Волво Клуб - България

Full Version: Амортисьори за V40
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Вече е наложително да сменя предните, но цените нещо не ми харесват. Засега опцията е двата предни с монтаж, демонтаж, прахоуловители и 3год. гаранция за 400лв. всичко. Амортисьорите са на цена по 167лв. марка Монро. Струва ли си или е скъпичко?
yasho Wrote:Вече е наложително да сменя предните, но цените нещо не ми харесват. Засега опцията е двата предни с монтаж, демонтаж, прахоуловители и 3год. гаранция за 400лв. всичко. Амортисьорите са на цена по 167лв. марка Монро. Струва ли си или е скъпичко?

аз лично те съветвам да пропуснеш Монро-то потърси нещо на Закс или пък Боге или другия ти вариант по-тънък е да ги размениш за рециклирани или напълнени наново аз лично на 60-ката сложих Боге 204лв. бройката значи около 450лв грубо с труда и съм супер доволен вече 6 месеца някъде Smile
Има разни варианти, но я няма гаранцията от 3 години, а и цената е сходна.Освен да взема на втора употреба, ама баш за това не ми се иска. За рециклирани- не знам къде има такива около Русе!
yasho Wrote:Има разни варианти, но я няма гаранцията от 3 години, а и цената е сходна.Освен да взема на втора употреба, ама баш за това не ми се иска. За рециклирани- не знам къде има такива около Русе!

по принцип съм чел че монро-то е от по - нисък клас затова според мен цената му е по-ниска поне моите впечатления в София са такива за съжаление не мога да те посъветвам друго освен да се огледаш и попровериш добре преди да ги напазаруваш успех колега Smile Wink
аз съм точно с тези Монро Рефлекс и са бетон. Ако имаш път кам Сф мога да ти съдействам до към 120 лв. (от 163).
Благодаря, колега, но нямам изгледи скоро да ходя натам. Ще сложа тия , за които пиша, пък да видим.
Слагай смело. Няма да сгрешиш!
И аз сложих преди 1000км Monroe Reflex уж с 3 год. гаранция, но на гаранцинната карта пише 2, не ми пука честно казано.
Возията е добра (те нали са няк'ви комбинирани), за сега нямам оплаквания, надявам се да не се стига до гаранцията. В дупки не влизам за да ги тествам колко ще издържат, но по паваж са добре. 185лв ако не се лъжа беше бройката. Оригиналните бяха SACHS ако някой се интересува, защото аз като сменях не можах никъде да намеря какви се слагат в завода, изкараха 10 години. Както и да е сложих Monroe каквито са - такива.
prostsotadjiq Wrote:
yasho Wrote:Вече е наложително да сменя предните, но цените нещо не ми харесват. Засега опцията е двата предни с монтаж, демонтаж, прахоуловители и 3год. гаранция за 400лв. всичко. Амортисьорите са на цена по 167лв. марка Монро. Струва ли си или е скъпичко?

аз лично те съветвам да пропуснеш Монро-то потърси нещо на Закс или пък Боге или другия ти вариант по-тънък е да ги размениш за рециклирани или напълнени наново аз лично на 60-ката сложих Боге 204лв. бройката значи около 450лв грубо с труда и съм супер доволен вече 6 месеца някъде Smile



Колега, как така препоръчваш да пропусне Монро или по-добре рециклирани? Продукт на световен лидер с работеща гаранция в България е по-зле от рециклирани от Бай Гошо? На база личен опит ли го твърдиш или друго? Не е коректно така да се коментира без грам факти. Мисля, че идеята на авто форумите е хората да споделят проблеми и възможни решения, а не да се злослови, колкото да се убива време. Агрументът че си "чувал", че тази марка е нисък клас... благодаря.
ivanhristov Wrote:
prostsotadjiq Wrote:
yasho Wrote:Вече е наложително да сменя предните, но цените нещо не ми харесват. Засега опцията е двата предни с монтаж, демонтаж, прахоуловители и 3год. гаранция за 400лв. всичко. Амортисьорите са на цена по 167лв. марка Монро. Струва ли си или е скъпичко?

аз лично те съветвам да пропуснеш Монро-то потърси нещо на Закс или пък Боге или другия ти вариант по-тънък е да ги размениш за рециклирани или напълнени наново аз лично на 60-ката сложих Боге 204лв. бройката значи около 450лв грубо с труда и съм супер доволен вече 6 месеца някъде Smile



Колега, как така препоръчваш да пропусне Монро или по-добре рециклирани? Продукт на световен лидер с работеща гаранция в България е по-зле от рециклирани от Бай Гошо? На база личен опит ли го твърдиш или друго? Не е коректно така да се коментира без грам факти. Мисля, че идеята на авто форумите е хората да споделят проблеми и възможни решения, а не да се злослови, колкото да се убива време. Агрументът че си "чувал", че тази марка е нисък клас... благодаря.
колега не съм "чул" ползвал съм Монро преди години напървата ми кола /Волво 440/ и на база на това си казвам мнението защото тогава комплекта предни и задни амортесьори ми излязоха над 700лв и клекнаха след има няма година и половина а 700лв. 2006г. си бяха доста пари за амортесьори Wink последваща ми реакция беше да отида и да си търся гаранцията .... да ама не гаранцията била 1 година само последва рециклиране на старите амортесьори срещу скромните 30лв на бройка .... колата я продадох 2008г. рециклираните амортесьори не бяха мръднали ...... та колега аз му предлагам на колегата по-евтин вариант ако няма възможност за нещо по-скъпо и качествено нито си налагам мнението нито нищо понеже съм минал през процедурата аморттесьори няколко пъти и то на различни коли казвам моите впечатления какви са пък ти си имай мнение твое си е аз лично "Монро" не бих сложил повече на моя кола. Поздрави и го карай по-полека не съм искал да обиждам или да се правя на много знаещ или разбирач така че придържай се и ти към добрия тон защото наистина тук сме се събрали с идеята да си помогнем а не да се плюем за толкова дребни неща!!!
Pages: 1 2