Волво Клуб - България

Full Version: компютърна диагностика
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте,
някой имали идея къде мога да направя комп. диагностика на в70 2003 дизел , на различно място от МотоПфое (продавача го е страх, да не подменят някоя част) . Сервиза трябва да е във София.

Поздрави!
derwin Wrote:(продавача го е страх, да не подменят някоя част)

Или повече го е страх да не излезе нещо което в другите сервизи няма да забележат... :roll:
Tisho Wrote:
derwin Wrote:(продавача го е страх, да не подменят някоя част)

Или повече го е страх да не излезе нещо което в другите сервизи няма да забележат... :roll:

Възможно е , но и мой приятел си остави колата (лизингова) за обслужване в МП и после му липсваха разни чарколяци...., но не за това е темата.
Ами навсякъде където предлагат диагностика, но страхът на продавача е, че само в Мото Пфое могат да хванат превъртян километраж. След 2000 година Волво имат глобална сервизна история. В Мото Пфое въвеждат VIN и получават информация от цяла Европа кога и на колко километра колата е влизала в сервиз с договор с Волво дори и за смяна на масло. Километража е записан в компютъра на таблото, а не на двигателя; при Волво и Сааб при смяна на километраж се записва специфичен лог, който може да бъде прочетен само с оригинален за марката диагностичен уред.

Извън Мото Пфое могат да направят диагностика само на двигателя което е леко безмислено - ако не продължава да свети жълтата лампа за двигателя след като запалиш, което и ти можеш да провериш - няма грешки. В сервиза извън Мото Пфое могат да проверят компресия и толкова. Най-вероятно ще е наред за дизел, който пали. ABS, SRS и всякакви системи извън двигателя могат да бъдат проверени само в Мото Пфое.

Да подмениш/свалиш част от кола на 1-2 години е класическа БГ простотия, но да рискуваш с кола на почти 10 години е съвсем друго. Едва ли ще се занимават.

P.S. Мой познат закъса с лизингов Мерцедес в гаранция в Германия. В сервиза го оправиха и го попитаха дали знае, че му няма въздушните възглавници. Преди сервиза в Германия беше влизал в Балканстар за смяна на масло 2 пъти.
Да де, мисълта ми беше и диагностика на другите системи освен двигателя и скоростната кутия.
Само автоматичните скоростни кутии имат диагностика, може да бъде направена навсякъде - поддържат стандартни протоколи. Единствените грешки, който не палят/мигат лампа на таблото са прегряване на маслото.
Не искам да засягам никой но и аз имам същите подозрения за МПФ. След смяна на ангренажна група една седмица не могат да я вкарат в релси. Така и си остана. С лед 4 дена я понаместиха и си я взех.Проблема продължава. Cry
derwin Wrote:
Tisho Wrote:
derwin Wrote:(продавача го е страх, да не подменят някоя част)

Или повече го е страх да не излезе нещо което в другите сервизи няма да забележат... :roll:

Възможно е , но и мой приятел си остави колата (лизингова) за обслужване в МП и после му липсваха разни чарколяци...., но не за това е темата.
ДААА... в МП СА КРАДЦИ......страшни простотии :evil:
Не им се вързвай приятелю.Хората говорят така от завист,защото немогат да се докопат до това,което знаете и можете да правите.
Страх ги е МП, да не би случайно да открадне мечтата на поредния търгаш,който иска да измами клиента.
Не съм забелязал некоректно отношение от служители на МП.
Kangalov Wrote:Не им се вързвай приятелю.Хората говорят така от завист,защото немогат да се докопат до това,което знаете и можете да правите.
Страх ги е МП, да не би случайно да открадне мечтата на поредния търгаш,който иска да измами клиента.
Не съм забелязал некоректно отношение от служители на МП.
И аз! МП RulZzZzzz
Pages: 1 2