Волво Клуб - България

Full Version: Ел. схема за заключване на резервоар S60 D5
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги.
Направи ми впечатление, че когато заключа колата резервоара остава отключен. Днес свалих машинката с мисълта, че проблема е в нея. Уви, оказа се че там има само едно електромоторче. Направих проверка с пробна лампа на буксата на машинката. При отключване лампата светва за секунда и гасне, при заключване няма никаква реакция. Може ли машинката да отключва/заключва чрез смяна на поляритета на ел. моторчето? Ако е така какво управлява тази операция?

Сега буксата на машинката е разкачена и съм го заключил ръчно през багажника (чрез ръчно избутване на лостчето), но като зареждам трябва да го отключвам и заключвам през багажника.
А пробва ли да заключиш и да провериш след 5-10 минути дали е заключена Big Grin
s-s-s-nake Wrote:А пробва ли да заключиш и да провериш след 5-10 минути дали е заключена Big Grin
Да Sad
The_St Wrote:Здравейте колеги.
Направи ми впечатление, че когато заключа колата резервоара остава отключен. Днес свалих машинката с мисълта, че проблема е в нея. Уви, оказа се че там има само едно електромоторче. Направих проверка с пробна лампа на буксата на машинката. При отключване лампата светва за секунда и гасне, при заключване няма никаква реакция. Може ли машинката да отключва/заключва чрез смяна на поляритета на ел. моторчето? Ако е така какво управлява тази операция?

Сега буксата на машинката е разкачена и съм го заключил ръчно през багажника (чрез ръчно избутване на лостчето), но като зареждам трябва да го отключвам и заключвам през багажника.

Зависи как е конструирана. Може и с поляритет да управляват мотора може и с крайни изключватели и да върти мотора само в една посока.
Ето схема:
[attachment=18667]

6/37 е мотора за заключването на горивопоглъщата дупка на задния десен калник. :mrgreen:
The_St Wrote:
s-s-s-nake Wrote:А пробва ли да заключиш и да провериш след 5-10 минути дали е заключена Big Grin
Да Sad
Фалшива тревога :oops: Търсих и по чуждите форуми и се оказа, че се заключва след 10 мин. Днес изчаках малко повече и резервоара се заключи. Явно предния път не съм проверил точно след 10 мин.
Благодаря за отговорите. ::beer::
Не писах втори път защото си помислих вече, че наистина е развалено. Цялата хватка е когато си на бензиностанция да оставиш колата да я зареждат, да я заключих и да отидеш до касата. Big Grin