Волво Клуб - България

Full Version: Мнение за Volvo s70 ... ?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте, нова съм във форума и предварително се извинявам ако не съм пуснала темата на правилното място.
От няколко месеца карам Volvo s70, 2.5 TDI,1997год. автоматик.
А още на 1-вият месец смених ремъци, но мисля, че това е задължително при покупка на кола 2-ра ръка,а и доста време нямах почти никакви оплаквания, освен леко потропване и реших да я попрегледаме .. и се оказа цялата предница,задни амортисиори и стъпвам до момента към 1000 лв. Това определено ме стряска (може би защото трябва да се дадът на веднъж) Все още си мисля, дали не сгреших, че си взех по - стара кола от предишната която карах ( Лагуна 2001 год., въпреки, че все имаше нещо за смяна и ми даваше доса пробеми.)
Знам, че Volvo е по -скъпо за поддръжка, но е и доста здраво. Бих се радвала ако споделите малко опит за модела. :roll:
Здравей и добре дошла в форума Smile .Съвета ми към теб е да отидеш в поне още един сервиз да я погледнат и да сравниш мненията за да си направиш равносметка. Често се случва т.нар. майстори да подменят ненужни части заради цената на вложения труд. Не си посочила в профила си откъде си, ако си от София ще ти пратя на Л.С. адреса на сервиз където да ти погледнат колата компетентно.Не разбрах също и защо трябва всички части да се сменят наведнъж :roll: .
Благодаря за адреса Smile От София съм. Ще потърся и още 1-но мнение задължително. От сервиза в който ходих ми казаха, че цялата предница се правела на веднъж, това което трябва да сменям според тях са 2ва предни носача, 2ве биалетки, външни и вътрешни накрайници, 2-ва тампона на стабилизиращата щанга, овсен това и задни амортиси амортисьори. С частите които ми предложиха и труда (180 лв.) , общата сума е 930 лв. Казаха ми, че доста била разбита цялата предница, а дали това което трябва да сменям са частите за цлата предница ... НЕзнам Big Grin
youforme Wrote:Благодаря за адреса Smile От София съм. Ще потърся и още 1-но мнение задължително. От сервиза в който ходих ми казаха, че цялата предница се правела на веднъж, това което трябва да сменям според тях са 2ва предни носача, 2ве биалетки, външни и вътрешни накрайници, 2-ва тампона на стабилизиращата щанга, овсен това и задни амортиси амортисьори. С частите които ми предложиха и труда (180 лв.) , общата сума е 930 лв. Казаха ми, че доста била разбита цялата предница, а дали това което трябва да сменям са частите за цлата предница ... НЕзнам Big Grin

Я пробвай тук: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.gt1service.com/">http://www.gt1service.com/</a><!-- m --> (при Жоро) Wink
Мерси, ще отида! Smile