Волво Клуб - България

Full Version: Обжалване на НП
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги,случаят е много дълъг за обяснение и ще се опитам да бъда кратък!
Имам два АУАН за превишена скорост с излезнало НП на 06.06.2011г.
Наказанието общо за двата е 5 месеца без книжка и 350 лева.
По закона който е сила от 01.02.2011г. наказанието е само финансово без отнемане на СУМПС.
Нарушенията са извършени през април и юни 2010г,АУАН получих тази година март месец.
Обжалвам НП защото искам наказанието да е по сега действащия закон и въпросът ми е има ли законов срок за влизане на жалбата в съда.
Жалбата е пусната както трябва в 7 дневния срок след получаване на НП.
Ако правилно разбирам твоя въпрос - "има ли законов срок за влизане на жалбата в съда", мисля, че ще ти бъда полезен, ако ти кажа, че от датата на пощенското клеймо на подателя или на датата на входяване/администриране/ на жалбата във ведомството тече този 7 дневен срок. При положение, че не съм разбрал твоя въпрос правилно, го задай по-конкретно.
Значи,по закон НП се обжалва в седемдневен срок след получаването.
Пуснал съм я в този срок,имам и входящ номер.
Въпросът ми е има ли законов срок в който жалбата трябва трябва да влезе в съда
Съгласно АПК:
Подаване на жалбата и протеста
Чл. 152. (1) Жалбата или протестът се подава чрез органа, издал оспорвания акт.
(2) В тридневен срок от изтичането на сроковете за оспорване от останалите лица органът изпраща жалбата или протеста заедно със заверено копие от цялата преписка по издаването на акта на съда, като уведомява подателя за това.
(3) Към преписката органът е длъжен да приложи списък на страните в производството по издаване на административния акт с посочване на адресите, на които те последно са били призовани.
(4) Ако органът не изпълни задълженията си по ал. 1 - 3, съдът изисква преписката служебно въз основа на копие от жалбата или протеста.

Надявам се, че съм ти бил полезен.
При възникнали неясноти - Административно-процесуален кодекс - има го в лекс.бг.
Благодаря за отговора,питам защото мина повече от месец откакто съм пуснал жалбата и получих входящия номер и не съм получил никакъв отговор.
Срокът за издаване на НП не беше ли 6 месеца ? Или е година ?
и аз съм в същото положение но само 1м. без книжка. акта ми е от 2008, и давноста му е 3 години, но ми изтече книжката и отидох да я подновявам , и ми казаха че въпреки че сега ми връчват наказателното постановление си остава по старите закони. иначе по новите нетрябва да ми взимат книжката. поразпитах тук там и ми казаха и да обжалвам само загуба на време и нерви- няма да ми удобрят възражението. дано ти да успееш да се пребориш че 5м. без книжка си е........ направо не ми се мисли.