Волво Клуб - България

Full Version: Странен разход S60 D5
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги, доста търсих и изчетох по темата ама не намерих две еднакви мнения. Някой за извънградско пишат 5 други 7, други 8 при горе долу еднкви скорости.
Колко е всъщноста разхода на S60 D5- градско и извънградско и при какваи скорости?
...ако има колеги с по- малкия дизелов мотор могат и те да споделят разход.
Поздрави
Карах за кратко време S60 D5 163к.с. И го карах в режим на смесен цикъл даваше 6.5л/100, уникален автомобил.
Зависи от тежестта на крака ,ако си я буташ леко спокойно 90-100 нея гониш 4.5 литра/100км,градско повече от 10л/100км ме съмнява.
The_St Wrote:Здравейте колеги, доста търсих и изчетох по темата ама не намерих две еднакви мнения. Някой за извънградско пишат 5 други 7, други 8 при горе долу еднкви скорости.
Колко е всъщноста разхода на S60 D5- градско и извънградско и при какваи скорости?
...ако има колеги с по- малкия дизелов мотор могат и те да споделят разход.
Поздрави
Както каза колегата - зависи от тежестта на крака. Имам S60 2.4Д, 163 коня 2008 година. В града разхода е между 9 и 10 л/100 км. Извънградско дава около 5.5 - 6 /100. Това са мои наблюдения за 53000 км, от които повече от половината извъградско движение. Много важно, според мен е качеството на горивото - в България зареждаме само от ЕКО.
Дано съм ти бил полезен.
Поздрави
Наистина и моите наблюдения са, че ЕКО май са с най качествени горива.
The_St Wrote:Наистина и моите наблюдения са, че ЕКО май са с най качествени горива.
+1
Яско, пробваи дизела на старата поща в Руситу и пак да говорим (ако се счете за реклама....трийте моля!).
При мен на S60 D5-2006 година,185 кончета средния разход е 6,1 - 6,3 литра.Кракът ми не е от леките.... :wink:
Градско 7,5- 8,0 литра.
Варна-София-Варна и един ден каране из София : 6,1 литра/100 км.
Здравейте колеги
Искам да се поинтересувам от разхода ви на гориво на s60d5
По каталог му
дават 5,2 извън града
на 22,05 направих около 250км смесен цикъл и ми даде разход по компютър 4,9
При средна скорост 63км пак по компютър
искам да знам поже ли да му се вярва на този компютър изобщо или информацията от него
е приблизителна
Цифрите звучат достоверно...
въпреки че стойността на компа е малко по-добра от реалността. Аз съм 'прескрипвал' моята на 4.0 на компа на извънградско.
За да си сигурен, ...зареждаш до горе, караш там едни километри, и пак зареждаш до горе... Така можеш с абсолютна точност да изчислиш колко ти е изгорила ( а и ще имаш база да сравниш със стоинистта на компа)
Pages: 1 2