Волво Клуб - България

Full Version: Няколко проблема ..... тцтцтц
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колеги, от един месец близо започнах да си джиткам с едно в40 1.9тд от 97'' и разхода малко ме стряска, извънградско 9-9,5, градско 12, комбинирано около 10,5. Това нормално ли е при средно каране до около 2200-2500 оборота при смяна на предавките, някой съвет на какво да обърна внимание и да огледам, и още нещо, всяка сутрин, след 5-7 мин работа на място тръгвам за училище и винаги на 2ра и 3та пресецва 3-4 пъти и спира, на какво ли се дължи ??
Много е колега.Първо смени бензиностанцията от която наливаш нафта.После ще видим.
Аз съм със същия мотор, модел и година. Всъщност в семейството ми са 2 такива автомобила. Втория само че е С40 1,9ТД , 1998г. И при двата разхода извънгадско е в рамките 5,5-6 на 100км. Градско- около 8,5-9 на 100. Зависи от сезона и стъпката. Разхода, за който говориш е абсолютно нереален и ненормален. Съвета ми е да отидеш в сервиз за дизели на диагностика.
bong_666 Wrote:Колеги, от един месец близо започнах да си джиткам с едно в40 1.9тд от 97'' и разхода малко ме стряска, извънградско 9-9,5, градско 12, комбинирано около 10,5. Това нормално ли е при средно каране до около 2200-2500 оборота при смяна на предавките, някой съвет на какво да обърна внимание и да огледам, и още нещо, всяка сутрин, след 5-7 мин работа на място тръгвам за училище и винаги на 2ра и 3та пресецва 3-4 пъти и спира, на какво ли се дължи ??


ОУУУУ не!
Имаш проблем!
Такъв разход, за такова дизелово Волво НЕ Е НОРМАЛЕН!
КАТЕГОРИЧНО!

Такъв разход дава моята С 40 2,0 литра бензин и то при яко ръчкане, яко!

Отивай на диагностика веднага!