Волво Клуб - България

Full Version: Въпроси за халогени
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колеги имам нужда от помощ Smile 1. крушките на халогените(S40 1996 1,8) H3 ли са? 2. Мога ли да сваля халогените без да свалям фаровете? и 3. Ако ги сваля(понеже искам да ги измия отвътре) лесно ли се демонтират и после монтират стъклата им?
би трябвало да са Н1, а стъклата са залепени толкова здраво, че е пълен абсурд да ги махнеш. Аз ги махнах като изрязах халогена 1 см след стъклото и после този сантиметър го дърпах с клещи и рязах с макетно ножче
Да го е*а знаех си че трябва да питам тука преди да купувам Smile сега си имам две крушки Osram H3 ама в практикер с касовата ще ми ги сменят по всяка вероятност Smile
Крушките са Н3, можеш да ги смениш без да сваляш халогена само на канал. Без канал ще счупиш щипките на рефлектора. най добре свали халогена - можеш да го измиеш и без да сваляш стъклото. Много вниамвай като сваляш старата крушка - рефлектора се държи на нагорели пластмасови щипки - малко зор и щипките се чупят.
нямам канал,но имам голям крик и така ще стане смяната,а за тези щипки щом толкова лесно се чупят нищо няма да мия да не стане накрая да си купувам нови халогени Smile
смених ги и светят чудесно, но някои професионалист който ги е сменял преди мен беше счупил въпросните щипки и рефлектора малко играеше но частично реших проблема като набутах захранващия кабел от долната страна на рефлектора Smile
То май на всички са ни така. :-) Още не мога да си обясня как китайски прожектор 1000 вата струва 25 лв, а китайски халоген за волво 40 - 115 лв.
абе да не ти пука Smile тия халогени и без това за да светят както трябва беше нужно да им се сложат крушки Осрам Силвър ама в пракикер ме сви сърцето да дам 26лв за двете и си купих обикновените на Осрам по 4лв бройката, но и те светят отчудващо добре Smile
Осрам са единствената марка, която не ги е срам да си публикуват лумените. Разликата между силвърстар и обикновените е 50 лумена - колкото крушка на габарит.