Волво Клуб - България

Full Version: 740 Рязко губи мощност на газ
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колеги имам Волво 740 2.3 16в с обикновенна газова . До преди една седмица нямах никакви проблеми освен високия разход на гориво но това го преглътвам . Внезапно колата започна да губи мощност все едно ми свършва газта и започнах да равя из системата започнах да сменявам филтърчета електромагнитни клапани само бобинките ,смених и изпарителя но проблема си остава . Симптомите са като на свъшваща газ ,а газ има половин бутилка . Общо взето смених всичко без бутилката а тя е на мястото на резервната гума някаква холандска с евро сонда . забелязах че бобината на клапана е пукната и спря да работи , смених и тази бобина и проблема пак остана Даже вече е толко зле че неможе да подмине 2000 оборота .Започвам да мисля че проблема вече е вътре в бутилката или в сондата ,слагам и снимка да кажете това как се отваря или да си търся нова газова.
МНОГО ОПАСНА ДЕИНОСТ
Пробва преди изпаритела и филтъра да отвиеш тръбичката и от бутилката да отвориш крана да се види дали има проходимаст на газта - силна струя.
МНОГО ОПАСНА ДЕИНОСТ

Ако проблема не е от там, търси проблема на друго място.
Пример.
Изпарител.
Регулатор - кран
Спукан маркуч за въздуха от филтър
Грешка на компа - за специалист.

п.п. обезвъздушен ли е изпаритела?
п.п.п.п. Сега се сетих нещо с една 9хх
тя така правеше номера. оказа се че от време на време датчика на хол е давал грешка - отслабена изолация.
Затова да се видят датцичите.
Ето как се развиха нещата при мен :
1) Оказа се ,че имам смачкана тръбичка под купето . сменена и колата пак неискаше да работи, от там
2) Сервиз , човека гледа мига на парцали и ми вика " ауе пич ама тва е метанов изпарител никога няма да ти върви както трябва " казах му че е сложен само за проба и му показах моето БРЦ АТ90Е 140 кв Човека без да говори го разпампури на парченца изми ми го много колтурно смени му мембраните с нови италиянски смени ми и бобинката на сондата и всичко това само за скромните 75 лв .Незнам това дали е много или е нормално но колата си запя нейната песен -.
3) Няма трето
Последно, на метан ли си????
Щото същия проблем е при мен.
Като стане топло и на ниски прекъсва, също имам сплескана тръбичка и изпаритела е на 10год.
Ако за метан си дал 75лв. смяна тръба и менбрани и труд - казвай къде е това.
Не, на пропан- бутан съм си .
аааа, добре.