Волво Клуб - България

Full Version: v40 1.9d 115 к.с. мени обороти на празен ход
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
здравейте,
забелязвам понякога, че колата мени оборотите на празен ход, примерно след като съм карал с над 2000-2500 оборота, като изключа от скорост и оборотите се колебаят от 800 до 1000. Виждам го само при загрял двигател и най-вече при спиране на климатика.Тогава натоварването на двигателя намалява, оборотите се покачват леко и после се колебаят в посочения диапазон. Не падат критично, не гасне, но се колебаят. След 20-30 сек. или ако спра на място се оправят. Ако угася и запаля после всичко е ОК. Не мисля, че е нормално обаче. Друго , което виждам е, че определено старта на горещ двигател съвсем не е като на студен. Студена пали веднага, а когато е загряла вътри малко повече. Забелязвам и друго - при климатик на макс. промяната в поведението е доста сериозна....турбо дупката е много осезаема и докато не стигна до 1600-1700 оборота си е мъка. Днес например по наклон нагоре с климатик на максимум замалко да не мога да отлепя - мотора заглъхна, трябваше да изфорсирам прилично докъм 2000 оборота за да мога да тръгна както трябва.
Моля някой с такъв автомобил да сподели как е при него...Аз сериозно се замислям за чип, че тази турбо дупка особено с климатик и 2+ души в колата ме притеснява.....Wink
Поздрави !
Все едно говориш за моята кола,а също и на колегата momkoo.Няма как просто с 5 човека и багаж да очакваш от 115коня да вършат чудеса.Що се отнася до смяната на обороти аз почистих дросела и за 1 седмица този проблем го нямаше,но сега е същото,както ти го описваш.Дали е с включен климатик или не ,няма значение,но като натискам спирачка вече не се колебаят.Същото го има и при мен с топлия старт.За това няма нужда да се притесняваш,същото го правят и старите 5ци БМВ Е39 и никой не знае нищо за проблема,така че карай и не се притеснявай.

П.С Ще идвам другия месец на море във Варна (31юли заминавам) ,до около 10ти август и ако искаш,може да се видим.
както каза mudancho няма място за притеснения това поведение се наблюдава при всички автомобили от този тип. И при мен пали от 3-4 оборот като е топла.

До колкото знам при нужда от пълна мощ климатроника се саморегулира или с други думи казано намаля работата си. Мисля че го прочетох в книжката някъде, до колко е вярно незнам щот не си ръчкам колата на пуснат на мах климатик Big Grin

по въпроса за чипа те съветвам да си провериш състоянието на турбината преди да предпреимаш такива дейвствия.

успех и дълги безавариини километри.


OFFTOPIC.
П.П. Марто! към средата на другия месец ми предстои така очакването обслужване, ще се радвам на малко помощ и акъл за съпровождащите го операции, ако си свободен и навит разбира се.
momk0 Wrote:OFFTOPIC.
П.П. Марто! към средата на другия месец ми предстои така очакването обслужване, ще се радвам на малко помощ и акъл за съпровождащите го операции, ако си свободен и навит разбира се.

Добре,нямаш грижи,но да е след 11,защото мисля до тогава да празнувам успешното си завършване на 3ти курс. :oops: :roll:
mudancho Wrote:
momk0 Wrote:OFFTOPIC.
П.П. Марто! към средата на другия месец ми предстои така очакването обслужване, ще се радвам на малко помощ и акъл за съпровождащите го операции, ако си свободен и навит разбира се.

Добре,нямаш грижи,но да е след 11,защото мисля до тогава да празнувам успешното си завършване на 3ти курс. :oops: :roll:

Е ха честито тогава! Ще се чуем след 11 значи да удариш едно рамо Wink
Приятна почивка ти желая и безавариен път!
cheerz!