Волво Клуб - България

Full Version: Въпрос за вибрации..
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги ! Искам да споделя един проблем..значи при скорости от над 80-90 км/ч се появяват едни вибрации от купето..определено не е от двигателя..някак си идват от ходовата част..гумите са балансирани преди 3 месеца..нямам криви дискове или нещо подобно..тези дни ще сменявам 2 шарнирни болта и ще карам колицата на реглаж..дайте мнение от какво може да се получава това нещо ? Поздрави Smile
Toва че са балансирани гумите не означаваче не може да си изкривил след това някоя в някоя дупка...
Karlsson Wrote:Toва че са балансирани гумите не означаваче не може да си изкривил след това някоя в някоя дупка...
Значи да я карам пак на баланс..след реглажа и смяната на шарнирите ?..
С двете ръце баланс.
Да споделя нещо: Смених си гумите (зимни с летни), баланс ала-бала, всичко точно. Ръчка до Две могили (главния път за София преди Бяла в ляво) никакви грижи. Покарах 2 седмици, оставих я за няколко часа в един сервиз и "О, чудо - тресе". Автоматично при гумаджията - реглаж на 4-те (знам ли с коя са скочили) и хоп - всичко 6. Естествено в този сервиз повече няма да стъпя, добре че само с баланс се разминах, че алтернативите не са добри - окачване, фиш (върви докажи, че не си карал ти) аз ще им таковам у пишлеметата... още като я оставях "Оооо 2.9 бензин, тц-тц-тц" Имаха късмет, че нямах време и нерви да се разправям...
Гумите както ги гледаш читави и хоп, изненадаааа.
Ето ти още един пример.Слагам на другата кола летните гуми които до последно бях карал до началото на ноември и ги върнах пак началото на март.През това време си стояха напомпани с джантите, почисени и легнали на равно една ДО ДРУГА а не дори една ВЪРХУ друга.Слагам ги така както си бяха коя където си е била и колата ще ми счупи ръцете да дърпа на дясно.Айде на баланс и въпреки че баланса беше перфектен и предна лява гума не мърдаше се оказа проблема точно в нея като това го разбрах след като започнах една по една да ги подменям с резервната.В момента в който сложих резервната на нейно място и волана заспа.
Няма логично обяснение гумата да е балансирана, не е крива а колата до дърпа но е е факт.
momcho00 Wrote:Здравейте колеги ! Искам да споделя един проблем..значи при скорости от над 80-90 км/ч се появяват едни вибрации от купето..определено не е от двигателя..някак си идват от ходовата част..гумите са балансирани преди 3 месеца..нямам криви дискове или нещо подобно..тези дни ще сменявам 2 шарнирни болта и ще карам колицата на реглаж..дайте мнение от какво може да се получава това нещо ? Поздрави Smile
А вибрациите само при ускорение с подаване на газ ли са или постоянни? При първия вариант залагам всичко, че е вътрешно каре!
bell Wrote:
momcho00 Wrote:Здравейте колеги ! Искам да споделя един проблем..значи при скорости от над 80-90 км/ч се появяват едни вибрации от купето..определено не е от двигателя..някак си идват от ходовата част..гумите са балансирани преди 3 месеца..нямам криви дискове или нещо подобно..тези дни ще сменявам 2 шарнирни болта и ще карам колицата на реглаж..дайте мнение от какво може да се получава това нещо ? Поздрави Smile
А вибрациите само при ускорение с подаване на газ ли са или постоянни? При първия вариант залагам всичко, че е вътрешно каре!
Значи при ускорение няма никакви вибрации..също и при подаване на газ няма никакви вибрации...а за постоянни и дума не може да става защото тези вибрации се получават единствено при скорости от над 90 км/ч..
yuckuJackD Wrote:С двете ръце баланс.
Да споделя нещо: Смених си гумите (зимни с летни), баланс ала-бала, всичко точно. Ръчка до Две могили (главния път за София преди Бяла в ляво) никакви грижи. Покарах 2 седмици, оставих я за няколко часа в един сервиз и "О, чудо - тресе". Автоматично при гумаджията - реглаж на 4-те (знам ли с коя са скочили) и хоп - всичко 6. Естествено в този сервиз повече няма да стъпя, добре че само с баланс се разминах, че алтернативите не са добри - окачване, фиш (върви докажи, че не си карал ти) аз ще им таковам у пишлеметата... още като я оставях "Оооо 2.9 бензин, тц-тц-тц" Имаха късмет, че нямах време и нерви да се разправям...


колега кажи кой е тоя сервиз да не се опарим и ние :roll:
В софия си а сервиза е в Русе, споко Smile
Тази пролет отивам да слагам летните гуми (мойте са си с джантите),правят ми баланс ,тръгвам - тресе
Отивам в друг сервиз - нов баланс - същото тресене
Тези от сервиза ми викат крива полуоска.
Отивам в Мото Пфое - Русе за преглед на полуоски и предница - те ми викат всичко е ок. - дай да правим баланс на гумите .
Викам си на акъла - 3-ти баланс за днес ??????????????? Ама айде.
Смъкнаха ги ,веднага пароструика и посме баланс - Колата заспа.
Ама не като повечето МАЙСТОРИ за забършат с парцал само където да се залепи баланса - ХОРАТА Умиха джантите с пароструйка - Евала.
Pages: 1 2