Волво Клуб - България

Full Version: Мудни ли са Т4-ките???
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колеги,абе решил съм да взема т4ка . Ходих гледах една , повозиха ме ,не съм я карал ,така не тропа добре са скоростите, съединител всичко е прилично,ама като излезнахме човека да я покара (става въпрос за в40) и някак си мудно набираше, в смисъл на километри вдигна за 0 време 130,ама мудна ми се стори,понеже карам 460 турбо малко съм врътнал турбото и набира доста по добре от заводското,и имах чувството че моята има по-голямо ускорение.При тази някак си не се усеща толкова самото ускорение ,но пък като километри доста по-бързо пълни километража,също така и на едно место като и дадеш газ и така леко мудно качва оборотите. Колата е от автокъща ,като отворих кутията за възд. филтър и вътре имаше мушици ,пясък и кво ли не,общо взето не беше пипан ,от долу е с катализатор +средно гърне+крайното. Ходих с майтор и той тогава се повози с нас и каза че е добра,ама мудно набира ,каза ми че като се сменят филтри и масло и се махне кат. тази кола ще тръгне по съвсем друг начин. Аз не съм на ясно с тоя модел ,един колега нещо беше писал в няква тема ,че т4 имал муден старт или нещо от сорта , та за това реших да се допитам с колегите които карат с такива мотори. И ако може някой да каже горе долу какъв разход му дава градско и извънградско.

Поздрави и сори ако съм писал неточно ! Smile
Здравей колега, позволявам си да вмъкна, че моята не е Т4 и мога да кажа че и тя набира мааалко мудно. Нямам лични впечатления с Т4, но аз си го обяснявам поне с по-тежкия маховик който трябва да се развърти, и влиянието на теглото на автомобила (съдейки по моя- V40). Дори съм сравнявал развъртане на двг. на място с паркиран до мен известен немски народен автомобил с горе-долу подобни параметри, но без турбо и двумасов маховик - много по-бърза реакция на двг. от моя при еднакво бързо натискане на педала, а и двата бяхме с механ.управление на дроселовата клапа. Това са моите впечатления. Поздрави.