Волво Клуб - България

Full Version: Проблем ХС 70
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги,

Карам Волво ХС70 2002 (купено от МП чисто ново) вече доста години и напоследък имам следния проблем. По време на движение (последният път и на място) излизат следните грешки - ANTI SKID SERVICE REQUIRED, ELECTRICAL SYSTEM SERVICE REQUIRED, BRAKE SYSTEM FAILIURE, TRANSMISSION SERVICE REQUIRED, някой път всички, а някой път само някои от тях, при което оборотомерът, километражът, климатикът изгасват и когато загася не иска да запали. Няколко пъти ми се наложи да откача акумулатора за да мога да запаля, но вече и така не става.Когато се появят грешките не загасям колата докато не се прибера до вкъщи. Понякога изчезват от само себе си, все едно нищо не се е случвало, понякога когато съм я загасил с грешки на таблото на следващия ден ги няма и колата пали без проблем, но не след дълго се появяват отново. Абе въобще много е странно и няма някаква определена тенденция, при която се появяват. След всеки път когато се появят я карам към Мото Пфое, където я проверяват, изчистват ги и ми казват "няма никакъв проблем", някой път когато я закарам и те вземат, че изченат. След може би петия път я закарах и им обясних, че явно има някакъв проблем, но те отговориха, че нямат представа от какво се получава така. Казаха, че може би е от централният модул и че може да го сменят, но не дават гаранция, че ще се оправи. Така и стана, смениха го с уговорката ако не се оправи да не го плащам и да ми върнат стария модул. И познайте дали се оправи. Не. Пак се появиха тези грешки и пак същата история, закарах я и те не могат нищо да направят. Този път изчистиха някакви букси и още не съм я карал, но силно се надявам най-накрая да се оправи. Интересно ми стана когато се поразрових в нета и открих по рани чужди форуми, че и други хора сер оплакват от същия проблем. Исках да попитам хората тук за съвет и дали някой има подобен проблем и евентуално как го е решил. Благодаря ви предварително.
Проблемите които се проявяват от време на време са най трудни за откриване. Като се закачи на диагностика казва ли си дали някой от модулите губи комуникация?
Много е вероятно нещо да омотва CAN шината и всичките грешки да идват оттам.