Волво Клуб - България

Full Version: S80 2,4i
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,
аз съм нов в сайта,
преди 6 месеца си вземах Volvo S80! Искам да попитам дали е нормално разхода на колата да е 13/100 автоматик!!! И има ли някакъв начин да се намали!
Също така от няколко дена имам проблем май със Сервото-чува се съскане от спирачния педал и като го натисна-спира! Някои може ли да даде съвет!!!
БЛАГОДАРЯ!!!
Доколкото за разхода колега..ами ти какво очакваш от 2.4 i.......толкова харчи....само уточни това градско ли е или извънградско...макар че ми се струва малко височко...нека и други колеги дадат мнение.. Поздрави !
градско колега, ама ми се вижда височко! благодаря!
100% градско - 13 бензин, че може и половина даже Wink
Говориме за софийско градско + климатик постоянно, излезна ли на безсветофарно каране пада на 9 комбинирано. Извънградско грубо 7.5 пак на климатик със 130-150.
2.4 бензин 140 коня. Мисля, че разходът е нормален за условията.
Градско е да!Smile)
Значи е нормално!
Благодаря колеги!
Viktor volvo Wrote:Здравейте,
аз съм нов в сайта,
преди 6 месеца си вземах Volvo S80! Искам да попитам дали е нормално разхода на колата да е 13/100 автоматик!!! И има ли някакъв начин да се намали!
Също така от няколко дена имам проблем май със Сервото-чува се съскане от спирачния педал и като го натисна-спира! Някои може ли да даде съвет!!!
БЛАГОДАРЯ!!!

според мен ти е напълно нормален разхода все пак 80-ката е по-голям и тежък автомобил от моя /аз съм с 60-ка/ пак съм с автоматик и то 2.4Т бензин горе-долу лятото падам под твоя разход в момента съм на около 11 и нещо но съм имал и случаи с над 16-17 разход като настъпвам повече или зимата примерно относно намаляването на разхода мисля че ще е труднопостижимо Wink но ако искаш да е по - евтино замисли се за варианта с газ примерно метан ако караш повечко газовата от около 2 бона ще я избиеш бързо все пак на метан говорим за около 5-7лв. на 100км градско това е от мен поздрави и много безаварийни километри
Viktor volvo Wrote:Здравейте,
аз съм нов в сайта,
преди 6 месеца си вземах Volvo S80! Искам да попитам дали е нормално разхода на колата да е 13/100 автоматик!!! И има ли някакъв начин да се намали!
Също така от няколко дена имам проблем май със Сервото-чува се съскане от спирачния педал и като го натисна-спира! Някои може ли да даде съвет!!!
БЛАГОДАРЯ!!!

Има... Като не го караш. Tongue

Толкова си гори, моето S80 е с B5204T4 - същата работа(2.0Т). Градско се върти около 12-15 зависимост от задръстванията.

А за сервото имаше една тема за точно такъв проблем. Потърси прясна е - може и на първата страница да е все още.
Темата за сервото е моя, клега трябва да си го смениш ,това е .... изпуска там една мембрана има и преебе ли се трябва подмяна. Smile
Viktor volvo Wrote:Здравейте,
аз съм нов в сайта,
преди 6 месеца си вземах Volvo S80! Искам да попитам дали е нормално разхода на колата да е 13/100 автоматик!!! И има ли някакъв начин да се намали!
...
БЛАГОДАРЯ!!!
Начини винаги има!Аз имах приблизително същия разход, като твоя - 12,5-13/100 км(и аз съм с автоматик :evil: )От едно известно време - 4-5 месеца станаха, го свалям редовно на 10,6 - 11л/100 км!Смених си малко маршрута на връщане от работа - стана по-дълъг около 4 км, но минавам само на светофари, а не с десетки знаци "СТОП" и воала - с около 2 литра по-малко на 100 км.Вчера сипах почти 50 литра, а бях изминал над 450 км(453) от последното зареждане.Преди това със заредени 50-52 литра изминавах към 400 км.Сигурно с още малко ще ми падне, ако можех да използвам същият маршрут и на отиване до бачкането, но за съжаление попадам в часове със задръствания :|