Волво Клуб - България

Full Version: Грешка при включване на фаровете.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,

Когато карам винаги карам с включени къси светлини. Днес като запалих колата и включих фаровете ми светна лампичката внимание на таблото и в долния ляв ъгъл ми изписа текст (на италиански), в който имаше думичката faro, което ме наведе на мисълта, че някоя лампичка е изгоряла (нищо фатално). Изключих фаровете, лампичката изгасна и това затвърди мнението ми, че някоя лампа е изгоряла.

На първата възможна отбивка спрях чоплен от любопитство, коя е точно лампата слязох да проверя и установих с учудване, че всички фарове/мигачи (къси/дълги/фарове за мъгла) си светят както трябва. Проверих и задните (габарити, фарове за мъгла, мигачи) само не знам дали стоповете са на ред и светлените за задната скорост.

Бях доста озадачен, влезнах в колата изгасих я, запалих я отново, включих фаровете и пак същата работа. Този път се вгледах в надписа - posizione, пробвах да размърдам фаровете на горе надолу - работят. Отворих книжката, мъчих се да открия нещо по темата - нищо. Затова се обръщам към вас с надежда, че ще можете да ми помогнете.Това е снимка на грешката. - надявам се проблема да не е сериозен.

Освен това докато гледах книжката реших да прегледам бушоните. Една голяма част от тях липсваха.Бушони табло, бушони багажник. Направи ми впечатление, че бушона за сирената е изваден, а май колата си има аларма. Въпросът ми тук е дали има смисъл да купувам бушони и да слагам на липсващите места, въпреки, че май нямам тези функционалности. И ако да каква (ако има такава ) е процедурата за поставяне на бушони.

Поздрави,
Иван.
Виж това <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=18656" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=8&t=18656</a><!-- l -->, италиянците съветват да се проверят всички контакти на крушките и да се почистят от замърсяване с контактен спрей. На някой им давало лош контакт на задни габрити, на други лампичките, които осветяват номерата ма колата. Повече твърдят,че им се случило когато сменяли крушки и поради лош контакт компютъра отчитал грешно съпротивление и показвал съответната грешка.

Успех колега, дано е просто лош контакт от някоя крушка Smile
LeassTaTT Wrote:Здравейте,

Когато карам винаги карам с включени къси светлини. Днес като запалих колата и включих фаровете ми светна лампичката внимание на таблото и в долния ляв ъгъл ми изписа текст (на италиански), в който имаше думичката faro, което ме наведе на мисълта, че някоя лампичка е изгоряла (нищо фатално). Изключих фаровете, лампичката изгасна и това затвърди мнението ми, че някоя лампа е изгоряла.

На първата възможна отбивка спрях чоплен от любопитство, коя е точно лампата слязох да проверя и установих с учудване, че всички фарове/мигачи (къси/дълги/фарове за мъгла) си светят както трябва. Проверих и задните (габарити, фарове за мъгла, мигачи) само не знам дали стоповете са на ред и светлените за задната скорост.

Бях доста озадачен, влезнах в колата изгасих я, запалих я отново, включих фаровете и пак същата работа. Този път се вгледах в надписа - posizione, пробвах да размърдам фаровете на горе надолу - работят. Отворих книжката, мъчих се да открия нещо по темата - нищо. Затова се обръщам към вас с надежда, че ще можете да ми помогнете.Това е снимка на грешката. - надявам се проблема да не е сериозен.

Освен това докато гледах книжката реших да прегледам бушоните. Една голяма част от тях липсваха.Бушони табло, бушони багажник. Направи ми впечатление, че бушона за сирената е изваден, а май колата си има аларма. Въпросът ми тук е дали има смисъл да купувам бушони и да слагам на липсващите места, въпреки, че май нямам тези функционалности. И ако да каква (ако има такава ) е процедурата за поставяне на бушони.

Поздрави,
Иван.

До вчера бях със същия проблем но го оправих.
Задните габарити са с по 2 крушки от страна и най вероятно едната не ти свети , или е изгоряла или има лош контакт(при мен беше лош контакт).Не е нищо сериозно просто виж коя не свети.
Здравейте,

Както казах всички крушки си светят нормално, изглежда проблема е лош контакт. Ще ги почистя със спрей. Много ви благодаря за бързия отговор.

Относно въпроса за бушоните, има ли смисъл да ги слагам или не. Имам съмнение, че колата има аларма, но просто е изваден бушона и ако поставя всички бушони всичко ще си тръгне. (има ли някаква по-специална процедура за поставяне на бушоните? или просто ги слагам и всичко си тръгва)

Поздрави,
Иван.