Волво Клуб - България

Full Version: S40 или S60 /бензин или дизел/
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
Здравейте! Явно дойде и моят ред да се включа с тема във форума /предварително се извинявам, вероятно има и други подобни/. Имам намерение да се обзаведа с Волво S40 или S60 - но не съм решил още... По принцип най-много ме влече S40 2.4 бензин - 140 или 170 кс /около 2004 г. или по-нова/, но тъй като нещо предлагането на пазара или не ми е по джоба или никакво го няма, май съм склонен и на двигател 2,0 D - 136 кс /хем е и по-икономичен/.
Другият вариант е, даже за малко по-малко пари, да направя известен компромис с вътрешния дизайн и да се спра на S60, с двигател 2,4 /дизел или бензин/ от 2002 - 2004 г.
Интересува ме и малко повече информация за гореизброените двигатели - най-вече дали са на Волво или ползват разработки на Рено, Пежо, Форд или кой знае... Доста мнения прочетох по въпроса /но не в този форум/ и смело мога да заявя, че се обърках повече.
Какво ще ме посъветвате?
Ползвай търсачката във форума и ще намериш доста:
за разхода,пеимущества и тн.тн...
Твърдо ДИЗЕЛ И ТО Д5!
EEEE Wrote:Здравейте! Явно дойде и моят ред да се включа с тема във форума /предварително се извинявам, вероятно има и други подобни/. Имам намерение да се обзаведа с Волво S40 или S60 - но не съм решил още... По принцип най-много ме влече S40 2.4 бензин - 140 или 170 кс /около 2004 г. или по-нова/, но тъй като нещо предлагането на пазара или не ми е по джоба или никакво го няма, май съм склонен и на двигател 2,0 D - 136 кс /хем е и по-икономичен/.
Другият вариант е, даже за малко по-малко пари, да направя известен компромис с вътрешния дизайн и да се спра на S60, с двигател 2,4 /дизел или бензин/ от 2002 - 2004 г.
Интересува ме и малко повече информация за гореизброените двигатели - най-вече дали са на Волво или ползват разработки на Рено, Пежо, Форд или кой знае... Доста мнения прочетох по въпроса /но не в този форум/ и смело мога да заявя, че се обърках повече.
Какво ще ме посъветвате?
Двете коли са много хубави, карах наскоро S40 2,0D тази кола беше направо самолет- до трета въртеше гуми. Незнам бензиновите какъв въртящ момент имат, но диела е супер. Като комфорт S40 е доста тясна и за задните пътници няма място, инак доколкото съм чувал са здрави. S60 D5 e прекрасен автомобил- широк, мощен, икономичен. Незнам какъв компромис се налага да правиш от гледна точка на интериора, но на мен лично S60 по ми харесва от S40. Покарай и двата шведа (ако вече не си го направил) и тогава ще видиш за какво става въпрос.
Колега аз имам С60 2.4 Д5- няма такъв автомобил. И тъй като съм в процес на търсене сега на В40, за момента огледах и доста С-ки, С60-то си заслужава повече от 40-то и то на мн. сносни цени. Дизелът на С60 обаче си е скъпа поддръжка, и както писах някъде тук наскоро, ако сменяш съединител с маховик като мен- свят ще ти се завие. Моят обаче заводския изкара 300 000 километра! 2.4 бензин не съм карал, но предполагам че няма да отстъпи по нищо. Комфорта и удоволствието да караш С60 е рядкозаменим Smile
iv4ou Wrote:Колега аз имам С60 2.4 Д5- няма такъв автомобил. И тъй като съм в процес на търсене сега на В40, за момента огледах и доста С-ки, С60-то си заслужава повече от 40-то и то на мн. сносни цени. Дизелът на С60 обаче си е скъпа поддръжка, и както писах някъде тук наскоро, ако сменяш съединител с маховик като мен- свят ще ти се завие. Моят обаче заводския изкара 300 000 километра! 2.4 бензин не съм карал, но предполагам че няма да отстъпи по нищо. Комфорта и удоволствието да караш С60 е рядкозаменим Smile


Бензиновото Волво ще ти бърка яко в джоба за гориво.
Дизелът си е дизел...Верно се смвенят масла не на 10 000, а на 7500 км, но с един резервоар караш 1000-1100 км.
Това с бензин е немислимо.


Моят съвет е да не се занимаваш със С 40, а да скочиш, на малко по-старо С 80....
С 40 е малка семейна кола.
Благодаря за бързите отговори, поизчисти ми се до известна степен мъглата... Явно двигателят ще е дизел, най-вече заради по-големия разход на гориво на бензиновите.
Относно другия въпрос S40 или S60 май все пак ще се насоча към S40 заради по новото вътрешно оформление спрямо S60, а и предпочитам малко по компактната кола - по-удобна е в центъра... А за по-малкото пространство на задната седалка - ами да му мисли който сяда там, аз ще си карам Smile))
В момента има 3-4 предложения на пазара, в които евентуално мога да се "вместя" - S40 2.0 D и най-вероятно към края на месеца ще мога да се похваля с новата придобивка.
Благодаря на всички за съдействието.
Дизелът си е дизел...Верно се смвенят масла не на 10 000, а на 7500 км, но с един резервоар караш 1000-1100 км.
Това с бензин е немислимо.
Извинявай, колега, на кой дизел си сминял маслото на 7500 км и с какво масло си го сменял? Аз имам 2 дизела и такава смяна не съм правил до сега.
Ако търсиш лукс - S60, ако търсиш по спортно купе - s40. Твърдо ЗА дизел но не по слаб от 2.0D !!! D5 на това купе те изстрелва в космоса.......просто без коментар!
STEW Wrote:Дизелът си е дизел...Верно се смвенят масла не на 10 000, а на 7500 км, но с един резервоар караш 1000-1100 км.
Това с бензин е немислимо.
Извинявай, колега, на кой дизел си сминял маслото на 7500 км и с какво масло си го сменял? Аз имам 2 дизела и такава смяна не съм правил до сега.


Във фамилията имаме дизел - Сеат Леон 1,9 ТДИ 2004г.
Pages: 1 2 3 4