Волво Клуб - България

Full Version: Volvo S40 2.4L Geartronik
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,

От седмица насам си купихме Волво С40. Прекрасна кола! Предишният собственик ми обясни, че след като подам контакт трябва да изчакам троен звуков сигнал. Така и правя. Но, няколко пъти сегнала не беше троен, а четворен...и два-три пъти, след подаване на контакт, този сигнал не се чу. Преди да се забия в някой от сервизите на Волво, би ли могъл някой да ми каже, какъв е проблема и въобще има ли проблем.
Благодаря!
Това за коя година кола?

До 2004 няма такива глупости, палиш и караш. Ако е нещо оригинално от Волво ще го пише в книжката.
Колата е от 2006 модел.
Ако нямаш книжка мини и питай в Мото Пфое колата по принцип ли взима тон преди да запали или предишния собственик е сложил нещо.
А, няма проблем, благодаря, разбрах, че не е проблем. Smile
Xizor Wrote:Здравейте,

От седмица насам си купихме Волво С40. Прекрасна кола! Предишният собственик ми обясни, че след като подам контакт трябва да изчакам троен звуков сигнал. Така и правя. Но, няколко пъти сегнала не беше троен, а четворен...и два-три пъти, след подаване на контакт, този сигнал не се чу. Преди да се забия в някой от сервизите на Волво, би ли могъл някой да ми каже, какъв е проблема и въобще има ли проблем.
Благодаря!
Колега, ти кога слагаш колана - след като си дал на контакт или преди това?Колкото и тъпо да звучи, може от това да ти е писукането Big Grin
Не, колана го слагам в момента, в който седна. А и звуковият сигнал за непоставен колан, започва едва след потегляне на автомобила, не преди това. И се засилва със скоростта. Smile
Явно има разлика, т.к. на моето, ако не съм сложил колана почва да писука, след като завъртя ключа на позиция 2!Иначе след потеглянето не знам как е Smile
Ev-V50 Wrote:Явно има разлика, т.к. на моето, ако не съм сложил колана почва да писука, след като завъртя ключа на позиция 2!Иначе след потеглянето не знам как е Smile

И при мен е така, а и най вероятно е не закопчан колан! До 20km/h писука слабо, след което се зачестява писукането и след 40km/h почва да пищи брутално, като намалява звука от радиото!