Волво Клуб - България

Full Version: Помощ при свързване на ISO букса
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колеги вчера премахнах заводския касетофон VOLVO CR-902 от колата и започнах да режа кабелите от старите букси и да ги връзвам към ISO букса с отчудване установих,че в касетофона влизат две постоянни фази и две маси на какво може да се дължи това някои сблъсквал ли се е с този проблем?
Такава им схемата на оригиналната свирка.
Sasch Wrote:.... две постоянни фази ....
:prayer:


Мисля, че е по добре да отидеш да ти монтират новата музика при хора които на това им е работата, от колкото да си подпалиш колата с грешно свързване... :roll: :?
от схемата нищо не разбрах честно казано, а до колегата Tisho не си мисли, че по сервизите разбират ужасно много...
и забравих да спомена при монтажа явно дадох на късо някои какбели и изгоря бушона RADIO, но озадачаващото е, че изгоря и един които е под предния капак и на него пише LAMP(до него е бушона за централното) и двата седят в един жълт кожух с неизвестно за мен предназначение, но за да извадя единия трябваше да извадя и другия...
Еми на схемата е очевидно защо са изгорели точно тези бушони. Тази схема е възможно най-елементарната и очевидна, барабар с цветовете на кабелите. Ако с нея не можеш да се справиш - купи си преходник. Покрай радиото ще опукаш и централното заключване и сума ти други екстри на колата.


А4,А12 - постоянен плюс
А14,А5 - маса
Ползвай който си искаш кабел от тези за плюс и маса.
А13 - плюс при контакт
А3- електрическа антена, чейнджър - това е изход, а не вход, не подавай ток там.
Говорителите са очевидни мисля.
И аз съм на мнение, че е по-добре с преходник.
Включваш няколко куплонга и си готов, а иначе запояваш 2 часа кабели...
За изолация НЕ ползвайте тиксо и другите му производни - не са подходящи за автомобили - създават проблеми след време.
Само термошлаух.
С термошлаух са направени връзките в които има едни кръгли кабелни обувки(стана все едно е правено в швеция :mrgreen: ) а ако включа двата плюса и двата минуса дали ще е проблем?
Не е проблем, просто ще стане гадна дебела връзка, а няма защо - 2та кабела идват от едно място.