Волво Клуб - България

Full Version: задно кошче за боклук (пепелник)
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Днес отидох в една морга на околовръстното и исках да си купа задното кошче за боклук (пепелник) и вътрешната дръжка на вратата на шофьора ама без бутона за стъклото, и ми искаха общо за тези две джаджи 30 лв. Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: ( става на въпрос за волво В40 97г ) толкова ли вървят тези неща втора ръка ........ направо сам отчаян Cry :!: :!: :!: :!:
Няма кантар колко може да ти поискат, колкото толкова.Вече го удряш на пазарлък и това е.
Има две възможности, частите които не се купуват масово за даден модел и дадена марка или да са с баснословни цени или да са супер тънка лайстна понеже няма търсене.
Виж тук във форума се продават доста В40 на части, може и да изпадне нещо ефтиджос.Тази цена за мен е нереална, от тук ъъъъ в смисъл от форума си купих задна щора за комбито в прекрасно състояние понеже естествено тоя от който взех колата каза че я няма ама щял да ми намери.Ще ми намери ама аз не я ща, да си му стои сега в гаража като е чок тарикат.Та щората я взех за 60лв, сам сметни за твойте работи дали 30лв. са добра цена.
Ще ти дам един пример.Преди време ми се наложи на една кола да сменя маркучите на автомата от тръбичките до радиатора, става дума за две парчета по една педя.Цените в магазините бяха леко казано притеснителни по 140 и нещо на бройка защото нямат заместители понеже просто не се сменят и има само оригинални...уж.Като ми дадоха цени от БалканСтар и си помислих че са разбрали че искам да си купя нова автоматична кутия Confusedhock: Моргаджиите ми искаха по 70лв. на бройка което на фона на магазинни цени е добре но пак е много.Отидох където правят хидравлични маркучи, пича ги погледна и след 20 минути си тръгнах с чито нови кернировани маркучи за 14лв. двата. По същия начи ми искаха за разширителен съд по 35-40лв, ма дръжте си го бе, един като ми каза 10лв барабар с капачката и докато се обърне и вече си го бях грабнал под мишница и парите му бяха в джоба.
Няма много връзка с това за което питаш но просто ти давам пример как могат да те сгънат с цена, тези пластмасарии само им пречат и се чудят какво да ги правят но като си свалиш гащите и хлъц.
Показваш им 10 кинта и като не ги харесват да си им седят, да видим кога ще мине следващия да пита за тези части.
Добрия моргаджия не печели от цени а от това да отика котурника бързо за да му се освободят пари.Така следващия път пак ще си му клиент и ще го препоръчаш а още трима поне.Аз вече знам пича тук във форума от който купих щората и ако ми се наложи нещо пак него ще потърся без да обикалям и да се занимавам да губя време.
ivoV40 Wrote:Днес отидох в една морга на околовръстното и исках да си купа задното кошче за боклук (пепелник) и вътрешната дръжка на вратата на шофьора ама без бутона за стъклото, и ми искаха общо за тези две джаджи 30 лв. Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: ( става на въпрос за волво В40 97г ) толкова ли вървят тези неща втора ръка ........ направо сам отчаян Cry :!: :!: :!: :!:
Имаш късмет, че не са ти казали, че продават пепелника с цялата конзола..или дръжката заедно с вратата Big Grin Big Grin Big Grin Общо взето, като тръгнеш да купуваш нещо дребно, всеки гледа да изкяри повече от теб...особено моргите. От личен опит знам, колко е гадно, някой да иска някаква мизерна част от някой агрегат...и като му я дадеш в последствие някой друг не иска да вземе агрегата, защото не е окомплектован. Пък на мен ми искаха 50лв в една морга за пластмасите над радиатора на една Т4...при положение че едната беше счупена и че купувам и други части от тях...е не ги получиха, а пластмасите още им седят..вече повече от година Big Grin :mrgreen:
още един пример:
nerosvet Wrote:
yuckuJackD Wrote:Заглавие: S 80 на части

nerosvet Wrote:Продавам Volvo S 80 на части.Двигател 2.4 бензин,автоматична скоростна кутия,климатроник и други екстри.ДЕСЕН ВОЛАН!!!

На това капаче какви пари му търсиш (ако му е здрава щоричката разбира се):
и от кой град си
[Image: 024206315-big.jpg?r=0]


20 лв.от Добрич съм
да си го държи! Аз като си сложа и куриера става 30, а ми трябва само щоричката... (цяло огледало монохромно си купих за една лира със панела с крушките...) Ще го вали дъжда тоя панел и накрая ще го стъпче зимата с ботушите и няма да взема и една стотинка, като иска 20
LeecH Wrote:
ivoV40 Wrote:Днес отидох в една морга на околовръстното и исках да си купа задното кошче за боклук (пепелник) и вътрешната дръжка на вратата на шофьора ама без бутона за стъклото, и ми искаха общо за тези две джаджи 30 лв. Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: ( става на въпрос за волво В40 97г ) толкова ли вървят тези неща втора ръка ........ направо сам отчаян Cry :!: :!: :!: :!:
Имаш късмет, че не са ти казали, че продават пепелника с цялата конзола..или дръжката заедно с вратата Big Grin Big Grin Big Grin Общо взето, като тръгнеш да купуваш нещо дребно, всеки гледа да изкяри повече от теб...особено моргите. От личен опит знам, колко е гадно, някой да иска някаква мизерна част от някой агрегат...и като му я дадеш в последствие някой друг не иска да вземе агрегата, защото не е окомплектован. Пък на мен ми искаха 50лв в една морга за пластмасите над радиатора на една Т4...при положение че едната беше счупена и че купувам и други части от тях...е не ги получиха, а пластмасите още им седят..вече повече от година Big Grin :mrgreen:
Както каза колегата LeeCH ..и аз искам да си купя такива пластмаси около радиатора от Т4 ..тва го мислих много и какво ще кажете колеги..мойта е 1.6 99 година .. имала ли е такива пластмаси..щото яко няма фабрично да не се харча излишно..мерси предварително за отговорите ! Smile
momcho00 Wrote:Както каза колегата LeeCH ..и аз искам да си купя такива пластмаси около радиатора от Т4 ..тва го мислих много и какво ще кажете колеги..мойта е 1.6 99 година .. имала ли е такива пластмаси..щото яко няма фабрично да не се харча излишно..мерси предварително за отговорите ! Smile
Не е имала... мисля, че само Т4 имат...или ако е поръчана с такива Wink
А за частите втора употреба има и друга крайност... питат ме за цял макферсон...заедно с носача и шенкела... цената беше обявена 80лв..аз му казвам 60лв, за да го отнася (става дума за VW от началото на 90-те)... а оня ми вика..."тиии луд ли си, повече от 30 не давам" Big Grin Big Grin Big Grin ... малко е нахално...ама какво да се прави всякакви хора има Wink
ivoV40 Wrote:Днес отидох в една морга на околовръстното и исках да си купа задното кошче за боклук (пепелник) и вътрешната дръжка на вратата на шофьора ама без бутона за стъклото, и ми искаха общо за тези две джаджи 30 лв. Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: ( става на въпрос за волво В40 97г ) толкова ли вървят тези неща втора ръка ........ направо сам отчаян Cry :!: :!: :!: :!:
имам дръжка , за предна врата, шофьорска, но е от кола без ел. стъкла, иначе върви с капачето и болтчето, мога да ти я подаря ако ще ти свърши работа, ще си платиш само куриера, но да знаеш, че е малко по различна от тази за ел. стъклото и трудно би пригодил бутона на нея, ако ти трябва свиркай
bg_tiger1978 Wrote:
ivoV40 Wrote:Днес отидох в една морга на околовръстното и исках да си купа задното кошче за боклук (пепелник) и вътрешната дръжка на вратата на шофьора ама без бутона за стъклото, и ми искаха общо за тези две джаджи 30 лв. Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: ( става на въпрос за волво В40 97г ) толкова ли вървят тези неща втора ръка ........ направо сам отчаян Cry :!: :!: :!: :!:
имам дръжка , за предна врата, шофьорска, но е от кола без ел. стъкла, иначе върви с капачето и болтчето, мога да ти я подаря ако ще ти свърши работа, ще си платиш само куриера, но да знаеш, че е малко по различна от тази за ел. стъклото и трудно би пригодил бутона на нея, ако ти трябва свиркай

мерси много но искам да си е както трябва всичко , все пак много ти благодаря за обърнатото внимание