Волво Клуб - България

Full Version: Интересни снимки.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Снимани са с фотоапарат с 10x оптика и статив. Местоположение - балкона ми. Tongue
Не претендирам за кой знае какво качество, но поне успях да уловя момента - вечерта в която земята закри луната.

[attachment=18780]
[attachment=18781]
[attachment=18782]
[attachment=18783]
[attachment=18784]
[attachment=18785]
[attachment=18786]
[attachment=18787]
Много яко.Супер
Много хубави снимки Тишо,благодаря че ни правиш съпричастни към това невероятно Лунно затъмнение,което аз явно съм проспал Big Grin
kire Wrote:Много хубави снимки Тишо,благодаря че ни правиш съпричастни към това невероятно Лунно затъмнение,което аз явно съм проспал Big Grin
Двама сме най-малко Big Grin
kire Wrote:Много хубави снимки Тишо,благодаря че ни правиш съпричастни към това невероятно Лунно затъмнение,което аз явно съм проспал Big Grin

Хубави те... Половината не са на фокус. С тези LCD дисплеи по фотоапаратите не може човек да разбере кога е фокусирал кога не. Снимах ги с
Fujifilm Finepix S6000fd. Отдавна се чудя за какво му е опцията ръчен фокус на това след като на дисплея е почти невъзможно да се разбере кога точно обекта е на фокус. Май ще се минава на DSLR... :roll:
Това че няма фикус не е от фотката имай предвид. Първо от статив ли снима? Второ на каква скорос всяка една която е на дълга експозиция ще ти размаже обекта нищо че ти изглежда неподвижен. Все пак и луната и земята се движат/въртят и при бавни скорости няма как да я хванеш без размазване. Минаването към ДСЛР не е гаранция за по добри снимки
Това "от ръка" е почти невъзможно да се снима. Естествено, че от статив. Основния проблем в случая е, че автофокус-а не може а и няма как да хване при снимане на такъв обект. Фокусирах ръчно, но с ужасния интерфейс който са направили Fuji за ръчен фокус и малкото пиксели на дисплея не вярвам някой да успее да постигне по добър резултат... Като тези 8 снимки са избрани между 40-50 направени по време на затъмнението. Експонацията не беше много дълга. Довечера ще погледна оригиналните снимки(че тия са малко редактирани с "шопа" и е почти сигурно, че exif данните са затрити) и ще пиша на каква скорост са правени снимките.

Идеята на DSLR-а е че може да му се махне обектива и да се закачи на телескоп.Smile
А там нещата изглеждат мнооого по различно.
Браво Тишо.

п.п. а за проспалите. Много рано сте легнали!