Волво Клуб - България

Full Version: питане за V70 2003та
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
някои да е монтирал ксенон ,каква е крушката на късите и ксенона ако е 35в а не 55 дава ли грешка и трябва ли да се дупчи шунта?Благодаря
1.Крушката е H7
2. Да за 35ватов трябва да дупчиш
3. Не слагай ксенон на тази кола!
благодаря,но зашто да неслагам :roll:
hepi Wrote:благодаря,но зашто да неслагам :roll:


СЛАГАЙ КСЕНОН! :!:
Слагай, защото видимостта ти става мнооого по добра..
при това, нека лампите да имат цветна температупа от 6000 Келвин-а......
Слагаш ксенони и забравяш за влошена видимост. Smile
6000 келвина?! Колкото е по-висока цветната температура толкова по-слабо светят ксеноните. 4000 келвина дава най-добра видимост,но такива са само фабричните. С 6000 келвина в мъгла ще виждаш само синя стена пред теб. Китайските крушки няма значение колко келвина са. Каквото и да пише на крушката има 2 модела, вадещо очи синьо и пуберско лилаво.
Абе не знам какво да мисля за ксенона. Аз се бях навил да слагам, но се разубедих. Много ме нервят колеги с нефрабрични, заслепяващи ксенони. Тегля им една майна и веднага включвам дългите светлини срещу тях.
Преди две седмици пътувах до Холандия и обратно с автомобил. Вервайте ми, такова чудо като нефабрично сложен ксенон там не съществува. Пропътувах над 5000 км в двете посоки, но чудото “ксенон по балкански" може да се види само до сръбско- унгарската граница. От там нататък започва Европа. Дано и тук това "чудо на китайския гений" бъде забранено със закона за движение по пътищата. И не само забранено, но и да се налагат големи глоби. Защото това "чудо" си е абсолютна предпоставка за ПТП, а със сигурност и причина за много такива ПТП-та. Кристални фарове- ДА. Но ксенон само от завода монтиран.
Сори за офтопика, но не се стърпях.
Razsipnik Wrote:нека лампите да имат цветна температупа от 6000 Келвин-а......
Слагаш ксенони и забравяш за влошена видимост. Smile

Със 6000К лампи видимостта ще е по-зле и от халогенните крушки. :wink:
Оптималната цветна температура е 4300К. Дава най добра видимост, а и е такава и по стандарт, за фабрично вграждане.

Относно заслепяването, че то има ли лампа която не заслепява?
С калпаво настроени фарове и с габаритите ще заслепиш насрешния...
ако фара е с лупа и ксенон, ще ме извинявате, но не мися че ще заслепява :!:
Относно прислагваните истории - само за информация в Словакия са забранени всякакви ксенони освен фабрични (китайски, некитайски нямам значение), да не говориме за др членки на ЕС...
Неиздухал рефлектор + халогенна крушка 55 вата (независимо от марката) дава оптимална видимост. Ако рефлекторът е изпърдял, каквато и крушка да се сложи видимостта нямам да се подобри, само ще ти парят ушите Big Grin
hepi Wrote:някои да е монтирал ксенон ,каква е крушката на късите и ксенона ако е 35в а не 55 дава ли грешка и трябва ли да се дупчи шунта?Благодаря
по принцип съм фен на ксенона Wink но в твоя случай нищо няма да спечелиш с ксенона Wink вложи някой лев в нови и по-добри крушки и всичко ще 6 Wink приятелски съвет и аз се бях замислил на мойта 60-ка да и сложа ксенон ама се отказах Wink ako те интересува ще ти дам и адреса пък даже и телефон мога да изнамеря на един магазин има модели крушки които ги слагат на коли за рали състезания Wink а мисля че за тъмните отсечки на ралитата Wink не е като да са им слаби фаровете Smile
Pages: 1 2 3