Волво Клуб - България

Full Version: Волво В70-проблем с мултиволана
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Уважаеми колеги,от 2 седмици съм горд собственик на Волво В70,модел 2005г,2435к.см.обем,
103кв/140кс,с газова уредба на Волво.Отдавна си мечтаех за Волво,но това ми е първото Волво и макар че колата беше карана от някакъв пълен мърляч вече почти съм я докарал до добро състояние.Имам 2 проблема с които се боря в момента и ще съм много благодарен ако някой знае нещо по моите проблеми:
1.Под волана има ''контактна плоча с лентов кабел'' която свързва мултиуправлението на волана(възд.възглавница,темпомат и радио)с ел.схема на колата.При проверка на компютър се оказа,че лентовия кабел е прекъснат и от сервиза ме пратиха в МП-там ми поискаха 510лв. за тази част.Аз свалих волана и разглобих така наречената '''контактна плоча с лентов кабел''-оказа се пластмасова кутия с 2 лентови кабела и 3 куплунга-кабелите бяха скъсани на местата на съединяване и при разглобяване ми се изсипаха в ръцете.Може ли някой да помогне със схема на свързване или схема на самото устройство?
2.На бензин колата работи перфектно ,но на газ прекъсва и гасне понякога когато е студена.
Ходил съм в 3 сервиза в Пловдив(аз съм от Пловдив.)включително и в сервиз на БРЦ които се оказа че са изкупили холандската фирма(производител на газ.уредба) и имат програма за тази уредба но не искат да се занимават с тази стара уредба и искат да ми сложат нова уредба за 2000лв.Ако някой познава свестни майстори на газ.уредби,много ще съм му благодарен.
Лек и успешен ден на всички собственици и фенове на Волво.
Плочката е коментирана тук:
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=14280" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=8&t=14280</a><!-- l -->
Има схеми и снимки.

За газ - БРЦ София (ж.к. Дружба). Звъниш и питаш дали за твоят модел газова у-ба имат поддръжка.

П.П. попълни си профила - информация за теб и колата.