляво за казанчето за течността за чистачки.
Обърнах ВАДИС-а наопаки - нищо!
Мълчи и пази тайна Sad
zmiko Wrote:E те така се простих с него.Странното е, че след удара намерих ECU- то /разбито/ но от кутията нямаше и следа.
Е то не е точно кутия...не е затворено отвсякъде, ами по скоро си е конзола, където се завира компа.... на Форда беше така...или поне остатъците от него Big Grin

yuckuJackD Wrote:Ако можеш да му намериш друга позиция на това ЕКУ няма да е зле... стига да има начин окабеляването да се премести без да се реже и нади. Просто идея.
Интересно защо на джиповете (а явно и не само) наистина там го навират, а на седаните отдясно на същото мястото е предвидено за печка, отляво за казанчето за течността за чистачки.

Със сигурност имат някаква идея, защо да е там...обаче на мен ми се струва недомислица...както и много други неща по по-новите коли, но това е друга тема.
Е то не е точно кутия...не е затворено отвсякъде, ами по скоро си е конзола, където се завира компа.... на Форда беше така...или поне остатъците от него Big Grin

Ами мен точно това ме интересуваше -да не би да има и друга функция като компонент от системата за приток на въздух например / пичовете, които ремонтират колата и те бая се чудеха/ . Ако е само тази нещата се улесняват. По -сложно ще ми е да намеря самото ECU на старо ама живот и здраве не бързам много все отнякъде ще изкочи.
Здравей колега,
в тази кутия не седи ECU-то, тя е закачена за въздушния филтър и се води Intake damper или регулатор на въздушния поток в почти буквален превод!
Прикачам и извадка от Вадис
Прасковко, с грешка си. Да, показаното от теб е Intake damper, но търсеното в случая е в съседство с него е метално, а Intake damper-а е пластмасов...
А сега де.Явно и двете неща липсват .Лошото е ,че на тоя intake dаmper не мога да му открия каталожния номер във Vadis за да му проверя цената, а предполагам е достатъчно важен компонент.
Pages: 1 2