Волво Клуб - България

Full Version: Маршрут от Мюнхен до София с кола
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Добър ден,надявам се че тук е мястото където мога да помоля за малко съвети относно пътуване от Мюнхен до София с кола.Ако съм сгрешила мястото ще помоля администраторите на форума да преместят темата ми-мерси! Понеже това ще е първо пътуване Smile с кола от чужбина до България, бихте ли ми помогнали да намеря някъде карта с маршрут или просто да ми кажете през кои градове се минава Smile, а аз като бивша блондинка ще се постарая да си го начертая върху карта на Европа,която се надявам да намеря в книжарница.
Благодаря ви много предварително !!!
rumicka Wrote:Добър ден,надявам се че тук е мястото където мога да помоля за малко съвети относно пътуване от Мюнхен до София с кола.Ако съм сгрешила мястото ще помоля администраторите на форума да преместят темата ми-мерси! Понеже това ще е първо пътуване Smile с кола от чужбина до България, бихте ли ми помогнали да намеря някъде карта с маршрут или просто да ми кажете през кои градове се минава Smile, а аз като бивша блондинка ще се постарая да си го начертая върху карта на Европа,която се надявам да намеря в книжарница.
Благодаря ви много предварително !!!

Има един много готин сайт за целта - ViaMichelin. Пишеш начална и крайна точка на пътуването и той ти смята маршрут като си казва всичко дори и магистралните такси. Интересното е, че инфото е доста точно. Например Мюнхен - София.
Аз ползвам map24.de Вече се обединиха с нокиа и директно си импортваш карта на телефона <!-- m --><a class="postlink" href="http://maps.nokia.com/;jsessionid=E3235FA0852622EB8087E6565B705F8E?p=1&cid=ovimaps-fw-ilc-na-acq-na-map24-de-na-1#|45.4167915|21.186297|6|0|0|normal.day">http://maps.nokia.com/;jsessionid=E3235 ... normal.day</a><!-- m -->? Wink
Успех и безпроблемно пътуване
От Мюнхен имаш няколко варианта за пътуване - разликата помежду им е около 150-200 км, моят съвет, въпреки че маршрута който ти препоръчвам е средният като км /1580 км/, а не най-краткият, но определено най-удобният и евтин като крайна сума на пътуването. Та по същество тръгвайки от Мюнхен първо гониш Росенхайм/Германия/ и после Залцбург - вече в Австрия, купуваш от границата винетка за Австрия - около 9-10 евро. Втората цел в Австрия е Линц, а третата Виена, навсякъде се кара по магистрали и околовръстни и не се влиза в градовете. След Виена гониш Гьор, което е на границата с Унгария, на границата си правиш електр.винетка на гише - струва 7-8 евро за Унгария. След преминаването на австрийско-унгарската граница гониш Будапеща, а като я минеш - Сзегед /границата със Сърбия/, Суботица е от сръбска страна 1-та цел/граничен град/, след това гониш Нови Сад и после Белград, в Сърбия магистралите се плащат на пунктове на самите тях, като общо ще платиш около 15 евро за цяла Сърбия на 3 пъти. След Белград гониш Ниш и след него идва бълг. граница и София. Има вариант и през Словения, но не се предпочита от повечето хора заради скъпите винетки /Словения - 40 евро, минимума е 6 мес. и струва толкова/ и тунела /платен 17 евро/ между Австрия и Словения плюс винетката в Австрия и таксите в Сърбия, разликата от около 150 км по-малко се губи в пътни такси. Горивото е най-добре да зареждаш в Австрия и Сърбия. Успех и дано съм бил полезен, лек път.
joro the driver 17 Wrote:Има вариант и през Словения, но не се предпочита от повечето хора заради скъпите винетки /Словения - 40 евро, минимума е 6 мес. и струва толкова/ и тунела /платен 17 евро/ между Австрия и Словения плюс винетката в Австрия и таксите в Сърбия, разликата от около 150 км по-малко се губи в пътни такси. Горивото е най-добре да зареждаш в Австрия и Сърбия. Успех и дано съм бил полезен, лек път.
В Словения има и седмична винетка 15 евро. Цената на бензина в Словения е горе-долу като в Сърбия и България. В Австрия е чувствително по-скъп. В Хърватска имаш също магистрални такси (10-15 евро) като е най-добре да плащаш с карта, защото са с тяхна някаква валута, която няма смисъл да обменяш. И нямат свестни бензиностанции. Това е като доуточнение.
Как са написали връэка <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mapy.cz/#x=16.702198&y=46.548356&z=5&c=23-14-30-28-29-27&t=r&rc=11.495275_48.147676_23.318175_42.701039&rl=spolkov%C3%A1%20zem%C4%9B%20Bayern%2C%20N%C4%9Bmecko_Sofie&rp=%7B%22criterion%22%3A%22fast%22%7D">http://www.mapy.cz/#x=16.702198&y=46.54 ... fast%22%7D</a><!-- m --> или през Виена <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mapy.cz/#x=16.702198&y=46.548356&z=5&c=23-14-30-28-29-27&t=r&rc=11.495275_48.147676_16.370147_48.192970_23.318175_42.701039&rl=spolkov%C3%A1%20zem%C4%9B%20Bayern%2C%20N%C4%9Bmecko_spolkov%C3%A1%20zem%C4%9B%20Viden%2C%20Rakousko_Sofie&rp=%7B%22criterion%22%3A%22fast%22%7D">http://www.mapy.cz/#x=16.702198&y=46.54 ... fast%22%7D</a><!-- m -->
graf_bezuhoff Wrote:
joro the driver 17 Wrote:Има вариант и през Словения, но не се предпочита от повечето хора заради скъпите винетки /Словения - 40 евро, минимума е 6 мес. и струва толкова/ и тунела /платен 17 евро/ между Австрия и Словения плюс винетката в Австрия и таксите в Сърбия, разликата от около 150 км по-малко се губи в пътни такси. Горивото е най-добре да зареждаш в Австрия и Сърбия. Успех и дано съм бил полезен, лек път.
В Словения има и седмична винетка 15 евро. Цената на бензина в Словения е горе-долу като в Сърбия и България. В Австрия е чувствително по-скъп. В Хърватска имаш също магистрални такси (10-15 евро) като е най-добре да плащаш с карта, защото са с тяхна някаква валута, която няма смисъл да обменяш. И нямат свестни бензиностанции. Това е като доуточнение.
Така, сега това за седмичната винетка в Словения е ново и не го знаех, доскоро нямаше седмична винетка, а само 6 мес., както съм писал в горния си пост, но то не променя особено картинката, а за горивото - нали трябва да стигнеш от Германия до Словения или Сърбия, в Австрия е по-скъпо от тук или изброените страни, но е по-евтино от Германия и приблизително еднакво като цени с Унгария, но по-качествено естествено, демек зареждаш немско качество на малко по-добри от немските цени и не се занимаваш с обмяна на пари, цакане в курса и прочие с тънки сметки. По-просто казано - наливаш в Германия, колкото да стигнеш до Австрия с резерв за евентуални stau - там пълниш резервоара на влизане и излизане или където сметнеш за добре, но така че да изкараш до Сърбия или Словения, според избора на маршрут, до средата на Сърбия или Словения пълниш пак и така изкарваш до България, след границата си дозареждаш и се прибираш.
не зареждай по магистрали. С леко отбиване в страни пестиш10-15, някой път и повече цента за литър. За целта обаче ще ти трябва навигация, за да те отклони и после върне в правия път